Brak opodatkowania przepływów finansowych związanych i wynikających z uregulowania/ rozliczenia zobowiązania podatkowego podatkowej grupy kapitałowej, realizowanych między podmiotami tej grupy.
opodatkowanie podatkiem VAT wpłat dokonywanych przez mieszkańców, nieopodatkowanie podatkiem VAT oddania przedmiotowych instalacji mieszkańcom w bezpłatne użytkowanie, nieopodatkowanie podatkiem VAT bezpłatnego przekazania instalacji mieszkańcom, prawo do odliczenia lub zwrotu podatku naliczonego VAT związanego z wydatkami na realizację projektu.
Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji zbycia Nieruchomości, w zakresie zastosowania zwolnienia dla sprzedaży nieruchomości na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy oraz możliwości rezygnacji z tego zwolnienia i wyboru opodatkowania na podstawie art. 43 ust. 10 ustawy, opodatkowanie dodatkowego wynagrodzenia, opodatkowanie zaliczek, odliczenie z faktury, faktur zaliczkowych i dodatkowego wynagrodzenia
W sytuacji, gdy umowa sprzedaży, na podstawie której Kupujący A dokonał zapłaty zaliczki nie dochodzi do skutku, Wnioskodawca zobowiązany jest do wystawienia faktury korygującej do uprzednio wystawionej faktury zaliczkowej i jednocześnie wystawienia faktury VAT na Kupującego B.
Pytanie dotyczy momentu powstania obowiązku podatkowego w przypadku dostawy towarów, której przedmiotem są lokale i budynki.
Czy można wystawić fakturę korygującą do faktury dokumentującej uiszczenie zaliczki w sytuacji, gdy umowa sprzedaży, na podstawie której dokonano zapłaty zaliczki, nie dochodzi do skutku oraz gdy uiszczona zaliczka jest rozliczana w formie potrącenia z wierzytelnością, przysługującą Wnioskodawcy wobec podmiotu trzeciego (leasingodawcy) na podstawie zawiadomienia o cesji wierzytelności z tytułu zaliczki