Skutki podatkowe wypłaty przez bank wkładu, odsetek i premii gwarancyjnej od wkładu zgromadzonego na książeczce mieszkaniowej nabytej w drodze cesji.
Skutki podatkowe związane z wypłatą przez bank wkładu, odsetek i premii gwarancyjnej od wkładu zgromadzonego na książeczce mieszkaniowej nabytej w drodze cesji.
Czy z uwagi na dokonanie cesji z brata na drugiego brata, a w następnej kolejności dokonanie cesji z ojca na córkę, mając na uwadze późniejsza likwidację książeczki mieszkaniowej (wypłata środków), taka czynność będzie uważana za darowiznę i w związku z tym będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem zgodnie z ustawą o podatku od spadków i darowizn?
Skutki podatkowe wypłaty przez bank odsetek i premii gwarancyjnej od wkładu zgromadzonego na książeczce mieszkaniowej nabytej w drodze cesji.
Skutki podatkowe wynikające z zawarcia umowy cesji książeczki mieszkaniowej.
w zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy cesji książeczki mieszkaniowej
Przyjmując za Wnioskodawczynią, że cesja książeczki mieszkaniowej nie przybierze postaci umowy darowizny, powyższa czynność nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn. Tym samym na Wnioskodawczyni nie będzie ciążył obowiązek złożenia zgłoszenia o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych SD-Z2.
skutki podatkowe przeniesienia (cesji) uprawnień do rachunku oszczędnościowo-kredytowego w banku prowadzącym kasę mieszkaniową
Czy w związku z przedmiotową cesją, faktem objęcia kwot z dwóch książeczek mieszkaniowych oraz praw i wartości z nich przysługujących, a następnie likwidacją książeczek mieszkaniowych, powstał po stronie Wnioskodawczyni obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób fizycznych?
Czy dokonanie cesji książeczek mieszkaniowych na rzecz Wnioskodawczyni przez córki, podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn i czy wobec tego Wnioskodawczyni jest zobowiązana do złożenia deklaracji SD-Z2?
Czy Wnioskodawca jako płatnik podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodów z odsetek od wkładów oszczędnościowych i środków na rachunkach bankowych osób fizycznych, jest zwolniony z obowiązków płatnika polegających na obliczeniu, pobraniu, wpłaceniu podatku i sporządzeniu informacji PIT, w przypadku wypłaty na rzecz posiadaczy książeczek mieszkaniowych odsetek od wkładów zgromadzonych na książeczkach
Czy na Wnioskodawcy ciąży obowiązek podatkowy w związku z przekazaną kwotą?
Zgodnie z art. 52a ust. 1 pkt 5 ww. ustawy, zwalnia się od podatku dochodowego odsetki i premie gwarancyjne od wkładów zgromadzonych na książeczkach mieszkaniowych. Zatem pozyskane w związku z likwidacją książeczki mieszkaniowej środki finansowe, jeżeli stanowią one premię gwarancyjną i odsetki od wkładów zgromadzonych na książeczce mieszkaniowej będą korzystać ze zwolnienia od podatku dochodowego
Należy wskazać, iż cesja praw do książeczki mieszkaniowej nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn, bowiem jak wskazał Wnioskodawca nie będzie dokonana w formie umowy darowizny. Tym samym na Wnioskodawcy nie będzie ciążył obowiązek złożenia zgłoszenia o nabyciu własności rzeczy lub praw majątkowych SD-Z2.
Czy jako właściciel książeczki mieszkaniowej do dnia 27 czerwca 2011 r. (zbywca), musi Pani odprowadzić podatek od salda końcowego na książeczce w kwocie 145 zł, czy też od kwoty naliczonych odsetek i premii? Jeżeli tak, to na jakim druku i ile procent?
Czy cesja książeczki mieszkaniowej podlega podatkowi od spadków i darowizn ?
Realizacją praw wynikających z książeczki mieszkaniowej otrzymanej w drodze nieodpłatnej cesji w I grupie podatkowej w rozumieniu podatku od spadków i darowizn.
Skutki podatkowe wynikające z likwidacji książeczki mieszkaniowej i przeznaczenia jej środków na zakup przez wnioskodawcę mieszkania wchodzącego do wspólności majątkowej małżeńskiej, w sytuacji gdy nabycie ww. książeczki nastąpiło w drodze nieodpłatne cesji niebędącej darowizną.
nieodpłatne przekazanie w formie cesji oszczędnościowej książeczki mieszkaniowej (cesja nie miała charakteru darowizny)
nieodpłatne przekazanie w formie cesji oszczędnościowej książeczki mieszkaniowej.