Ustalenie, czy otrzymana dotacja w zakresie w jakim odnosi się do montażu instalacji na rzecz Mieszkańców stanowi podstawę opodatkowania; ustalenie, czy otrzymana dotacja w zakresie w jakim odnosi się do wykonania instalacji fotowoltaicznej na budynku urzędu gminy podlega opodatkowaniu podatkiem VAT; brak prawa do odliczenia kwoty podatku naliczonego wykazanego na fakturach dotyczących wykonania instalacji
Podatek od towarów i usług w zakresie: prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją zadania polegającego na wykonaniu instalacji OZE, opodatkowania wkładu własnego mieszkańców i sposobu dokumentowania wniesienia wkładu mieszkańców oraz opodatkowania dotacji przekazanej na realizację zadania.
Uznanie wpłat mieszkańców za odpłatność za usługę opodatkowaną podatkiem VAT, prawa do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących realizację Projektu, brak opodatkowania przekazania prawa własności Urządzeń Grzewczych na rzecz mieszkańców Gminy po 5 latach od zakończenia Projektu, wyliczenia podatku należnego metodą „w stu”.
Opodatkowanie wpłat od Mieszkańców i moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu tych wpłat; brak odrębnego opodatkowania przekazania Instalacji Mieszkańcom do korzystania w okresie trwania Umów oraz na własność z upływem tego okresu.
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego z faktur dokumentujących wydatki na realizację Projektu. Brak opodatkowania przekazania Mieszkańcom własności instalacji OZE. Brak prawa do korekty rozliczenia VAT i ujęcia w nim faktur dotyczących Projektu oraz odliczenia wykazanego w nich podatku naliczonego.
Podatek od towarów i usług w zakresie opodatkowania wpłat otrzymanych od uczestników Projektu, ustalenia, czy otrzymana dotacja podlega opodatkowaniu oraz prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją Projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją Projektu.
Wliczenie do podstawy opodatkowania otrzymanego dofinansowania w celu realizacji Projektu oraz prawo do odliczenia w pełnej wysokości podatku naliczonego od wydatków poniesionych na montaż instalacji OZE.
Czy przekazanie przez Gminę prawa własności kolektorów słonecznych na rzecz właścicieli budynków, za kwotę wniesionego wkładu własnego będzie skutkowało koniecznością zapłaty przez Gminę podatku od czynności cywilnoprawnych?
Stawki podatku dla wpłat mieszkańców dokonanych przed dniem 30 czerwca 2020 r., podleganie opodatkowaniu podatkiem dofinansowania otrzymanego przez Gminę ze środków unijnych oraz stawki podatku dla ww. dofinansowania.
uznania czynności wykonanych przez Gminę na rzecz Mieszkańców w zakresie instalacji kolektorów solarnych oraz kotłów na biomasę na / w budynkach mieszkalnych za czynności opodatkowane podatkiem VAT; wliczenia do podstawy opodatkowania dla świadczonych przez Gminę usług montażu Instalacji kwoty wynagrodzenia pobieranych od uczestników projektu oraz otrzymanej dotacji pomniejszone o kwotę VAT należnego
Prawo gminy do odliczenia podatku naliczonego, wykazanego na fakturach dokumentujących zakup i montaż instalacji wykonywanych w ramach projektu.
Brak odrębnego opodatkowania czynności planowego przekazania Mieszkańcom Gminy własności indywidualnych zestawów kolektorów słonecznych po zakończeniu trwałości projektu.
ZWOLNIENIE PRZEDMIOTOWE - WŁASNE CELE MIESZKANIOWE spłata kredytu i zakup paneli fotowoltaicznych
Opodatkowanie wpłat od mieszkańców i otrzymanej dotacji, opodatkowanie nabywanych usług montażu kolektorów słonecznych i paneli fotowoltaicznych, prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków związanych z realizacją projektu.
Zastosowanie mechanizmu odwrotnego obciążenia oraz prawo do odliczenia podatku naliczonego.
w zakresie: prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu, obowiązku wykazania w deklaracji podatkowej podatku od usługi wykonanej przez podmiot realizujący na zlecenie Gminy usługę montażu kolektorów słonecznych i kotłów na biomasę i stawki podatku VAT dla tych usług.
prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o pełną kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu, obowiązek rozliczenia przez Gminę podatku należnego z tytułu nabytej usługi montażu instalacji,
brak obowiązku zastosowania tzw. mechanizmu odwrotnego obciążenia dla usług montażu kolektorów słonecznych i kotłów na biomasę nabytych od wykonawcy, prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o pełną kwotę podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących nabycie towarów i usług związanych z realizacją projektów.
opodatkowanie wniesienia wkładu własnego przez uczestników projektu, - brak obowiązku opodatkowania czynności przekazania zestawów solarnych i pieców na biomasę na rzecz mieszkańców Gminy po upływie okresu trwałości projektu, - prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu zaprojektowania, zakupu, montażu instalacji solarnych i pieców na biomasę wykonanych w ramach projektu
Opodatkowanie wpłat otrzymanych od mieszkańców w związku z realizacją zadania inwestycyjnego przez Gminę. Stawka podatku VAT dla świadczonych w ramach realizowanego zadania usług. Prawo do odliczenia podatku naliczonego od wydatków poniesionych w związku z realizacją zadania inwestycyjnego.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego związanego z poniesionymi wydatkami w ramach realizacji projektu.
w zakresie skutków podatkowych sprzedaży udziału w lokalu mieszkalnym