Brak opodatkowania czynności darowizny samochodu wykupionego z leasingu oraz uznanie, że darowizna samochodu nie spowoduje obowiązku korekty odliczonego podatku VAT od opłaty wstępnej, rat leasingowych i wydatków eksploatacyjnych (opłat serwisowych, zakupu paliwa).
Brak opodatkowania podatkiem VAT darowizny samochodu wykupionego z leasingu operacyjnego.
Brak obowiązku korekty podatku od opłaty oraz rat leasingowych w związku z rozwiązaniem umowy leasingu ciągnika siodłowego.
Korekta kosztów uzyskania przychodów w przypadku wykupu ciągnika siodłowego będącego przedmiotem leasingu.
Skutki podatkowe na gruncie ustawy o VAT wykupu samochodu po zakończeniu leasingu operacyjnego przez jednego ze wspólników na cele osobiste tego wspólnika
Sposób opodatkowania wykonywanych przez Spółkę dodatkowych czynności, w zamian za które pobiera dodatkowe opłaty.
W zakresie ustalenia: 1. czy świadczenia (…) Wspólnika świadczone na rzecz Spółki, będą stanowiły dla Spółki ukryty zysk w rozumieniu art. 28m ust. 3 pkt 3 ustawy o CIT, a w konsekwencji będą podlegały opodatkowaniu Ryczałtem od dochodów spółek po stronie Spółki na podstawie art. 28m ust. 1 pkt 2 ustawy o CIT, 2. czy usługi informatyczne świadczone na rzecz Spółki przez syna Wspólnika będą stanowiły
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług darowizny samochodu osobowego na rzecz męża, wykupionego z leasingu operacyjnego niekonsumenckiego na cele osobiste.
Sposób rozliczenia umowy leasingu nieruchomości (dostawa towarów/świadczenie usług, brak opodatkowania/opodatkowanie przeniesienia własności po jej zakończeniu).
Uznanie umowy zawartej z zastosowaniem art. 709(16) Kodeksu cywilnego w części za leasing operacyjny, a w części za leasing gruntów oraz ustalenie skutków podatkowych ww. umowy.
Wystawienie faktury dokumentującej kwotę odstępnego w związku z umową cesji leasingu samochodu.
Skutki podatkowe zmiany korzystającego w związku z cesją umów leasingu.
Ustalenie stawki ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych od kwoty „odstępnego” wynikająca z umowy cesji leasingu operacyjnego, zawartej pomiędzy Wnioskodawcą a spółką komandytową, w której Wnioskodawca jest komplementariuszem.
Prawo do odliczenia 100% podatku naliczonego w odniesieniu do części odsetkowej raty leasingowej samochodu osobowego.
Wykup samochodu na cele prywatne i przekazanie go w darowiźnie nie podlega opodatkowaniu podatkiem VAT. Brak konieczności korekty podatku naliczonego.
Niepodleganie opodatkowaniu sprzedaży samochodu wykupionego z leasingu.
Darowizna na rzecz córki i męża samochodu osobowego wykupionego uprzednio od leasingodawcy nie będzie stanowiła czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem VAT i nie powstanie u Pani obowiązek zapłaty podatku VAT.
Możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów części odsetkowej raty leasingowej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów części odsetkowej raty leasingowej.
Brak opodatkowania czynności darowizny na rzecz córki samochodu osobowego, wykupionego z leasingu oraz uznania, że darowizna samochodu osobowego nie spowoduje obowiązku korekty i zwrotu naliczonego podatku VAT od rat leasingowych oraz kosztów związanych z utrzymaniem samochodu, zakupu paliwa, serwisu.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT sprzedaży samochodu, który po wykupie z leasingu był przeznaczony do majątku prywatnego.
Czy prawidłowe jest stanowisko, zgodnie z którym podatnik jest zobowiązany do odrębnego określania kwot podatku naliczonego związanego z czynnościami, w stosunku do których przysługuje prawo do obniżenia kwoty podatku należnego oraz tych, w związku, z którymi takie prawo nie przysługuje, a dopiero w zakresie kwot podatku naliczonego w stosunku do których brak jest możliwości takiego określenia podatnik