Ustalenie obowiązku poboru podatku u źródła za okres 2019-2024 oraz konieczności naliczania podatku u źródła za lata ubiegłe w związku z funkcjonowaniem Oddziału Spółki w Niemczech
Uznanie czynności realizowanych między Oddziałem a Centralą za podlegające opodatkowaniu VAT oraz prawo do odliczenia podatku w związku z świadczeniem usług.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności wykonywanych pomiędzy Oddziałem a macierzystym podmiotem zagranicznym (Centralną) oraz pomiędzy Oddziałem i innym Oddziałem (Oddziałem w Szwecji).
Przeniesienie Oddziału do nowopowstałej Spółki z o. o. za zcp, a tym samym uznania transakcji przeniesienia Oddziału do Spółki Przejmującej za czynność wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Czynności pomiędzy Oddziałem a Wnioskodawcą nie są zdarzeniami podlegającymi opodatkowaniu podatkiem VAT, to tym samym z tego tytułu Spółka nie jest podmiotem zobowiązanym do rozliczenia podatku VAT należnego (rozpoznania importu usług), jak również do jego uwzględniania w rozliczeniach z zakresu podatku od towarów i usług.
Dotyczy transakcji kontrolowanej pomiędzy Wnioskodawcą, a jego zagranicznym oddziałem.
Obowiązków płatnika i możliwości zastosowania zwolnienia, przy dietach przyznanych członkom zarządu oddziału związku zawodowego.
Dotyczy ustalenia: - czy Spółka ma obowiązek sporządzać dokumentację cen transferowych z tytułu przesunięć majątkowych między hiszpańskim Oddziałem a polską Spółką, - czy wewnętrzne przesunięcia majątkowe lub WDT z polskiej siedziby na rzecz Oddziału hiszpańskiego skutkuję powstaniem przychodu z transakcji z podmiotami powiązanymi w rozumieniu art. 28j ust. 1 pkt 2 lit. g ustawy o podatku dochodowym
Ustalenie, czy świadczenia realizowane pomiędzy Centralą a Oddziałem będą podlegały opodatkowaniu VAT.
Uznanie zbywanego Oddziału za zorganizowaną część przedsiębiorstwa i wyłączenie tej Transakcji z opodatkowania podatkiem VAT.
Rejestracji na potrzeby podatku VAT przedsiębiorcy zagranicznego, posiadania stałego miejsca prowadzenia działalności gospodarczej, opodatkowania usług wewnętrznych i usług zewnętrznych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Zespół składników materialnych i niematerialnych składających się na Oddział stanowić będzie zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, tym samym jego zbycie (w ramach podziału przez wydzielenie) do spółki przejmującej w myśl art. 6 pkt 1 ustawy, nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Kto, w rozumieniu art. 3 ust. 2 Ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, będzie płatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych w Rzeczypospolitej Polskiej: Spółka (rezydent Państwa Izrael) czy Spółka Oddział w Polsce, - czy w rozumieniu art. 7 Umowy między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Państwa Izrael w sprawie unikania podwójnego opodatkowania i zapobiegania uchylaniu się od opodatkowania
czy środki pieniężne przekazane przez S. na rachunek Oddziału S. stanowią przychód w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT podlegający opodatkowaniu w Polsce, ‒ czy w związku z zasileniem Oddziału S. przez S. środkami pieniężnymi w 2021 r. Oddział S. uzyskał nieodpłatne świadczenie w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT.
Uznanie opisanych czynności między Oddziałem a Centralą za podlegające opodatkowaniu oraz prawa do odliczenia podatku w związku z świadczeniem usług na rzecz Centrali.
Uznanie opisanych czynności między Oddziałem a Centralą za podlegające opodatkowaniu oraz prawa do odliczenia podatku w związku z świadczeniem usług na rzecz Centrali.
Uznanie opisanych czynności między Oddziałem a Centralą za podlegające opodatkowaniu oraz prawa do odliczenia podatku w związku ze świadczeniem usług na rzecz Centrali.
Prawo do odliczenia i zwrotu podatku naliczonego przez oddział przedsiębiorcy zagranicznego, uznania opisanych transakcji za niepodlegające opodatkowaniu.
Brak dokonania rejestracji na potrzeby VAT jako odrębnego podatnika od Spółki, nieuznania transakcji wykonywanych przez Oddział na rzecz Spółki za podlegające opodatkowaniu, ochrony wynikającej z wydanej interpretacji z . dla Państwa Spółki odnośnie czynności wykonywanych na rzecz Spółki i innych oddziałów będących członkami lokalnych grup VAT, uprawnienia do kontynuowania wszystkich rozliczeń VAT
Czy w przypadku wypłaty przez któregokolwiek z Polskich Uczestników odsetek od środków pozyskanych w ramach funkcjonowania Cash-Poolingu, wyliczonych zgodnie z przedstawioną metodologią, na rzecz innych Polskich Uczestników, Polscy Uczestnicy wypłacający odsetki nie będą zobowiązani do pobrania zryczałtowanego podatku, o który mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych od
Czy w przypadku wypłaty przez któregokolwiek z Polskich Uczestników odsetek od środków pozyskanych w ramach funkcjonowania Cash-Poolingu, wyliczonych zgodnie z przedstawioną metodologią, na rzecz innych Polskich Uczestników, Polscy Uczestnicy wypłacający odsetki nie będą zobowiązani do pobierania zryczałtowanego podatku, o którym mowa w art. 21 ust. 1 ustawy o CIT („podatku u źródła”) od kwoty odsetek
Dotyczy braku opodatkowania na terytorium Polski zbycia Oddziału znajdującego się na terytorium Rumunii.
Uznanie zespołu składników majątkowych i niemajątkowych w postaci Oddziału 1 za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy o podatku od towarów i usług, a tym samym wyłączenie czynności Aportu Oddziału 1 z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Opodatkowanie czynności pomiędzy Bankiem należącym do niemieckiej grupy VAT i Oddziałem.