Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy PIT.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego dla środków uzyskanych ze zbycia nieruchomości otrzymanej w darowiźnie i wydatkowych na zakup innej nieruchomości.
Czy środki uzyskane ze sprzedaży nieruchomości sfinalizowanej po śmierci rodzica stanowią źródło przychodu Wnioskodawcy, czy stanowiły przychód rodzica przed jego śmiercią?
Wybudowanie budynku gospodarczego nie uprawnia do skorzystania ze zwolnienia podatkowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy, gdyż nie mieści się w katalogu sprecyzowanym w art. 21 ust. 25 pkt 1 ustawy.
Skutki podatkowe przeniesienia własności działek w zamian za odszkodowanie.
Ulga mieszkaniowa - wydatkowanie przychodu na nabycie nieruchomości rolnej w celu wybudowania domu, garażu, budynków gospodarczych.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia części nieruchomości rolnej wchodzącej w skład zakupionego gospodarstwa rolnego gminie na cele publiczne pod budowę oczyszczalni.
Skutki podatkowe odpłatnego zbycia części nieruchomości rolnej wchodzącej w skład zakupionego gospodarstwa rolnego gminie na cele publiczne pod budowę oczyszczalni.
Zwolnienie z opodatkowania transakcji sprzedaży działki rolnej w myśl art. 21. ust. 1 pkt 28 – zachowanie charakteru rolnego działki.
Dotyczy możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Nieuznanie Sprzedającego za podatnika podatku od towarów i usług z tytułu dostawy prawa własności działki nr 1; - Brak zastosowania zwolnienia od podatku VAT dla dostawy prawa własności ww. działki; - Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z nabyciem prawa własności działki nr 1.
Nabycie w spadku nieruchomości rolnej, której część Wnioskodawca dzierżawił, do części obowiązuje służebność, a także nabycie w spadku ciągnika rolniczego.
Przychód uzyskany z odpłatnego zbycia działki niezabudowanej wchodzącej w skład gospodarstwa rolnego, i która w związku ze sprzedażą nie utraciła charakteru rolnego, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Sprzedaż 1/2 udziału w działce gruntu nr (...) nabytego w 1989 r. nie będzie stanowiła źródła przychodu i nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Natomiast sprzedaż 1/2 udziału w działce nr (...) nabytego od gminy (...) w 2019 r. będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym, z uwagi na brak upływu pięcioletniego terminu, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt
Zakładając, że przy sprzedaży gospodarstwa Wnioskodawcy w sposób przedstawiony powyżej od opłacania podatku dochodowego, będzie zwolniona tylko sprzedaż gruntów (art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o PIT), Wnioskodawca postawił pytanie, czy przysługuje Mu również ulga od podatku przy sprzedaży pozostałej części gospodarstwa, jeśli zrobi tak, jak przedstawił w opisie zdarzenia przyszłego?
Możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu uzyskanego ze sprzedaży udziału w nieruchomości na nabycie nieruchomości rolnej.
Brak opodatkowania transakcji sprzedaży zabudowanej nieruchomości rolnej.
Sprzedaż przez Wnioskodawcę nieruchomości należy traktować jako dostawę towarów w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy , która w oparciu o regulację zawartą w art. 5 ust. 1 podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów o usług. Planowana dostawa będzie korzystać ze zwolnienia od podatku od towarów i usług, zgodnie z art. art. 43 ust. 1 pkt 9 ustawy, jako dostawa terenów niezabudowanych innych niż tereny budowlane
Czy dzierżawa gruntów, które zgodnie z umową są przeznaczone na uprawy jednoroczne (cele rolnicze) jest zwolniona od podatku od towarów i usług na podstawie § 12 ust. 1 pkt 4 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 24 grudnia 2009 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy w przypadku sprzedaży jednej bądź kilku działek rolnych opisanych powyżej należy naliczyć podatek od towarów i usług, czy nie?