Jeżeli istotnie sprzedający z tytułu omawianej transakcji – sprzedaży ciągnika – był zwolniony z podatku od towarów i usług, to transakcja nabycia ciągnika rolniczego od rolnika ryczałtowego nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Skutki podatkowe sprzedaży ciągnika wykorzystywanego w działalności rolniczej.
Jeżeli opisana transakcja sprzedaży ciągnika rolniczego była objęta uregulowaniami ustawy o podatku od towarów i usług – nie była Pani zobligowana do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych z tytułu opisanego stanu faktycznego, gdyż czynność ta była wyłączona na podstawie art. 2 pkt 4 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Zakup ciągnika rolniczego od podatnika zwolnionego z podatku od towarów i usług na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o VAT.
Sprzedaż ciągnika rolniczego nie podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych w związku z objęciem jej zwolnieniem z opodatkowania podatkiem od towarów i usług. Nie ciążył więc na Panu obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych.
Do przychodów uzyskiwanych z tytułu działalności handlowej tulejami i łożyskami w ramach jednoosobowej działalności gospodarczej można skorzystać z opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych. Sprzedaż łożysk i tulei nie stanowi działalności w zakresie handlu częściami i akcesoriami do pojazdów mechanicznych w rozumieniu art. 8 ust. 1 pkt 3 lit. f) ustawy o zryczałtowanym podatku
Czy od zakupu używanego ciągnika rolniczego, który służył będzie Wnioskodawcy przez wiele lat w gospodarstwie rolnym, Wnioskodawca jako rolnik ryczałtowy powinien zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych?
Możliwości zastosowania procedury VAT-marża przy sprzedaży ciągnika rolniczego oraz możliwości zastosowania procedury VAT-marża przy sprzedaży innych maszyn tj. kombajnu, przyczepy rolniczej, pługu, agregatu siewno uprawowego otrzymanych od rodziców w formie darowizny
Mając na uwadze treść wniosku oraz przytoczone przepisy jeżeli istotnie sprzedający z tytułu omawianej transakcji jest zwolniony z podatku od towarów i usług (co nie jest przedmiotem rozstrzygnięcia w niniejszej interpretacji, gdyż dotyczy ona zgodnie z wnioskiem tylko podatku od czynności cywilnoprawnych), to transakcja nabycia ciągnika rolniczego nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych
Czy zakup od rolnika ryczałtowego który jest zwolniony z podatku od towarów i usług maszyny rolniczej nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 ust. 4 lit. b) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania nieodpłatnego użyczenia maszyn rolniczych synowi.
Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia i zwrotu podatku VAT z tytułu nabycia maszyn rolniczych, wydatków związanych z eksploatacją maszyn rolniczych dotyczących nabycia części (lemieszyków i innych części ścieralnych) oraz pozostałych wydatków związanych z eksploatacją maszyn rolniczych (paliwa, olejów i smarów).
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych sprzedaży ciągnika wykorzystywanego w działalności rolniczej.
W świetle przedstawionych faktów Wnioskodawca chciałby się dowiedzieć, czy rolnicy współwłaściciele maszyn (zapisani wspólnie na fakturze VAT) mogą liczyć na zwrot podatku VAT od zakupionych maszyn? A w przyszłości na zwrot podatku VAT od faktur wynikających z eksploatacji tychże maszyn?
Czy po złożeniu wraz z deklaracją VAT-R rezygnacji ze zwolnienia o którym mowa w art. 43 ust. 1 pkt 3 ustawy, Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do obniżenia podatku należnego o kwotę podatku naliczonego od zakupionych w 2010 r. środków trwałych?
Zastosowania właściwej stawki podatku dla czynności wynajmu ciągnika wraz z przyczepą.
Wnioskodawcy będzie przysługiwało prawo do odliczenia 60% kwoty podatku VAT naliczonego na fakturze dotyczącej zakupu ciągnika rolniczego i rozrzutnika obornika, jeżeli towary te będą wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych podatkiem od towarów i usług i jeżeli nie wystąpią negatywne przesłanki określone w art. 88 ustawy.
1. Czy zakup środka produkcji w postaci kombajnu zbożowego i przeznaczenie go do nieodpłatnego wykonywania usług zbioru zbóż i roślin oleistych w gospodarstwach członków Grupy Producentów Rolnych będą wystarczające dla uznania, że Grupa spełniła - wynikająca z art. 17 ust. 1 pkt 49 - przesłankę wydatkowania dochodu na rzecz członków Grupy?2. Czy udokumentowanie przekazania środka produkcji członkom
Podatnik zwraca się z zapytaniem jak ma postąpić pracownik stacji paliw wypisując fakturę vat jeżeli:1.klient odmówił podania numeru rejestracyjnego tankowanego pojazdu2.tankują rolnicy do ciągników, innych maszyn rolniczych oraz do zbiorników kanistrów3.wypisywana jest faktura zbiorcza czyli na więcej niż jeden pojazd/ w załączeniu jest zbiorczy kwit wydania paliwa/.
Czy jest możliwość odliczania podatku naliczonego z tytułu zakupu paliwa do ciągnika URSUS?
Jaką stawką podatku od towarów i usług opodatkować sprzedaż noży i ostrzy tnących do maszyn rolniczych, ogrodniczych lub stosowanych w leśnictwie (o symbolu PKWiU 28.62.50-63) oraz usługi związane z naprawą i regeneracją tych towarów?