Ustalenie podstawy opodatkowania w związku z dostawą energii elektrycznej.
Czy dla celów ustalenia wysokości przychodów podatkowych, Spółka powinna traktować Korekty wynagrodzenia jako korekty cen transferowych, o których mowa w art. 11e ustawy o CIT, a w rezultacie dokonać zwiększenia przychodów podatkowych lub zmniejszenia przychodów podatkowych „wstecz”, tj. w odniesieniu do okresu rozliczeniowego, za który, w którym Spółka wystawia fakturę pierwotną?
Spółka postępuje i postąpi prawidłowo dokumentując opisane korekty za pomocą faktury korygującej, wskazane rozliczenia polegające na wyrównaniu ustalonego poziomu dochodowości mają/będą miały wpływ na rozliczenia Wnioskodawcy dla celów podatku VAT.
1) Czy wydatki poniesione na: a) opracowanie nowej technologii produkcji X, b) przeprowadzenie badań w Centrum dopuszczających wyrób X do stosowania w zakładach górniczych, powinny być, zgodnie z art. 16 b ust. 2 pkt. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, zaliczone do wartości niematerialnych i prawnych i amortyzowane przez okres nie krótszy niż 12 miesięcy? 2) Czy wydatki poniesione na uzyskanie
W jaki sposób będą opodatkowane w Polsce dywidendy wypłacane przez Spółkę na rzecz Funduszu i czy na Spółce będą ciążyły obowiązki płatnika podatku dochodowego od osób prawnych w odniesieniu do wypłacanych dywidend?
Czy istnieje możliwość, aby czynsze leasingowe - inicjalne i zerowy odnieść jednorazowo w koszty uzyskania przychodów w momencie ich poniesienia, czy też należy odnosić je w koszty uzyskania przychodów po 1/36 tj. w ciągu trwania całej umowy leasingowej?
W jakiej kwocie i kiedy należy uiścić podatek dochodowy od osób fizycznych w wysokości 10% w następującej sytuacji: 1) małżeństwo dokonuje aktem notarialnym sprzedaży mieszkania właśnościowego za kwotę 65.000zł i składa oświadczenie o przeznaczeniu tej kwoty na cele mieszkaniowe,2) aktem notarialnym dokonuje zakupu kawalerki za 35.000zł, którą również aktem notarialnym zamienia na mieszkanie MZGM,
Czy w sytuacji okresu amortyzacji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych w okresie krótszym niż 5 czy 10 lat (prawa autorskie i licencje amortyzowane w okresie 24 m-cy) należy skorygować ich wartość początkową i amortyzację w okresach 5-cio i 10-cioletnich oraz deklarację CIT? Czy zmiany podatku naliczonego spowodowane korektą wynikającą ze zmiany wskaźnika są kosztami operacyjnymi
Czy nie w pełni umorzona wartość inwestycji w obcym środku trwałym, polegająca na adaptacji pomieszczeń do potrzeb spółki w związku z wcześniejszym rozwiązaniem umowy na wynajem tych pomieszczeń stanowi koszt uzyskania przychodu?