W zakresie zastosowania ograniczen wynikajacych z art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osob prawnych.
W zakresie zastosowania ograniczen wynikajacych z art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osob prawnych.
Czy zgodnie z trescia opisanego powyzej zdarzenia przyszlego, odsetki wyplacane przez Wnioskodawce w ramach cash poolingu beda podlegaly ograniczeniom wynikajacym z przepisow art. 16 ust. 1 pkt 60 i 61 ustawy o podatku dochodowym od osob prawnych w brzmieniu obowiazujacym od 1 stycznia 2015 r., w zakresie uznania ich za koszty uzyskania przychodow?
1. Czy srodki przelewane kazdego dnia funkcjonowania uslugi w celu wyrownania ujemnych lub dodatnich sald na Rachunku Glownym, do ustalonego poziomu wynoszacego zero, nie beda stanowily dla Spolki przychodow podlegajacych opodatkowaniu ani kosztow ich uzyskania? 3. Czy wynagrodzenie Banku z tytulu swiadczenia uslugi cash poolingu oraz przewidziane w Umowie dodatkowe oplaty zwiazane z funkcjonowaniem
Czy umowne potracenie bedzie stanowilo forme uregulowania zobowiazania w swietle art. 15b ustawy o podatku dochodowym od osob prawnych i Wnioskodawca bedzie uprawniony do rozpoznania kosztow uzyskania przychodow z tytulu odpisow amortyzacyjnych od wartosci poczatkowej odpowiadajacej cenie nabycia wartosci niematerialnych i prawnych (w szczegolnosci znakow towarowych) oraz srodkow trwalych
Zaliczenie do kosztow uzyskania przychodow wydatkow na organizacje spotkania integracyjnego.
Czy w przedstawionym przez Wnioskodawce stanie faktycznym maja zastosowanie przepisy art. 16 ust. 1 pkt 60 oraz art. 16 ust. 1 pkt 61 dotyczace ?niedostatecznej kapitalizacji? Ustawy CIT?