Dotyczy ustalenia: - jakie progi dokumentacyjne należy zastosować przy ocenie, czy Spółki powinny sporządzić lokalną dokumentację cen transferowych w związku z zawarciem Umowy i funkcjonowaniem Konsorcjum; - jak obliczyć wartość transakcji kontrolowanej wynikającej z funkcjonowania Konsorcjum w danym roku podatkowym? W szczególności, czy wartość ta powinna zostać ustalona w wysokości: - wartości Zamówienia
Opodatkowanie świadczeń pomiędzy Partnerem a Liderem Konsorcjum oraz prawo do odliczenia podatku VAT.
Dotyczy ustalenia, czy transakcje dokonywane między Konsorcjantami są transakcjami kontrolowanymi w rozumieniu art. 11a ust. 1 pkt 6 ustawy o CIT oraz czy w przypadku transakcji usługowej przekraczającej próg 2 mln zł będą podlegać pod obowiązki związane z cenami transferowymi.
Opodatkowanie czynności przeniesienia praw majątkowych do wyników badań przemysłowych i prac rozwojowych, określenie podstawy opodatkowania oraz fakturowanie otrzymanej kwoty finansowania w związku z realizacją Projektu.
Brak opodatkowania podatkiem VAT rozliczeń pomiędzy Liderem i Partnerem w ramach konsorcjum.
Dotyczy ustalenia: - jak w opisanym stanie faktycznym ustalić wartość transakcji kontrolowanej, o której mowa w art. 11k ustawy o CIT, po przekroczeniu której A będzie zobowiązana do sporządzania lokalnej dokumentacji cen transferowych oraz informacji o cenach transferowych (TPR-C); - czy w opisanym stanie faktycznym A może korzystać ze zwolnienia z obowiązku tworzenia dokumentacji, o którym mowa w
Opodatkowanie podatkiem VAT rozliczeń pomiędzy Liderem i Partnerem w ramach Konsorcjum, obowiązku wystawienia faktury oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymanej w ramach Projektu dotacji oraz potencjalnego dofinansowania. Prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od zakupów realizowanych w ramach Projektu.
Usługi świadczone przez Wnioskodawcę na rzecz członka Konsorcjum/Lidera w zamian za otrzymywane wynagrodzenie stanowić będą czynności opodatkowane podatkiem od towarów i usług, a w rezultacie powinny być dokumentowane fakturami VAT. Natomiast podział wynagrodzenia wypracowanego przez Konsorcjum nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT. Wnioskodawcy będzie przysługiwać prawo do odliczenia naliczonego
Brak opodatkowania otrzymanej w związku z realizacją Projektu dotacji (środków finansowych przekazanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa) oraz brak prawa do odliczenia podatku naliczonego z tytułu nabycia towarów i usług związanych z realizacją Projektu
Podleganie opodatkowaniu podatkiem VAT i dokumentowanie usług świadczonych przez Pana na rzecz członka Konsorcjum (Lidera) w zamian za otrzymywane wynagrodzenie oraz podleganie opodatkowaniu czynności podziału wynagrodzenia wypracowanego przez Konsorcjum oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego wykazanego na fakturach wystawianych na Pana przez członka Konsorcjum (Lidera).
Czy każdy z Konsorcjantów uczestniczy w przychodach do wysokości udziału w zyskach określonego w Umowie Konsorcjum. Czy każdy z Konsorcjantów powinien rozpoznać jako koszty uzyskania przychodów te koszty, które przypadają na niego zgodnie z Umową Konsorcjum. Czy dopuszczalne będzie dokonanie przez Konsorcjantów korekty cen transferowych, o której mowa w art. 11e ustawy o CIT, poprzez zmianę wysokości
Brak prawa do odliczenia podatku VAT z tytułu realizacji inwestycji.
W związku z zawartą umową Konsorcjum nie będą Państwo zobowiązani do sporządzania lokalnej dokumentacji cen transferowych, o której mowa w art. 11k ustawy o CIT, gdyż umowa Konsorcjum została zawarta pomiędzy podmiotami niepowiązanymi, a zatem warunki tej umowy nie zostały ustalone lub narzucone w wyniku istniejących powiązań zgodnie z art. 11a ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Określenie miejsca świadczenia Usług Windykacji, dokumentowanie rozliczeń finansowych pomiędzy Partnerami.
Ustalenie czy łączne kwoty uzgodnione w Ugodach stanowią wynagrodzenie za usługi podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i niepodlegające zwolnieniu z VAT, ustalenie czy łączne kwoty, jakie mogą zostać uzgodnione w Kolejnych Ugodach będą stanowiły wynagrodzenie za usługi podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług i niepodlegające zwolnieniu z VAT, udokumentowanie fakturą
Dotyczy prawa do pełnego odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia wydatków w ramach projektu.
Dotyczy prawa do pełnego odliczenia podatku VAT z tytułu nabycia wydatków w ramach projektu.
Opodatkowanie podatkiem VAT rozliczenia pomiędzy Konsorcjantami dokonywanego w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia oraz prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego.
W zakresie opodatkowania otrzymanego z NCBiR dofinansowania, opodatkowania nieodpłatnego przeniesienia autorskich praw majątkowych oraz prawa do odliczenia podatku naliczonego.
Brak opodatkowania podatkiem VAT otrzymanych przez Lidera Konsorcjum oraz Członka Konsorcjum od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju środków finansowych, brak opodatkowania podatkiem VAT przekazania przez Lidera Konsorcjum oraz Członka Konsorcjum na rzecz Skarbu Państwa całości autorskich praw majątkowych do wszelkich efektów prowadzonych prac rozwojowych lub badań naukowych powstałych w związku z realizacją
Opodatkowanie rozliczenia ustalonego jako procent przychodów, przypadającego na Spółkę w ramach konsorcjum i udokumentowania tego rozliczenia notą księgową wystawianą przez Spółkę na Lidera.
Brak opodatkowania rozliczeń będących podziałem zysku zgodnie z ustalonym w umowie udziałem z tytułu realizacji wspólnego przedsięwzięcia.
Uznanie wypłaty przypadającego na Wnioskodawcę udziału w zysku z tytułu realizacji wspólnego przedsięwzięcia za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz sposób dokumentowania ww. czynności.