Interpretacje

Interpretacja
16.01.2024 Podatki

1. Czy dochód z tytułu korekty cen transferowych, wskazanej w opisie stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego, w zakresie w jakim dotyczy korekty dochodu z działalności produkcyjnej osiągniętej z realizacji nowej inwestycji prowadzonej na terenie objętym decyzją o wsparciu, podlega zwolnieniu z CIT na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34a ustawy o CIT? 2. Czy w przypadku, gdy korekta cen transferowych dotyczy

Interpretacja
27.12.2023 Podatki

Czy Wnioskodawca jest uprawniony do rozliczenia w kosztach uzyskania przychodu kwoty korekty zwiększającej wynagrodzenie za Usługi świadczone na rzecz Wnioskodawcy w latach 2019-2022 poprzez zwiększenie kosztów uzyskania przychodów poniesionych w okresie rozliczeniowym, w którym Wnioskodawca otrzymał wystawione przez Spółkę DE faktury korygujące zwiększające ww. wynagrodzenie?

Interpretacja
31.08.2023 Podatki

Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie możliwości i momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów cła antydumpingowego i wyrównawczego naliczonego w związku z importem.

Interpretacja
13.07.2023 Podatki

Czy dokonana przez Spółkę na podstawie noty księgowej, korekta in plus/in minus przychodu, w zakresie, w którym dotyczy korekty działalności produkcyjnej prowadzonej w ramach SSE, będzie stanowić dla Spółki zwiększenie lub zmniejszenie przychodu z działalności strefowej, zwolnionej z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 34 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych

Interpretacja
19.06.2023 Podatki

Korekta kosztów z tytułu cen transferowych na podstawie otrzymywanych dokumentów księgowych, dokumentujących wyrównanie dochodowości Spółki za rok poprzedzający rok, w którym nastąpiło otrzymanie tych dokumentów księgowych (korekty „in plus” i „in minus”).

Interpretacja
09.03.2023 Podatki

Możliwość zaliczenia dokonywanych odpisów na ZFŚS do kosztów uzyskania przychodów oraz korekty ww. kosztów w związku z regulacjami związanymi z COVID-19.

Interpretacja
14.11.2022 Podatki

Czy kwota wynikająca z rozliczenia pomiędzy Wnioskodawcą a VEEM, będąca różnicą (in plus bądź in minus) pomiędzy poziomem zyskowności faktycznie zrealizowanym przez Spółkę w danym okresie w odniesieniu do sprzedaży Produktów na rzecz Klientów w łańcuchu dostaw opisanym w stanie faktycznym, a poziomem rynkowym wynikającym z aktualnej analizy porównawczej stanowi korektę cen transferowych, o której mowa

Interpretacja
16.08.2022 Podatki

Brak obowiązku korekty koszów uzyskania przychodów o dotychczas poniesione opłaty z tytułu umowy leasingu, rozwiązanej przed upływem minimalnego okresu amortyzacji.

Interpretacja
30.03.2022 Podatki

Czy dokonywane przez Wnioskodawcę korekty wynagrodzenia z tytułu nabycia usług wsparcia merytoryczno-administracyjnego, wynikające z przyjętego modelu rozliczeń stanowią korekty cen transferowych, o których mowa w art. 11e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
30.03.2022 Podatki

który dotyczy ustalenia, czy dokonywane przez Wnioskodawcę korekty wynagrodzenia z tytułu nabycia usług wsparcia merytoryczno-administracyjnego, wynikające z przyjętego modelu rozliczeń stanowią korekty cen transferowych, o których mowa w art. 11e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
30.03.2022 Podatki

czy dokonywane przez Wnioskodawcę korekty wynagrodzenia z tytułu nabycia usług wsparcia merytoryczno-administracyjnego, wynikające z przyjętego modelu rozliczeń stanowią korekty cen transferowych, o których mowa w art. 11e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

Interpretacja
16.02.2022 Podatki

Rozliczenie przychodów i kosztów oraz ich korekt, w tym korekty cen transferowych przez spółkę komandytową za 2021 r., w związku z uzyskaniem statusu podatnika CIT od 1 maja 2021 r.

