Uznanie planowanej sprzedaży prawa użytkowania wieczystego Nieruchomości (w ramach egzekucji komorniczej) za czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT i opodatkowaną tym podatkiem według właściwej stawki.
Uznanie, że sprzedaż licytacyjna, w związku z prowadzeniem egzekucji z nieruchomości będzie zwolniona w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku warsztatowo-garażowym wraz z gruntem, zaś w części dotyczącej udziału Dłużnika w budynku mieszkalnym z gruntem, powinna zostać dokonana z majątku osobistego Dłużnika i pozostawać poza przepisami ustawy o VAT.
Samochód osobowy był już przedmiotem czynności opodatkowanej, w odniesieniu do której została wydana decyzja naczelnika urzędu skarbowego, określająca zobowiązanie podatkowe. Zatem w stosunku do sprzedaży samochodu osobowego przez Pana jako Komornika Sądowego nie powstanie w niniejszej sprawie obowiązek podatkowy, bowiem w stosunku do samochodu osobowego, została już określona decyzją właściwego organu
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług sprzedaży w drodze egzekucji komorniczej działki.
Sprzedaż egzekucyjna nieruchomości zabudowanej nie korzysta ze zwolnienia od podatku VAT.
Podleganie opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług dostawy (sprzedaży egzekucyjnej) nieruchomości niezabudowanej.
Opodatkowanie podatkiem VAT dostawy nieruchomości zabudowanych i niezabudowanych w związku ze sprzedażą w trybie licytacji publicznej.
Opodatkowanie podatkiem VAT egzekucyjnej sprzedaży prawa użytkowania wieczystego działek, na których znajdują się sieci elektroenergetyczne ze słupami i róg domu wybudowanego na sąsiedniej nieruchomości, które nie są własnością Dłużnika.
Skutki podatkowe w podatku VAT sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej w drodze egzekucji komorniczej.
Skutki podatkowe w podatku VAT sprzedaży udziału w nieruchomości zabudowanej w drodze egzekucji komorniczej.
Sprzedaż działki w trybie egzekucji będzie stanowiła czynność opodatkowaną podatkiem od towarów i usług, ale nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 9 oraz pkt 2 ustawy w zw. z art. 43 ust. 21 ustawy.
Brak obowiązku odprowadzenia podatku VAT od sprzedaży nieruchomości (działki zabudowanej budynkiem i udziału w działce stanowiącej drogę dojazdową) w trybie licytacji w sądowym postępowaniu egzekucyjnym przez komornika sądowego.
Skutki podatkowe licytacyjnej sprzedaży nieruchomości niezabudowanej, której właścicielem w chwili sprzedaży nie jest dłużnik, ale nowy właściciel, który nabył ten lokal do majątku osobistego.
Opodatkowana jest, co do zasady, sprzedaż „nowych” budynków – oddawanych do konsumpcji po ich wybudowaniu bądź ulepszeniu, a zwolnieniu może podlegać dostawa „starych” budynków, gdyż nie występuje wówczas wartość dodana
Obowiązek obliczenia i odprowadzenia podatku VAT na rachunek właściwego urzędu skarbowego z tytułu dokonania licytacyjnej sprzedaży lokalu mieszkalnego oraz wystawienia faktury VAT z tego tytułu.
Obowiązek obliczenia, pobrania i wpłacenia podatku od towarów i usług z tytułu sprzedaży w drodze licytacji zabudowanej działki.
Brak opodatkowania sprzedaży zabudowanej nieruchomości w trybie licytacji komorniczej (...).
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży lokalu w trybie egzekucji komorniczej, możliwość uzyskiwania informacji od Nowego Właściciela.
Opodatkowanie podatkiem VAT sprzedaży nieruchomości (działki zabudowanej budynkiem oraz infrastruktury towarzyszącej) w drodze licytacji.
Dotyczy opodatkowanie dostawy nieruchomości w ramach egzekucji komorniczej oraz uznania, że każda z działek ewidencyjnych stanowi oddzielny przedmiot opodatkowania.
Dokonując sprzedaży w trybie egzekucji przedmiotowego udziału w nieruchomości zabudowanej będzie Pan zobowiązany jako płatnik podatku VAT do obliczenia, pobrania i wpłacenia podatku VAT na rachunek właściwego urzędu skarbowego z tytułu dokonania dostawy towaru zgodnie z właściwą stawką podatku dla tego towaru.
Sprzedaż w drodze licytacji komorniczej działki i znajdującego się na niej budynku produkcyjno-magazynowego będzie podlegała opodatkowaniu właściwą stawką podatku VAT, stosownie do art. 43 ust. 21 ustawy. Sprzedaż ta nie będzie korzystała ze zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 2 bądź pkt 10 lub pkt 10a ustawy.