Uznania zespołu składników materialnych i niematerialnych składających się na Oddział, opisany we wniosku, za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a w konsekwencji brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT czynności zbyciu ww. składników majątku na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.
Brak opodatkowania czynności przekazania przedsiębiorstwa oraz brak obowiązku korekty stosownie do art. 91 ust. 1-8 ustawy.
Uznanie, że składniki majątkowe stanowią zorganizowaną część przedsiębiorstwa, a ich dostawa będzie czynnością wyłączoną z opodatkowania podatkiem VAT.
Brak wyłączenia z opodatkowania podatkiem VAT czynności zbycia składników przedsiębiorstwa w upadłości.
Nieuznanie składników majątkowych wchodzących w skład dwóch oddziałów przedsiębiorstwa za zorganizowane części przedsiębiorstwa i brak wyłączenia darowizn tych składników z opodatkowania podatkiem VAT.
Uznanie sprzedaży Obszaru Transportu za sprzedaż zorganizowanej części przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 2 pkt 27e ustawy oraz wyłączenia z opodatkowania podatkiem od towarów i usług tej sprzedaży na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT przejęcie majątku Jednostki przez Gminę w wyniku likwidacji Jednostki, - uznanie przedmiotu aportu za zorganizowaną część przedsiębiorstwa, o której mowa w art. 2 pkt 27e ustawy i w związku z tym uznanie ww. transakcji za czynność niepodlegającą opodatkowaniu na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy, - obowiązek dokonania przez Gminę korekty podatku od wydatków ponoszonych
Planowane przekazanie małżonkowi w drodze darowizny firmy Wnioskodawczyni z towarem, majątkiem trwałym i majątkiem obrotowym należy uznać za transakcję zbycia przedsiębiorstwa, która nie będzie podlegać opodatkowaniu VAT na mocy art. 6 pkt 1 ustawy o VAT.