Czy Sąd ma prawo obliczając kwotę, jaka powinna być odprowadzona na zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych, ustalić ją od przychodu, nie zaliczka ta powinna być obliczona od kwoty za pracę Wnioskodawczyni? 2) Od jakiej kwoty Sąd powinien obliczyć zaliczkę na podatek dochodowy od osób fizycznych?
Skutki podatkowe dokonanego zwrotu poniesionych przez biegłego sądowego kosztów wydania opinii na zlecenie sądu.
Czy prawidłowo Szpital kwalifikuje koszty tj. zadośćuczynienia, odszkodowania, renty, zastępstwa procesowego i odsetek od zadośćuczynienia i odszkodowania oraz biegłego sądowego do kosztów uzyskania przychodów w podatku dochodowym od osób prawnych? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)
Czy w przedstawionym stanie faktycznym wydatki poniesione na dodatkową obsługę prawną, wynagrodzenie dla osoby zatrudnionej do uczestnictwa w procesie, koszty przejazdów oraz uzyskanie opinii biegłych sądowych będą kosztami uzyskania przychodów? Czy w przypadku, gdy wydatki te nie będą kosztami uzyskania przychodów, wydatkowana kwota będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych
Dotyczy sposobu ustalania kosztów uzyskania przychodów przy obliczaniu zaliczek na podatek dochodowy, w sytuacji gdy biegły sądowy ujmuje na wystwionej fakturze poniesione koszty wydania opinii (koszty zużytych materiałów oraz inne wydatki niezbędne do wydania opinii).
Czy wydanie opinii przez biegłego na zlecenie sądu podlega opodatkowaniu VAT?