Odpłatne zbycie lokalu mieszkalnego i możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o PIT.
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej w przypadku wydatkowania środków ze zbycia udziałów w nieruchomości (dom) na zakup udziałów w inne nieruchomości (mieszkanie i stanowiska w hali garażowej).
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku ze spłatą kredytu zaciągniętego na zakup mieszkania wraz z miejscami postojowymi.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowo-przedmiotowego w związku z nabyciem spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego wraz z miejscem postojowym w przypadku wydatkowania na ten cel przychodu ze sprzedaży udziału w innej nieruchomości.
Skutki podatkowe przeniesienia prawa do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie możliwości skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (cele mieszkaniowe).
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Dotyczy celów mieszkaniowych zakupu miejsca postojowego i komórki lokatorskiej.
Zwolnienie przedmiotowe z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz cele mieszkaniowe z wydatkowaniem przychodu z odpłatnego zbycia udziału w częściowo zakupionym i częściowo nabytym w darowiźnie lokalu mieszkalnego, na zakup lokalu mieszkalnego, miejsca postojowego, komórki lokatorskiej, na spłatę kredytu, oraz koszty uzyskania przychodu.
Zwolnienie przedmiotowe art. 21 ust. 1 pkt 131 i cele mieszkaniowe z wydatkowaniem przychodu z odpłatnego zbycia udziału w częściowo zakupionym i częściowo nabytym w darowiźnie lokalu mieszkalnego, na zakup lokalu mieszkalnego, miejsca postojowego, komórki lokatorskiej, na spłatę kredytu, oraz koszty uzyskania przychodu.
1. Czy wpłaty dokonywane przez nabywcę w wykonaniu umowy deweloperskiej są wydatkami na budowę własnego lokalu mieszkalnego w rozumieniu art. 21 ust. 25 pkt 1 pkt d u.p.d.o.f.? 2. Czy warunkiem uzasadniającym zastosowanie zwolnienia podatkowego (art. 21 ust. 1 pkt 131 u.p.d.o.f.) jest definitywne nabycie własności lokalu? 3. Czy Wnioskodawczyni w przedstawionym we wniosku stanie faktycznym ma prawo
Jednolita transakcja - dostawa lokali mieszkalnych ze wspólnymi częściami.
w zakresie opodatkowania podatkiem VAT jako jednolitego świadczenia dostawy lokalu wraz z komórką lokatorską, udziałem w częściach wspólnych oraz prawem do wyłącznego korzystania z miejsca postojowego
Zwolnienie z opodatkowania przychodu ze sprzedaży udziału w mieszkaniu.
Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
WŁASNE CELE MIESZKANIOWE umowa deweloperska, miejsca postojowe, udział we współwłasności a wysokość zwolnienia.
Zastosowanie 8% stawki podatku dla sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z niezbędną infrastrukturą oraz z prawem korzystania z części wspólnej nieruchomości stanowiącej miejsce postojowe z udziałem w nieruchomości wspólnej na zasadzie podziału do użytkowania (quoad usum)
Czy wydatkowanie przychodu ze zbycia mieszkania i miejsca postojowego w garażu wielostanowiskowym na: - spłatę Kredytu 1, którym sfinansowano koszty nabycia mieszkania i miejsca postojowego; - zapłatę wykonawcy za budowę domu; - spłatę rat Kredytu 2 i odsetek od Kredytu 2, zaciągniętego na nabycie działki i budowę domu; uprawnia Wnioskodawczynię do skorzystania z tzw. ulgi mieszkaniowej, o której mowa
Podatek od towarów i usług w zakresie możliwości odliczenia kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących realizację zadania.
Zastosowanie stawki 8% podatku VAT dla sprzedaży lokali mieszkalnych wraz z udziałem w części wspólnej i gruncie oraz w wybranych przypadkach komórką lokatorską i/lub Miejscem Postojowym.
Brak prawa do odliczenia w całości kwot podatku naliczonego od zakupu lokalu mieszkalnego i miejsca postojowego w garażu podziemnym oraz od wydatków poniesionych na remont tego lokalu.