Opodatkowanie usługi dopiero w momencie, gdy Korzystający potwierdzi/zaakceptuje warunki jej wykonania. Powstanie obowiązku podatkowego w dniu otrzymania zapłaty Opłaty dodatkowej, lub – odpowiednio - w dniu uprawomocnienia się wyroku sądowego.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT opłaty dodatkowej za niedokonanie opłaty za parkowanie oraz opłaty dodatkowej za przekroczenie opłaconego czasu parkowania.
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT z tytułu świadczenia usług, w zamian za które pobierane są opłaty dodatkowe, nieuznanie opłaty dodatkowej za wynagrodzenie za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, w przypadku gdy nie można zidentyfikować usługobiorcy, a co za tym idzie także wyegzekwować tej opłaty i sposób dokumentowania opłaty dodatkowej w przypadku
Podleganie i niepodleganie opodatkowaniu składek członkowskich, dodatkowych opłat za brak biletu. Prawo do odliczenia podatku od wydatków związanych z organizacją transportu publicznego zbiorowego.
Interpretacja indywidualna w zakresie braku opodatkowania kary umownej w postaci wystawionego wezwania do uregulowania opłaty dodatkowej za brak pobrania darmowego biletu parkingowego na 120 minut lub nie posiadania opłaconego postoju w przypadku przekroczenia czasu darmowego podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem VAT.
Sposób opodatkowania przychodów z najmu, czynsz plus dodatkowe opłaty.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT pobieranej przez Gminę w razie anulowania okresowego biletu komunikacji miejskiej opłaty manipulacyjnej.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania podatkiem VAT pobieranej przez Gminę w razie anulowania okresowego biletu komunikacji miejskiej opłaty manipulacyjnej.
1. Czy prawidłowe jest stanowisko Spółki, zgodnie z którym w myśl art. 15 ust. 4d UPDOP koszty Opłat za rezerwacje Częstotliwości, które dotyczą okresu przekraczającego rok podatkowy, a nie jest możliwe określenie, jaka ich część dotyczy danego roku podatkowego, powinny zostać ujęte jako koszty uzyskania przychodów proporcjonalnie do długości okresu, którego dotyczą, tj. okresu, na który zostały udzielone