Możliwość uznania za koszty uzyskania przychodów wydatków na aranżację mieszkania.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku dochodowego w sytuacji gdy w umowie kredytowej wskazano, że kredytu udzielono na zakup mieszkania i dowolny cel konsumpcyjny
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Zwolnienie od podatku sprzedaży mieszkania - własne cele mieszkaniowe - spłata kredytu hipotecznego.
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej (spłata kredytów zaciągniętych na zbywaną i nową nieruchomość) oraz zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu ceny nabycia nieruchomości i odsetek zapłaconych na poczet spłaty kredytu.
Skutki podatkowe zakupu udziału w prawie własności nieruchomość przeznaczonej pod budowę budynku mieszkalnego.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - cele mieszkaniowe.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu na własne cele mieszkaniowe, pomimo czasowego wynajmu nowo nabytego mieszkania.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w przypadku wydatkowania środków uzyskanych ze sprzedaży nieruchomości na własne cele mieszkaniowe (spłatę kredytu hipotecznego).
Wydatkowanie przychodu uzyskanego z odpłatnego zbycia lokalu mieszkalnego przed upływem 5 lat od końca roku kalendarzowego, w którym Wnioskodawca go nabył, na spłatę ww. kredytu nie uprawnia do zwolnienia określonego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. W świetle art. 21 ust. 25 pkt 2 ww. ustawy kredyt ma być kredytem zaciągniętym przez podatnika i zaciągniętym na
Ustalenie czy spłata kredytu zaciągniętego przez rodziców wnioskodawcy przez wnioskodawcę stanowi wydatek na własne cele mieszkaniowe.
Opodatkowanie podatkiem VAT wycofania mieszkania z majątku firmowego do majątku prywatnego. Obowiązek korekty podatku VAT odliczonego od wydatków poniesionych na remont. Skutki podatkowe sprzedaży mieszkania.
W zakresie możliwości zwolnienia przedmiotowego - cele mieszkaniowe (spłata kredytu, wkład własny do kredytu).
Brak prawa do skorzystania z ulgi na własne cele mieszkaniowe, o której mowa w art. 21 ust.1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadku zakupu mieszkania, w którym nie będzie się realizowało celów mieszkaniowych.
Zastosowanie ulgi mieszkaniowej w przypadku wydatkowania przychodu na spłatę kredytu, zakup lokalu mieszkalnego i jego remont.
Ta część przychodu z odpłatnego zbycia w 2022 r. lokalu mieszkalnego, którą Wnioskodawca przeznaczył na spłatę kredytu hipotecznego zaciągniętego w 2021 r. na budowę obecnie zamieszkiwanego przez Wnioskodawcę domu jednorodzinnego, może skorzystać ze zwolnienia.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w związku z wydatkowaniem przychodu na nabycie lokalu mieszkalnego w celu czasowego zamieszkania.
Opodatkowanie sprzedaży mieszkania oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Skorzystanie z ulgi w opodatkowaniu dochodu ze sprzedaży mieszkania, przyznanej na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w odniesieniu do środków przeznaczonych na nabycie 2 mieszkań, które będą zaspokajały własne potrzeby mieszkaniowe.
Odpłatne zbycie lokalu mieszkalnego i możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w sytuacji nabycia nieruchomości na własne cele mieszkaniowe oraz krótkoterminowe wynajmowanie tej nieruchomości.
Możliwości zastosowania zwolnienia przedmiotowego do przychodu uzyskanego ze sprzedaży mieszkania, który wydatkowany zostanie na zakup mieszkanie na terenie Wielkiej Brytanii, które wykorzystywane będzie na własne cele mieszkaniowe.