Przychodem z najmu mieszkań będzie wyłącznie kwota czynszu najmu, bez uwzględniania pozostałych opłat i kosztów mediów.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe, pomimo czasowego wynajmu nowo nabytego mieszkania.
Najem nie został wymieniony jako tytuł podlegający opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn.
Brak możliwości zastosowania zwolnienia z opodatkowania sprzedaży lokali mieszkalnych wynajmowanych w ramach działalności - spłata kredytów hipotecznych.
Ustalenie prawidłowego sposobu wykazywania sprzedaży, w części dotyczącej stawki czynszu za najem lokali mieszkalnych dla najemców, z którymi X toczy spór sądowy.
Czy otrzymywane od najemców pieniądze na pokrycie kosztów eksploatacyjnych i czynszu dla wspólnoty mieszkaniowej będą przychodem opodatkowanym zryczałtowanym podatkiem dochodowym, jeśli z umowy będzie wynikało, że Najemca jest zobowiązany do ich ponoszenia?
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe, pomimo posiadania innych nieruchomości mieszkalnych.
Ustalenie przychodu podlegającego opodatkowaniu oraz właściwej stawki podatku dla przychodów osiąganych z najmu nieruchomości.
Opodatkowanie podatkiem VAT najmu nieruchomości lokalowej znajdującej się w majątku prywatnym.
Zaliczenie przychodów z najmu do odpowiedniego źródła przychodów oraz możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu wydatków na czynsz, energie elektryczną oraz na okazjonalne remonty.
Uznanie, że czynności za które Wnioskodawca obciąża lokatora opłatami za media oraz miesięczną opłatą, podlegają opodatkowaniu.
Jeżeli według zawartych umów to Wnioskodawca zobowiązany był (w ramach kwoty otrzymywanego od najemcy czynszu) do pokrywania opłat związanych z mieszkaniem, to cała określona w umowie kwota czynszu stanowiła przysporzenie majątkowe dla Wnioskodawcy jako wynajmującego, a tym samym stanowiła przychód do opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby
Czy Wnioskodawca postępuje prawidłowo przyjmując do opodatkowania wyłącznie kwotę czynszu najmu wynikającego z umowy, pomijając kwoty opłat za media i koszty wspólnoty?
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT pobieranej od Najemców lokali opłaty śmieciowej.
Prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego wykazanego na fakturach dokumentujących wniesienie gruntów aportem do spółki.
Sposób ustalenia przychodu z najmu w przypadku refakturowania kosztów mediów.
Wydatkowanie przychodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości mieszkalnych na zakup dwóch lokali mieszkalnych – czasowo wynajmowanych – w celu zaspokojenia Państwa potrzeb mieszkaniowych, uprawnia Państwa do zastosowania zwolnienia, wynikającego z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Sam fakt tymczasowego wynajmowania zakupionych mieszkań nie wyklucza możliwości skorzystania
Ustalenie przychodów z najmu - zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne.
Czy w przedstawionej sytuacji prawidłowym jest przyjęcie – jako podstawy podatku dochodowego – kwoty czynszu najmu wskazanej w umowie, z pominięciem w podstawie opodatkowania opłacanych przez Najemcę za pośrednictwem Wynajmującego: czynszu na rzecz Wspólnoty Mieszkaniowej oraz kosztów eksploatacyjnych?