Szef Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) może z urzędu (czyli z własnej inicjatywy) zmienić wydaną wcześniej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej (KIS) interpretację indywidualną. Dzieje się tak, jeśli stwierdził jej nieprawidłowość, uwzględniając w szczególności orzecznictwo sądów, Trybunału Konstytucyjnego lub Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Szef KAS nie jest w tym zakresie
W zakresie obowiązków płatnika w związku z finansowaniem członkom zarządu szkolenia w postaci kursu języka angielskiego oraz inwestycji na rynku kapitałowym.
Powstanie przychodu dla Członka Zarządu i obowiązki płatnika z tytułu sfinansowania (refinansowania) kosztów nauki języka obcego.
Ustalenie, czy dochód Wnioskodawcy wykorzystany na zwrot środków finansowych, które założyciel przekazał uczelni na jej funkcjonowanie oraz wypłatę wynagrodzenia za zgodę na włączenie uczelni niepublicznej do Wnioskodawcy jest wolny od podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 w związku z art. 17 ust. 1b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków na zakup komputerów, serwera oraz platformy e-learningowej.
Zasadność wyłączenia z opodatkowania umów pożyczki oraz zmiany umowy spółki związanej z podwyższeniem kapitału zakładowego i wniesieniem dopłat.
Czy zakup nieruchomości przez Wnioskodawcę w celu prowadzenia szkoły podstawowej nie podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy w ramach prowadzonej działalności gospodarczej Wnioskodawca ma prawo wydatki związane ze studiami (czesne, niezbędne materiały naukowe oraz dojazd na uczelnię) zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Czy uzyskane przez Fundację środki finansowe uzyskane z tytułu częściowej realizacji umowy na: Pobieranie prób i wykonanie badań laboratoryjnych wraz z opracowaniem wyników w zakresie elementów biologicznych wód powierzchniowych na obszarze projektu są wolne od podatku dochodowego od osób prawnych?
Czy pokrywanie przez Fundację kosztów ogólno-administracyjnych w przypadku finansowania ich z dochodu zwolnionego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych należy uznać za wydatkowanie dochodu zwolnionego zgodnie z przeznaczeniem?
Czy ponoszone przez Fundację opisane we wniosku wydatki związane z realizacją celów statutowych określonych w § 6 Statutu, spełniają warunek faktycznego wydatkowania dochodów na cele określone w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy działalność statutowa prowadzona przez Fundację w zakresie realizacji celów określonych w jej Statucie może stanowić podstawę do skorzystania ze zwolnienia dochodów Fundacji przeznaczonych na realizację tych celów, przewidzianego w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Podstawą prawną otrzymanego świadczenia nie jest stosunek pracy, ale uchwała senatu publicznej uczelni, podjęta na podstawie upoważnienia ustawowego, regulująca zasady pobierania opłat od studentów i doktorantów. Dlatego też przedmiotowy przychód nie stanowi przychodu ze stosunku pracy, o którym mowa w art. 12 ust. 1 ustawy PIT, ale przychód z innych źródeł określony w art. 20 ust. 1 ustawy PIT. Z
Czy dochód z tytułu nieodpłatnego świadczenia, polegającego na bezpłatnym użytkowaniu nieruchomości przeznaczonej na cele statutowe jest zwolniony z podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 851, dalej updop)?
Czy dochód uzyskany z tytułu wykonania usługi przez Fundację wolny jest od podatku dochodowego zgodnie z art.17 ust. 1 pkt 4 u.p.d.o.p.?
Czy koszty związane z podjętymi studiami (czesne, materiały dydaktyczne, dojazdy) mogą zostać odliczone?
1. Czy opłacone czesne za uczestnictwo w studiach doktoranckich, których kierunek zbieżny jest z prowadzoną działalnością gospodarczą - może stanowić koszt uzyskania przychodu (który definiuje art. 22 ust. 1 ustawy z dnia 26 lipca 1991 roku o podatku dochodowym od osób fizycznych) tej działalności? 2. Czy również pozostałe koszty związane bezpośrednio ze studiami (np. koszty ponoszone za zakup materiałów
Naliczenie podatku dochodowego od dochodu przeznaczonego na działalność statutową, zastosowanie zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4
Brak zwolnienia od podatku usług nauki pływania i gimnastyki korekcyjnej.
Czy usługi związane z udostępnianiem basenu uczniom szkół podstawowych i gimnazjów z terenu Gminy, w celu prowadzenia zajęć z wychowania fizycznego, których przedmiotem jest nauka pływania, zwolnione są od podatku od towarów i usług?Czy świadczone przez Ośrodek usługi nauki pływania zwolnione są od podatku od towarów i usług?
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej związanej ze świadczeniem usług informatycznych opłaty za studia wyższe na kierunku informatycznym?
CIT w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w sytuacji przeznaczenia nieruchomości otrzymanej w darowiźnie pod budowę budynku służącemu realizacji celów statutowych oraz w sytuacji przeznaczenia środków ze sprzedaży nieruchomości otrzymanej w darowiźnie na realizację celów statutowych