Interpretacja
28.01.2022 Podatki

Rozliczenie przychodów i kosztów oraz ich korekt, w tym korekty cen transferowych przez spółkę komandytową za 2021 r., w związku z uzyskaniem statusu podatnika CIT od 1 maja 2021 r.

Interpretacja
26.08.2021 Podatki

Wyłączenie z opodatkowania VAT planowanych przez Spółkę rozliczeń polegających na weryfikacji kosztów.

Interpretacja
07.01.2021 Podatki

Czy w wypadku wyrównywania cen transakcyjnych w okres półrocznych niezbędne byłoby odniesienie kosztów z tej korekty do pierwotnych zdarzeń gospodarczych (pierwotnych faktur) i dokonanie korekty wpłaconych przez Spółkę zaliczek na podatek dochodowy w tym okresie czy można byłoby zaliczyć taką półroczna korektę w koszty uzyskania przychodów w dacie jej poniesienia?

Interpretacja
09.10.2018 Podatki

Czy: - Wnioskodawca wartość wykazaną w otrzymanych fakturach korektach z tytułu wyrównania średniej marży w Grupie kapitałowej, do której należy, a które wystawił i doręczył mu podmiot zarządzający centralnie Grupą, miał prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodu przy ustaleniu podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, - poniesiony koszt określony dokumentem (fakturą korektą)

Interpretacja
10.04.2018 Podatki

W zakresie momentu rozpoznania przychodu z tytułu wypłaty Wyrównania przez Partnera na rzecz Banku oraz momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych przez Bank z tytułu wypłat Wyrównania dokonywanych na rzecz Partnera.

Interpretacja
06.12.2017 Podatki

W zakresie momentu rozpoznania przychodu z tytułu Usług świadczonych na rzecz Kontrahentów, momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków ponoszonych przez Spółkę na usługi nabywane od Kontrahentów oraz momentu wykazania w przychodach oraz kosztach uzyskania przychodów faktur true-up wystawionych i otrzymanych przez Oddział.

Interpretacja
15.11.2017 Podatki

Czy otrzymane przez Wnioskodawcę od Kontrahenta dokumenty korygujące koszty uzyskania przychodu, odnoszące się do transakcji, które miały miejsce w trakcie poprzedniego roku podatkowego powinny skutkować korektą kosztów uzyskania przychodów w rozliczeniu za okres, w którym Spółka otrzyma noty obciążające / uznaniowe?

Interpretacja
19.12.2016 Podatki

Czy powyżej opisane korekty ceny wpływają na zwiększenie lub zmniejszenie przychodu w przypadku gdy korekta będzie dotyczyć naszej sprzedaży i analogicznie czy opisane powyżej korekty cenowe wpływają na zwiększenie lub zmniejszenie kosztów podatkowych w przypadku gdy korekta będzie dotyczyć nabywanego przez nasz asortymentu

Interpretacja
16.11.2016 Podatki

W zakresie tej części pytania numer 2, w świetle którego korekta odnosząca się do kosztów bezpośrednich danego roku podatkowego, zaksięgowana na podstawie dokumentu korygującego po dniu sporządzenia sprawozdania finansowego lub dniu złożenia zeznania w podatku dochodowym od osób prawnych za rok podatkowy, którego dochodowość jest korygowana, powinna być ujęta przez Spółkę jako pomniejszenie lub powiększenie

Interpretacja
30.12.2014 Podatki

Czy prawidłowe będzie jednorazowe zaliczenie do kosztów uzyskania przychodu wartości samochodu używanego, w momencie przekazania go na potrzeby wykonywanej indywidualnej działalności gospodarczej, przy założeniu, że będzie on użytkowany krócej niż 1 rok?Czy przekazanie samochodu z powrotem na cele osobiste spowoduje powstanie przychodu dla Wnioskodawcy lub konieczność dokonania korekty kosztów uzyskania