Zastosowanie właściwej stawki ryczałtu wobec przychodów z tytułu licencji oraz udostępniania miejsca/czasu na reklamę w Internecie.
Czy Wnioskodawca ma możliwość zastosowania obniżonej stawki podatku VAT 5% w związku z wydawaniem i sprzedażą omówionych w części G przedmiotowego wniosku kalendarzy- almanachów, które stanowią wydawnictwa specjalistyczne?
w zakresie stawki podatku dla sprzedaży wydrukowanych książek i czasopism specjalistycznych z własnych materiałów
Czy wydatki związane z opłatą za studia, opłaty egzaminacyjne/administracyjne nakładane przez ACCA oraz wydatki na podręczniki są kosztem uzyskania przychodu?
Stawka podatku dla sprzedaży wydrukowanych książek i czasopism specjalistycznych z własnego materiału
Stawka podatku właściwa dla wytworzenia i dostawy książek oraz czasopism.
w zakresie stawki podatku dla dostawy książek, w zakresie uznania przekazywanych towarów za prezenty o małej wartości i ich opodatkowania i ustalenia podstawy opodatkowania
Czy Fundacja powinna opodatkować dochody przeznaczone na wydatki związane z wydaniem nowej książki podatkiem dochodowym od osób prawnych, jako dochody przeznaczone na działalność gospodarczą?
Czy prawidłowym jest stanowisko Spółki, iż otrzymana kwota dotacji od Instytutu na cel zgodny z Umową będzie stanowić dla Spółki przychód z działalności gospodarczej? (część pytania Nr 1 dot. podatku dochodowego od osób prawnych)
Czy sprzedaż towaru za symboliczną złotówkę w ramach realizacji umowy należy uznać za uzasadnioną przyczynę wskazania ceny towaru znacznie odbiegającej od jej wartości rynkowej w świetle art. 14 updop?- Czy w przypadku sprzedaży za 1 zł towarów o cenie nabycia/wytworzenia znacznie przekraczającej wartość 1 zł, cena ich nabycia stanowić będzie dla Wnioskodawcy koszt uzyskania przychodu?(część pytań
w zakresie zastosowania właściwej stawki podatku VAT dla druku książek i czasopism specjalistycznych
zakresie stawki podatku VAT dla druku książek, broszur i czasopism specjalistycznych.
Stawki podatku VAT dla wytworzenia i dostawy z materiałów własnych i zamawiającego książek oraz czasopism (w tym czasopism specjalistycznych)
Uznanie czynności polegających na drukowaniu czasopism i książek za dostawę towarów oraz stawka podatku VAT dla sprzedaży książek i czasopism.
Czy w ww. sytuacjach Wnioskodawca może traktować wykonanie zlecenia jako dostawę towarów, czyli dostawę książek posiadających numer ISBN o symbolu PKWIU ex 58.11.1 oraz czasopism specjalistycznych posiadających numer ISSN o symbolu PKWIU 58.14.11 kodzie CN 4902 (zgodnie z definicją czasopisma specjalistycznego art. 2 pkt 27f ustawy o VAT) ze stawką VAT 5%, zgodnie z art. 41 pkt 2a ustawy o podatku
Jaką stawkę podatku VAT Spółka powinna wykazać na fakturze rozliczając usługę?
Czy Wnioskodawca będzie mógł stosować stawkę podatku od towarów i usług w wysokości 5% na drukowanie czasopism specjalistycznych posiadających nr ISSN oraz książek posiadających nr ISBN traktując je jako dostawę książek oraz czasopism specjalistycznych wg art. 41 pkt 2a ustawy o podatku VAT?
Zastosowanie preferencyjnej stawki podatku w wysokości 5% na podstawie art. 41 ust. 2a ustawy o podatku od towarów i usług i zastosowania momentu powstania obowiązku podatkowego zgodnie z art. 19 ust. 13 pkt 3 tej ustawy.
Prowadzę wydawnictwo. Odbiorcami czasopism i książek będących w naszej ofercie w dużej części są osoby fizyczne nieprowadzące działalności gospodarczej. Sprzedaż rejestrowana jest z użyciem kas fiskalnych. W jakim momencie ewidencjonować w kasie wpłatę za książkę lub czasopismo, jeśli wpłata na rachunek firmy została dokonana ostatniego dnia miesiąca (w weekend, czyli w czasie, gdy banki nie pracują