Skutki podatkowe umorzenia kredytu hipotecznego i zwrotu kwoty dodatkowej.
Skutki podatkowe otrzymania w ramach ugody zawartej z bankiem "kwoty dodatkowej".
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w przypadku wydatkowania środków uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości na własne cele mieszkaniowe (spłatę kredytu hipotecznego).
Zastosowanie zwolnienia przewidzianego w art. 21 ust. 1 pkt 2a updop po dokonaniu płatności na rzecz zagranicznego kontrahenta, zwrotu nadpłaty podatku oraz formy certyfikatów rezydencji podatkowej spełniających wymogi przewidziane w art. 26 ust. 1 ww. ustawy
Skutki podatkowe umorzenia i wypłaty kwoty przez bank na podstawie zawartej ugody sądowej, po przeniesieniu kredytu do innego banku, podwyższeniu kwoty o cele konsumpcyjne i śmierci jednego z kredytobiorców.
Skutki podatkowe otrzymania na podstawie ugody części nadpłaconej kwoty kredytu.
Stosowanie zaniechania poboru podatku dochodowego w stosunku do kwoty umorzonej wierzytelności oraz kwoty wypłaconej nadpłaty z tytułu kredytu mieszkaniowego.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku z tytułu umorzenia wierzytelności kredytowej w przypadku korzystania z ulgi odsetkowej i częściowej spłaty kredytu.
Wydatkowanie przychodu osiągniętego z odpłatnego zbycia nieruchomości 1 otrzymanej w drodze darowizny do majątku odrębnego na zakup oraz remont/wykończenie nieruchomości 2, objętego wspólnością majątkową.
Brak opodatkowania podatkiem VAT czynności wykonywanych na rzecz X oraz możliwość skorygowania uprzednio złożonych deklaracji wraz ze złożeniem wniosku o stwierdzenie nadpłaty.
Skutki podatkowe otrzymania nadpłaty w związku ze sprzedażą udziałów w spółce kapitałowej.
Wnioskodawca nie będzie miał prawa do odzyskania podatku naliczonego w związku z realizacją zadania.
Czy nabywane przez Wnioskodawcę od producentów bądź dostawców napoje, w zakresie, w jakim ich nabycie realizowane jest w celu dalszej odsprzedaży na rzecz nabywców mających siedziby poza terytorium Rzeczpospolitej Polski - podlegają obowiązkowi naliczenia i odprowadzenia opłaty cukrowej i czy Wnioskodawcy przysługuje zwrot przedmiotowej opłaty (komponenta ceny)?
Czy nabywane przez Wnioskodawcę od producentów bądź dostawców napoje, w zakresie, w jakim ich nabycie realizowane jest w celu dalszej odsprzedaży na rzecz nabywców mających siedziby poza terytorium Rzeczpospolitej Polski - podlegają obowiązkowi naliczenia i odprowadzenia opłaty cukrowej i czy Wnioskodawcy przysługuje zwrot przedmiotowej opłaty (komponenta ceny) w trybie nadpłaty określonej w przepisach
Skoro w sprawie nie wystąpi sytuacja, o której mowa w art. 11 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, to Zainteresowani z uwagi na dwukrotny pobór podatku od sprzedaży tego samego lokalu mieszkalnego nie będą mogli ubiegać się o zwrot nienależnie zapłaconego podatku na podstawie art. 11 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych. Mogą jednak złożyć do właściwego organu podatkowego,
W zakresie ustalenia, czy Wspólnota Mieszkaniowa dokonując zwrotu właścicielom lokali części wniesionych przez nich zaliczek (nadpłat) dotyczących utrzymania nieruchomości wspólnej korzysta ze zwolnienia przedmiotowego.
Możliwość objęcia wsparciem firm zatrudniających od 10 do 49 osób w postaci zwolnienia w wysokości 50% składek ZUS za okres od marca do maja 2020 r. oraz prawo do ponownego przyznania świadczenia postojowego, ale nie więcej niż trzykrotnie - to najważniejsze rozwiązania, jakie wprowadza nowelizacja tarczy antykryzysowej.
1. Brak powstania obowiązku podatkowego w związku z powstaniem Nadpłat. 2. Prawo do wystawienia faktur korygujących faktury zaliczkowe.
obowiązek podatkowy w Polsce w 2018 r. w związku z przeniesieniem centrum interesów życiowych do Czech
koszt uzyskania przychodów z odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości
w zakresie prawa żądania zwrotu nadpłaty w przypadku, gdy Spółka płaci podatek z własnych środków oraz prawa żądania zwrotu nadpłaty, w przypadku, gdy Spółka pobrała podatek z wynagrodzenia wypłacanego zagranicznemu kontrahentowi
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania przychodów uzyskiwanych z najmu.
Wnioskodawca jako płatnik w celu prawidłowego wypełnienia spoczywającego na nim obowiązku poboru podatku, winien "ubruttowić" należność wypłaconą nierezydentowi o kwotę należnego podatku w taki sposób, aby odprowadzona do urzędu skarbowego kwota odpowiadała 20% ubruttowionej należności, a kwota zapłacona kontrahentowi zagranicznemu - 80% wysokości tak określonej należności.