Dotyczy ustalenia: - czy czynsz najmu powierzchni biurowej płatny przez spółkę stanowi dochód podlegający opodatkowaniu ryczałtem na podstawie art. 28m ust. 1 w związku z art. 28m ust. 3 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych; - czy czynsz najmu powierzchni magazynowej planowanej do wynajęcia przez spółkę stanowić będzie dochód podlegający opodatkowaniu ryczałtem na podstawie
Możliwość zaliczenia poniesionych wydatków do własnych celów mieszkaniowych.
Ustalenie, czy usługi projektowania nabyte po cenie rynkowej od wspólników, prowadzących jednoosobowe działalności gospodarcze, którzy są architektami - projektantami posiadającymi stosowne uprawnienia i uznaną reputację zawodową oraz czy usługi wsparcia wymienione w stanie faktycznym nabyte po cenie rynkowej od spółki powiązanej – nie stanowią podstawy opodatkowania w rozumieniu art. 28 m ust 1 pkt
Czy z tytułu użytkowania przez niektórych pracowników Wnioskodawcy samochodów CM w Spółce, Spółka jest zobowiązania do naliczania podatku typu ECIT od tzw. ukrytych zysków, określonego w art. 28m ust. 1 pkt 2 w zw. art. 28m ust. 4 pkt 2b updop od wszystkich pracowników użytkujących samochody CM, czy tylko od członków zarządu, będących jednocześnie wspólnikami Spółki?
Wydatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości na spłatę kredytu.
Wydatkowanie nabycie materiałów budowlanych przed sprzedażą nieruchomości.
Wydatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości na spłatę kredytu.
Wydatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości na spłatę kredytu.
Wydatkowanie przychodu ze sprzedaży nieruchomości na nabycie i remont nieruchomości oraz spłatę kredytu.
Koszty uzyskania przychodu, własne cele mieszkaniowe.
Możliwości zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży udziału w nieruchomości.
Zwolnienie przedmiotowe wydatkowanie na zakup prawa odrębnej własności lokalu mieszkalnego - akt notarialny po upływie 2 lat.
Czy uzyskane kwoty w formie zaliczki i zadatków na podstawie umowy przedwstępnej, tj. przed datą zawarcia umowy sprzedaży i wydatkowane na zakup kolejnego mieszkania, jego remont, opłaty notarialne i prowizję pośrednika Wnioskodawczyni będzie mogła zaliczyć jako dochód zwolniony z opodatkowania i tym samym skorzystać z ulgi mieszkaniowej, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym
Czy w przedstawionym stanie faktycznym do wydatku na podstawie umowy deweloperskiej ma zastosowanie zwolnienie przewidziane w art. 21 ust. 1 pkt 131 w zw. z art. 21 ust. 25 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?
w zakresie możliwości zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży nieruchomości
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu ze sprzedaży lokalu mieszkalnego w związku z przeznaczeniem środków na zakup domu oraz możliwości wspólnego opodatkowania dochodu z odpłatnego zbycia lokalu przez małżonków.
1. Czy w zaistniałym zdarzeniu przyszłym znajdzie zastosowanie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych? 2. Czy Wnioskodawczyni będzie zwolniona od podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy zawarcie w formie aktu notarialnego umowy deweloperskiej, połączone z wpłatą całej ceny za lokal mieszkalny w terminie o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych daje Wnioskodawcy prawo do skorzystania ze zwolnienia, pomimo, że umowa przenosząca prawo własności zostanie podpisana po upływie dwóch lat, o których mowa w tym przepisie?
opodatkowania dochodu uzyskanego ze sprzedaży lokalu mieszkalnego powstałego z zaadaptowania strychu na cele mieszkaniowe