Czy Spółka może zaliczyć do podatkowych kosztów uzyskania przychodów wypłacane na rzecz Agencji wynagrodzenie tytułem obsługi i organizacji w imieniu Wnioskodawcy Konkursu.
Dotyczy ustalenia: - czy ponoszone przez Spółkę koszty związane ze współorganizacją imprezy charytatywnej (...) stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i podlegają opodatkowaniu Ryczałtem, - czy ponoszone przez Spółkę koszty związane z realizacją voucherów udostępnionych szkołom, przedszkolom lub innym instytucjom stanowią wydatki niezwiązane z działalnością gospodarczą i podlegają
Podstawę opodatkowania, w przypadku wydania towarów handlowych w wariancie nr 1 (barter) stanowi – zgodnie z art. 29a ust. 1 w związku z art. 29a ust. 6 ustawy – wszystko, co stanowi zapłatę, którą Wnioskodawca ma otrzymać z tytułu ww. wydania od nabywcy. Natomiast w przypadku nieodpłatnego wydania towarów handlowych w wariantach nr 2-4, podstawę opodatkowania stanowi – w myśl art. 29a ust. 2 ustawy
Spółka rozpozna przychód z tytułu środków pieniężnych otrzymanych od Fundatorów w ramach akcji crowdfundingowej, które: - są przeznaczone wyłącznie na ufundowanie nagrody w konkursie oraz na darowiznę przeznaczoną na cele charytatywne (pytanie Nr 1), - stanowią wynagrodzenie należne Spółce z tytułu organizacji akcji crowdfundingowej (pytanie Nr 2)
Prawo do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją konkursu pn. ().
Opodatkowanie podatkiem VAT kwoty nagród otrzymywanych w Konkursie oraz sposób ustalenia podstawy opodatkowania.
Określenie podstawy opodatkowania przy otrzymanej dotacji oraz prawo do odliczenia.
Czy w opisanym stanie faktycznym wydatki na projekty opisane w punktach 1-5 Spółka może zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów?Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym wydatki na projekty CSR, Spółka będzie mogła zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów?
zaliczenie do kosztów podatkowych wskazanych we wniosku wydatków związanych z organizacją festynu zakładowego
opodatkowanie przekazywanych uczestnikom konkursu nagród w postaci karty przedpłaconej
Czy prawidłowe jest postępowanie Spółki, w zakresie w jakim, koszty własne zakupionych nagród zaliczane są do kosztów uzyskania przychodu Spółki?
Czy świadczenia dokonywane w związku z akcjami promocyjnymi oferowanymi przez Bank przekazywane osobom fizycznym prowadzącym działalność gospodarczą należy zakwalifikować do źródeł przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej z art. 10 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2012 r., poz. 361 ze zmianami; dalej jako: ustawa o pdof)
1. Czy nagrody przekazywane przez Bank na rzecz klientów, osób fizycznych, w ramach przedstawionego w opisie stanu faktycznego schematu programów premiowych, lojalnościowych oraz akcji promocyjnych organizowanych przez Bank stanowią nagrody uzyskane w związku ze sprzedażą premiową towarów i usług w rozumieniu art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób oraz podlegają opodatkowaniu 10%
Obowiązek Spółki jako płatnika związanych z przekazaniem Klientom świadczeń w ramach organizowanych przez Spółkę akcji promocyjnych stanowiących konkursy, loterie oraz sprzedaże premiowe
Dot. opodatkowania wydawanych nagród pieniężnych (przelewanych na karty prepaid), nagród głównych w postaci voucherów oraz pobieranej kaucji na zabezpieczenie sfinansowania nagród.
Czy w stanie prawnym obowiązującym od 1 stycznia 2015 roku, dla opisanych w stanie faktycznym świadczeń skutkujących osiągnięciem przez Klientów za pośrednictwem Banku przychodów z tytułu konkursów, loterii oraz sprzedaży promocyjnej (w tym tzw. cash back), zastosowanie będą mieć zasady opodatkowania wyrażone w art. 30 ust. 1 pkt 2 UPDOF z uwzględnieniem zwolnienia, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt
Czy wydatki na zakup towarów, wręczanych zwycięzcom poszczególnych konkurencji stanowią koszt uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy poniesione koszty związane z organizacją Dnia Otwartego (słodycze, puchary, naklejki, ubezpieczenie, umowy zlecenia) Spółka może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów?
Czy w przestawionym stanie faktycznym poniesione przez Spółkę koszty nagród w konkursie mogą zostać zaliczone przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów na podstawie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy Spółka wypłacone w 2013 r., zgodnie z regulaminem, nagrody pieniężne i poniesione inne koszty konkursu może zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów 2012 r., przy założeniu, że dokona wypłaty nagród pieniężnych i poniesie koszty konkursu do dnia sporządzenia sprawozdania finansowego za 2012 r., jednak nie później niż do upływu terminu określonego do złożenia zeznania podatkowego za 2012 r.?
Czy nieodpłatne wydawanie nagród zgodnie z Regulaminem Konkursu podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług VAT na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy o podatku od towarów i usług?
Czy istnieje: 1. Konieczność opodatkowania podatkiem VAT czynności wydania pracownikom nagród w ramach konkursu? 2. Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup nagród? 3. Konieczności udokumentowania wydania nagród pracownikom fakturą wewnętrzną?