Czy spłata na rzecz byłego męża jest wydatkiem na własne cele mieszkaniowe i uprawnia do skorzystania ze zwolnienia na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Podatek od towarów i usług w zakresie nieuznania Pani za podatnika podatku VAT, w rozumieniu art. 15 ust. 1 i 2 ustawy z tytułu sprzedaży działek.
Brak opodatkowania czynności darowizny samochodu wykupionego z leasingu oraz uznanie, że darowizna samochodu nie spowoduje obowiązku korekty odliczonego podatku VAT od opłaty wstępnej, rat leasingowych i wydatków eksploatacyjnych (opłat serwisowych, zakupu paliwa).
W sytuacji, gdy przychód z odpłatnego zbycia zostanie w całości przeznaczony przez Wnioskodawcę na cele mieszkaniowe (zakup udziału w prawie własności lokalu mieszkalnego należącego do żony Wnioskodawcy), to wówczas uzyskany z tego tytułu dochód będzie w całości korzystał ze zwolnienia od podatku dochodowego.
Wydatkowanie przychodu uzyskanego ze sprzedaży lokalu mieszkalnego na spłatę męża w wyniku podziału majątku wspólnego w zamian za udział w budynku mieszkalnym stanowi wydatek na własne cele mieszkaniowe.
Nieuznanie czynności, w ramach których będzie wykorzystywany majątek powstały w ramach Inwestycji za czynności podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT. Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją ww. Inwestycji.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika podatku VAT w związku ze sprzedażą nieruchomości i zwolnienia od podatku VAT tej transakcji.
Uznanie, że sprzedaż licytacyjna, w związku z prowadzeniem egzekucji z nieruchomości będzie zwolniona w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku warsztatowo-garażowym wraz z gruntem, zaś w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku mieszkalnym z gruntem, powinna zostać dokonana z majątku osobistego Dłużnika i pozostawać poza przepisami ustawy o VAT.
Planowana przez Wnioskodawcę sprzedaż Nieruchomości przed upływem 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym nastąpiło nabycie, będzie stanowić źródło przychodu w rozumieniu art. 10 ust. 1 pkt 8 lit. a)-c) ustawy o PIT i będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
Uznanie wyodrębnionych składników materialnych i niematerialnych, o których mowa we wniosku, za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, których aport do Spółki z o.o. podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Brak uznania Wnioskodawcy za podatników podatku VAT z tytułu sprzedaży lokali mieszkalnych.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług sprzedaży niezabudowanych działek.
Transakcja przeniesienia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, czynność nie podlegająca opodatkowaniu VAT.
Brak opodatkowania czynności wycofania Składników Majątku z działalności gospodarczej do majątku prywatnego; - Brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z przekazaniem Składników Majątku do majątku prywatnego.
Nieuznanie zbywanych składników majątkowych za czynność niepodlegającą opodatkowaniu VAT oraz prawo Kupującego do odliczenia podatku VAT z tytułu zawarcia tej transakcji.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej w ramach datio in solutum oraz możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Skutki podatkowe sprzedaży nieruchomości nabytej w ramach datio in solutum oraz możliwości skorzystania ze zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy.
Uznanie, że składniki majątkowe stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a ich dostawa będzie czynnością wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT.
Uznanie podziału między Wspólników Spółki in natura, poprzez przeniesienie na każdego ze Wspólników prawa własności do części nieruchomości, w stosunku do udziałów Wspólników, za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług.
Nieuznanie za podatnika w związku ze sprzedażą udziałów w niezabudowanych działkach oraz działkach wydzielonych z innej działki.
W zakresie uznania, że wnoszony aportem zespół składników materialnych i niematerialnych tworzący dział stanowi zorganizowaną część przedsiębiorstwa.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży budynków i lokali oraz wyłączenie spod działania ustawy sprzedaży przedsiębiorstwa.