Brak opodatkowania czynności darowizny samochodu wykupionego z leasingu oraz uznanie, że darowizna samochodu nie spowoduje obowiązku korekty odliczonego podatku VAT od opłaty wstępnej, rat leasingowych i wydatków eksploatacyjnych (opłat serwisowych, zakupu paliwa).
Ustalenie czy zespół składników materialnych i niematerialnych wchodzących w skład Gospodarstwa Rolnego Wnioskodawcy stanowi przedsiębiorstwo w rozumieniu ustawy o VAT, w związku z czym do czynności darowizny nie znajdą zastosowania przepisy ustawy o VAT zgodnie z art. 6 pkt 1 ustawy o VAT. Ustalenie czy przekazanie Gospodarstwa Rolnego w drodze darowizny na rzecz Syna Wnioskodawcy nie będzie skutkowało
Uznanie części składników materialnych i niematerialnych, w tym zobowiązań, wykorzystywanych do prowadzenia Działalności Podstawowej, za zorganizowaną część przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy, uznanie wniesienia aportem do Spółki komandytowej zorganizowanej części przedsiębiorstwa za transakcję podlegającą wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6
Opodatkowanie i udokumentowania korekty cen mającej na celu wyrównanie ogólnego poziomu rentowności Dystrybutora.
Podleganie opodatkowaniu odpłatnego udostępniania infrastruktury wodociągowo-kanalizacyjnej na rzecz Spółki oraz pełne prawo do odliczenia w drodze korekty.
interpretacja indywidualna dotycząca podatku od towarów i usług w zakresie ustalenia, czy opisane korekty przeprowadzane przez Spółkę po zakończeniu roku w efekcie weryfikacji cen transferowych dotyczące wartości transakcji z podmiotem powiązanym są neutralne na gruncie VAT, w szczególności nie prowadzą do zmiany podstawy opodatkowania i korygowania rozliczeń VAT, a w konsekwencji czy Spółka powinna
Opodatkowanie podatkiem VAT wycofania mieszkania z majątku firmowego do majątku prywatnego. Obowiązek korekty podatku VAT odliczonego od wydatków poniesionych na remont. Skutki podatkowe sprzedaży mieszkania.
Brak zastosowania przepisów ustawy o podatku od towarów i usług do czynności zbycia przedsiębiorstwa w drodze aportu oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego odliczonego wcześniej od zakupionych materiałów, towarów, wyposażenia i środków trwałych.
Niepodleganie opodatkowaniu czynności wycofania nieruchomości do majątku wspólników spółki cywilnej oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku naliczonego w związku z ww. czynnością.
Gmina nie ma prawa do pełnego odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych w związku z realizacją Inwestycji. W sytuacji gdyby w minionym roku nie miał miejsca incydentalny nieodpłatny pochówek, to Gmina jest uprawniona do dokonania korekty podatku naliczonego w pliku JPK_V7M za styczeń roku następującego po roku, za który jest dokonywana korekta.
Uznanie korekt rozliczeń za zdarzenie niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz brak obowiązku dokumentowania tych zdarzeń fakturami.
Opodatkowanie podatkiem VAT przekazania lokalu wraz z udziałem w gruncie na rzecz żony do prowadzonej przez nią działalności gospodarczej, dokonanego w związku z podziałem majątku wspólnego, obowiązek wystawienia faktury dokumentującej ww. transakcję, obowiązek korekty podatku VAT naliczonego z tytułu nabycia nieruchomości, proporcjonalnie do okresu korekty.
Wpływ Kwoty Obniżenia na podstawę opodatkowania VAT sprzedaży energii elektrycznej i wysokości podatku należnego.
Aport hali magazynowo-produkcyjnej do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością będzie wyłączony z opodatkowania podatkiem VAT i dokonując aportu Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do dokonania korekty podatku VAT.
Interpretacja indywidualna w zakresie uznania korekt rozliczeń za zdarzenie niepodlegające opodatkowaniu podatkiem VAT oraz braku obowiązku dokumentowania tych zdarzeń fakturami.
Sprzedaż składników majątkowych stanowi czynność niepodlegającą opodatkowaniu na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy oraz Kupujący, w związku z transakcją sprzedaży składników majątku, zobligowany jest/ma prawo dokonać korekty podatku VAT zgodnie z art. 91 ust. 9 ustawy.
Wyłączenie z opodatkowania przedsiębiorstwa w przypadku przekazania majątku Spółki Jawnej na Wnioskodawcę, korekta w zw. z art. 91 ust. 9 ustawy, wyłączenie z opodatkowania przekazanie przedsiębiorstwa w formie darowizny do fundacji rodzinnej.
Podatek od towarów i usług w zakresie: - uznania transakcji zbycia przez Spółkę składników majątkowych za zbycie przedsiębiorstwa lub zorganizowanej części przedsiębiorstwa, - prawa Nabywcy do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony określony przez Zbywcę w fakturach sprzedaży, - obowiązku dokonania przez Spółkę korekty podatku VAT wcześniej odliczonego przy zakupie składników majątkowych wchodzących
Brak podlegania opodatkowaniu czynności wycofania z działalności gospodarczej nieruchomości gruntowej, zabudowanej budynkiem administracyjno-biurowym, halą warsztatową, magazynem i na której posadowiono halę namiotową oraz pojazdów, które wykorzystywane będą na cele najmu prywatnego, oraz brak obowiązku dokonania korekty podatku VAT naliczonego w związku z wycofaniem ww. nieruchomości oraz pojazdów
Ustalenie czy wycofanie nieruchomości o charakterze mieszkalnym rodzi konieczność dokonania korekty odliczonego przy jej nabyciu podatku VAT oraz wyłączenie transakcji zbycia przedsiębiorstwa z opodatkowania podatkiem VAT na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Brak opodatkowania czynności darowizny na rzecz córki samochodu osobowego, wykupionego z leasingu oraz uznania, że darowizna samochodu osobowego nie spowoduje obowiązku korekty i zwrotu naliczonego podatku VAT od rat leasingowych oraz kosztów związanych z utrzymaniem samochodu, zakupu paliwa, serwisu.
Uznanie, że dokonanie aportu niepieniężnego tj. wniesienie majątku powstałego w ramach Inwestycji do Spółki, będzie stanowiło czynność opodatkowaną VAT, niekorzystającą ze zwolnienia z VAT/Prawo do odliczenia 9/10 VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Inwestycji.
Uznanie zespołu składników materialnych i niematerialnych przenoszonych nieodpłatnie do fundacji rodzinnej za przedsiębiorstwo i w rezultacie wyłączenie tej czynności z opodatkowania podatkiem VAT oraz brak obowiązku dokonania korekty, o której mowa w art. 91 ust. 1-8 ustawy.
Niepodleganie opodatkowaniu darowizny nieruchomości. Okres rozliczeniowy do skorygowania podatku należnego.