korekta kosztów
Interpretacja
16.01.2024 Podatki

1. Czy dochód z tytułu korekty cen transferowych, wskazanej w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, w zakresie w jakim dotyczy korekty dochodu z działalności produkcyjnej osiągniętej z realizacji nowej inwestycji prowadzonej na terenie objętym decyzją o wsparciu, podlega zwolnieniu z CIT na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT? 2. Czy w przypadku, gdy korekta cen transferowych dotyczy

Interpretacja
27.12.2023 Podatki

Czy Wnioskodawca jest uprawniony do rozliczenia w kosztach uzyskania przychodu kwoty korekty zwiększającej wynagrodzenie za Usługi świadczone na rzecz Wnioskodawcy w latach 2019-2022 poprzez zwiększenie kosztów uzyskania przychodów poniesionych w okresie rozliczeniowym, w którym Wnioskodawca otrzymał wystawione przez Spółkę DE faktury korygujące zwiększające ww. wynagrodzenie?

Interpretacja
31.08.2023 Podatki

Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów cła antydumpingowego i wyrównawczego naliczonego w związku z importem.

Interpretacja
13.07.2023 Podatki

Czy dokonana przez Spółkę na podstawie noty księgowej, korekta in plus/in minus przychodu, w zakresie, w którym dotyczy korekty działalności produkcyjnej prowadzonej w ramach SSE, będzie stanowić dla Spółki zwiększenie lub zmniejszenie przychodu z działalności strefowej, zwolnionej z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych

Interpretacja
19.06.2023 Podatki

Korekta kosztów z tytułu cen transferowych na podstawie otrzymywanych dokumentów księgowych, dokumentujących wyrównanie dochodowości Spółki za rok poprzedzający rok, w którym nastąpiło otrzymanie tych dokumentów księgowych (korekty „in plus” i „in minus”).

Interpretacja
09.03.2023 Podatki

Możliwość zaliczenia dokonywanych odpisów na ZFŚS do kosztów uzyskania przychodów oraz korekty ww. kosztów w związku z regulacjami związanymi z COVID-19.

Interpretacja
14.11.2022 Podatki

Czy kwota wynikająca z rozliczenia pomiędzy Wnioskodawcą a VEEM, będąca różnicą (in plus bądź in minus) pomiędzy poziomem zyskowności faktycznie zrealizowanym przez Spółkę w danym okresie w odniesieniu do sprzedaży Produktów na rzecz Klientów w łańcuchu dostaw opisanym w stanie faktycznym, a poziomem rynkowym wynikającym z aktualnej analizy porównawczej stanowi korektę cen transferowych, o której mowa

Interpretacja
16.08.2022 Podatki

Brak obowiązku korekty koszów uzyskania przychodów o dotychczas poniesione opłaty z tytułu umowy leasingu, rozwiązanej przed upływem minimalnego okresu amortyzacji.

Interpretacja
30.03.2022 Podatki

Czy dokonywane przez Wnioskodawcę korekty wynagrodzenia z tytułu nabycia usług wsparcia merytoryczno-administracyjnego, wynikające z przyjętego modelu rozliczeń stanowią korekty cen transferowych, o których mowa w art. 11e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
30.03.2022 Podatki

który dotyczy ustalenia, czy dokonywane przez Wnioskodawcę korekty wynagrodzenia z tytułu nabycia usług wsparcia merytoryczno-administracyjnego, wynikające z przyjętego modelu rozliczeń stanowią korekty cen transferowych, o których mowa w art. 11e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
30.03.2022 Podatki

czy dokonywane przez Wnioskodawcę korekty wynagrodzenia z tytułu nabycia usług wsparcia merytoryczno-administracyjnego, wynikające z przyjętego modelu rozliczeń stanowią korekty cen transferowych, o których mowa w art. 11e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
16.02.2022 Podatki

Rozliczenie przychodów i kosztów oraz ich korekt, w tym korekty cen transferowych przez spółkę komandytową za 2021 r., w związku z uzyskaniem statusu podatnika CIT od 1 maja 2021 r.

Interpretacja
28.01.2022 Podatki

Rozliczenie przychodów i kosztów oraz ich korekt, w tym korekty cen transferowych przez spółkę komandytową za 2021 r., w związku z uzyskaniem statusu podatnika CIT od 1 maja 2021 r.

Interpretacja
26.08.2021 Podatki

Wyłączenie z opodatkowania VAT planowanych przez Spółkę rozliczeń polegających na weryfikacji kosztów.

Interpretacja
07.01.2021 Podatki

Czy w wypadku wyrównywania cen transakcyjnych w okres półrocznych niezbędne byłoby odniesienie kosztów z tej korekty do pierwotnych zdarzeń gospodarczych (pierwotnych faktur) i dokonanie korekty wpłaconych przez Spółkę zaliczek na podatek dochodowy w tym okresie czy można byłoby zaliczyć taką półroczna korektę w koszty uzyskania przychodów w dacie jej poniesienia?

Interpretacja
09.10.2018 Podatki

Czy: - Wnioskodawca wartość wykazaną w otrzymanych fakturach korektach z tytułu wyrównania średniej marży w Grupie kapitałowej, do której należy, a które wystawił i doręczył mu podmiot zarządzający centralnie Grupą, miał prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu przy ustaleniu podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, - poniesiony koszt określony dokumentem (fakturą korektą)

Interpretacja
10.04.2018 Podatki

W zakresie momentu rozpoznania przychodu z tytułu wypłaty Wyrównania przez Partnera na rzecz Banku oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych przez Bank z tytułu wypłat Wyrównania dokonywanych na rzecz Partnera.

Interpretacja
06.12.2017 Podatki

W zakresie momentu rozpoznania przychodu z tytułu Usług świadczonych na rzecz Kontrahentów, momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych przez Spółkę na usługi nabywane od Kontrahentów oraz momentu wykazania w przychodach oraz kosztach uzyskania przychodów faktur true-up wystawionych i otrzymanych przez Oddział.

Interpretacja
15.11.2017 Podatki

Czy otrzymane przez Wnioskodawcę od Kontrahenta dokumenty korygujące koszty uzyskania przychodu, odnoszące się do transakcji, które miały miejsce w trakcie poprzedniego roku podatkowego powinny skutkować korektą kosztów uzyskania przychodów w rozliczeniu za okres, w którym Spółka otrzyma noty obciążające / uznaniowe?

Interpretacja
19.12.2016 Podatki

Czy powyżej opisane korekty ceny wpływają na zwiększenie lub zmniejszenie przychodu w przypadku gdy korekta będzie dotyczyć naszej sprzedaży i analogicznie czy opisane powyżej korekty cenowe wpływają na zwiększenie lub zmniejszenie kosztów podatkowych w przypadku gdy korekta będzie dotyczyć nabywanego przez nasz asortymentu

Poprzednia Następna