Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia podstawy opodatkowania sprzedaży części regenerowanej oraz korekty podstawy opodatkowania w przypadku zwrotu części regenerowanej przez nabywcę.
Opodatkowanie otrzymanej kaucji w ramach umowy wzajemnie zobowiązującej.
Czy otrzymywana przez Spółkę Kaucja, niezależnie od postaci jaką przyjmie i od kwalifikacji Umowy dla celów o podatku dochodowym od osób prawnych, nie będzie stanowić przychodu Spółki z punktu widzenia ustawy o o podatku dochodowym od osób prawnych w okresie trwania Umowy?
Dot. opodatkowania wydawanych nagród pieniężnych (przelewanych na karty prepaid), nagród głównych w postaci voucherów oraz pobieranej kaucji na zabezpieczenie sfinansowania nagród.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zastosowania przepisów o niedostatecznej kapitalizacji.
Stawka podatku dla opłat określonych w umowie najmu lokalu użytkowego.
Czy kaucja podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, tj. VAT?
Opodatkowanie otrzymanej kaucji w ramach umowy wzajemnie zobowiązującej.
Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną własność wydatków na wkład mieszkaniowy, wkład budowlany do spółdzielni mieszkaniowej oraz wydatków poniesionych u notariusza i kaucji zabezpieczającej. Sposób dokumentowania ww. wydatków mieszkalnego. Możliwość zwolnienia z opodatkowania ½ dochodu uzyskanego przez wnioskodawcę ze sprzedaży
1.Czy kaucja, podlegająca zwrotowi po zakończeniu okresu najmu, stanowi przychód Wynajmującego do opodatkowania podatkiem zryczałtowanym, w chwili jej otrzymania? 2.Czy wpłacona kaucja na zabezpieczenie roszczeń wynikających z przedmiotowej umowy najmu potraktowana jako zwrot kosztów poniesionych strat w sytuacji, gdy zostanie przeznaczona na pokrycie szkód w związku z umową najmu, nie stanowi podstawy
Czy koszty eksploatacji mieszkania (opłaty ponoszonych za korzystania) opłacone przez Najemcę niezależnie od czynszu najmu stanowią podstawę opodatkowania zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Czy wpłaty uiszczane przez klientów Spółki na wyodrębniony rachunek kaucyjny, z którego Spółka nie może dysponować, podlegają opodatkowaniu VAT, a jeśli tak, to jakie należy stosować stawki?
Czy opłaty na poczet kaucji (nieoprocentowanych i oprocentowanych) pobierane przez Spółkę od korzystających oraz odpowiednio: zwracane wraz z odsetkami lub rozliczane z wierzytelnościami z tytułu umowy, nie stanowią obrotu w rozumieniu ustawy o VAT do momentu zaliczenia ich na poczet wierzytelności Spółki wynikających z umowy, które same w sobie konstytuują obrót w myśl ustawy o VAT?
1.Co z przypadku Wnioskodawczyni będzie przychodem do opodatkowania (czy sam czynsz w wysokości 800 zł miesięcznie, czy również wszystkie opłaty eksploatacyjne płacone przez najemcę związane z użytkowaniem lokalu)? 2.Czy kaucja podlega w przypadku Wnioskodawczyni opodatkowaniu?
Zryczałtowany podatek dochodowy od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie przychodów.
Czy wypłacona kaucja mieszkaniowa będzie kosztem uzyskania przychodu w Uczelni?
Opodatkowanie rekompensaty pieniężnej z tytułu wcześniejszego zwrotu kaucji.
Czy firma dostarczająca towary w opakowaniach zwrotnych może odmówić wystawienia faktury VAT na opakowania zwrotne, mimo wyraźnego żądania odbiorcy domagającego się wystawienia takiej faktury? Czy na fakturze VAT lub umowie można dowolnie określać termin zwrotu opakowań 1 rok, 10 lat czy 100 lat który z tych terminów jest niezgodny z obowiązującymi przepisami
Ustalenie czy pobrana kaucja zwrotna będąca zabezpieczeniem umowy jest obrotem