Interpretacje

Interpretacja
13.06.2014 Podatki

a. Czy obciążenie hipoteczne na rzecz banku stanowi ciężar w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn?b. Jeżeli tak, to czy potrącanym ciężarem jest kwota hipoteki wpisanej w księdze wieczystej (dalej: hipoteka), czy też pozostała do spłaty kwota wierzytelności zabezpieczonej hipotecznie (dalej: wierzytelność 1), czy też kwota wierzytelności zabezpieczonej hipotecznie w momencie

Interpretacja
02.03.2012 Podatki

Czy w podatku od spadków i darowizn podstawę opodatkowania nabytej nieruchomości wraz z zabudowaniami stanowi wartość rynkowa nieruchomości ustalona przez biegłego rzeczoznawcę pomniejszona o wartość ustanowionej na działce hipoteki kaucyjnej?

Interpretacja
18.11.2011 Podatki

Czy należy złożyć deklarację PCC-3 i wpłacić podatek od zawartej w 2010 r. z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej umowy pożyczki oraz czy należy złożyć deklarację PCC-3 i wpłacić podatek od zabezpieczenia tej pożyczki hipoteką zwykłą i kaucyjną?

Interpretacja
05.11.2010 Podatki

Czy ustanowienie hipoteki zwykłej w związku z udzieleniem przez bank kredytu podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Jeżeli tak, to według jakiej stawki?

Interpretacja
04.06.2009 Podatki

Czy znajdzie zastosowanie zasada kontynuacji dokonywania odpisów amortyzacyjnych stosunku do nieruchomości wniesionej aportem do Spółki komandytowej?

Interpretacja
20.01.2009 Podatki

Jeżeli zostaną zawarte dwie umowy to istnieje obowiązek uiszczenia podatku z tytułu każdej umowy oddzielnie. Hipoteka obciąża bowiem konkretną nieruchomość. Skoro zatem obciążono dwie nieruchomości to ustanowiono dwie hipoteki. W przypadku kredytu bankowego, w zależności od treści umowy wierzytelność może obejmować m. in.: 1. kwotę kredytu (suma kapitałowa), albo kwotę kredytu wraz z kwotą odsetek,

Interpretacja
06.01.2009 Podatki

Czy należy złożyć deklarację PCC i wpłacić podatek od zawartej z funduszemcelowym umowy pożyczki oraz czy należy złożyć deklarację PCC i wpłacić podatekod zabezpieczenia tej pożyczki hipoteką zwykłą i kaucyjną?

Interpretacja
17.09.2008 Podatki

Czy Wnioskodawca prawidłowo ustalił wysokość podatku od czynności cywilnoprawnych od ustanowionych hipotek wysokości 2 x19 zł?

Interpretacja
20.06.2008 Podatki

Kiedy koszty finansowe związane z umowami pożyczek dla Spółki od jej udziałowców należy potraktować jako koszty podatkowe? Czy z chwilą wypłaty tych odsetek?Czy koszty związane z kredytami bankowymi obrotowymi nieodnawialnymi (tj. koszty odsetek od kredytów, koszty prowizji od kredytów, koszt wynagrodzenia brutto dla inspektora nadzoru bankowego, a także podatek od czynności cywilnoprawnych, opłata

Interpretacja
17.05.2007 Podatki

135198, 151731 1. W jaki sposób należy obliczyć podatek od czynności cywilnoprawnych z tytułu ustanowienia hipoteki zwykłej i kaucyjnej? 2. Czy powstanie obowiązek podatkowy w podatku od czynności cywilnoprawnych od umowy przelewu praw z umowy ubezpieczenia nieruchomości obciążonych hipoteką?