Skutki podatkowe w podatku VAT wywłaszczenia działek stanowiących grunty rolne.
Zwolnienie od podatku VAT sprzedaży przewłaszczonych na zabezpieczenie kredytu działek niezabudowanych. Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT zwrotnego przeniesienia na rzecz dłużnika pozostałych niesprzedanych nieruchomości.
Brak opodatkowania transakcji sprzedaży 4 działek powstałych z podzielenia dwóch działek rolnych.
Transakcja sprzedaży działek nie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT.
Ulga mieszkaniowa - wydatkowanie przychodu na nabycie nieruchomości rolnej w celu wybudowania domu, garażu, budynków gospodarczych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia z art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych przy zakupie nieruchomości rolnej, która zmieniła przeznaczenie na nieruchomość pod budowę budynku mieszkalnego.
Podatek od towarów i usług w zakresie ustalenia czy dzierżawa przedmiotowych gruntów podlega opodatkowaniu podatkiem VAT oraz wskazania sposobu ujęcia tej transakcji na fakturze.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem przychodu z tej sprzedaży na zakup nieruchomości składającej się z działki gruntu, w części oznaczonej jako tereny zabudowane, na której usytuowany jest budynek mieszkalny i budynek inwentarski oraz w pozostałej części oznaczonej jako grunty orne.
Zwolnienie z opodatkowania transakcji sprzedaży działki rolnej w myśl art. 21. ust. 1 pkt 28 – zachowanie charakteru rolnego działki.
Nabycie w spadku nieruchomości rolnej, której część Wnioskodawca dzierżawił, do części obowiązuje służebność, a także nabycie w spadku ciągnika rolniczego.
Przychód uzyskany z odpłatnego zbycia działki niezabudowanej wchodzącej w skład gospodarstwa rolnego, i która w związku ze sprzedażą nie utraciła charakteru rolnego, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego na podstawie art. 21 ust. 1 pkt 28 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
Wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podlegania opodatkowaniu sprzedaży działek.
Sprzedaż działki nr 1 nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem VAT, a zatem nie będzie korzystała ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem VAT.
Brak obowiązku odprowadzania podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodów uzyskiwanych z dzierżawy gruntu rolnego wydzierżawianego rolnikowi.
W sytuacji gdy Wnioskodawca wydatkował przychód ze sprzedaży mieszkania na zakup działki rolnej obszaru 6,4712 ha wraz budynkiem inwentarskim i jednorodzinnym budynkiem mieszkalnym, w którym realizuje własne cele mieszkaniowe (wykorzystuje ten budynek na własne cele mieszkaniowe), to tylko wydatki poniesione na zakup tego budynku mieszkalnego może zakwalifikować do wydatków – o których mowa w 21 ust
Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie dzierżawy gruntu rolnego.
Czy zawarcie przez Wnioskodawcę umowy zamiany nieruchomości, przewidującej przeniesienie przez niego własności działki o powierzchni 60 arów, która wydzielona zostanie z działki jaka nabyta została przez Wnioskodawcę w drodze umowy darowizny (bez skorzystania przy jej nabyciu z pomocy de minimis), wchodzącej w skład jego majątku osobistego w zamian za przeniesienie w ramach zamiany na rzecz Wnioskodawcy
Czy zwolnienie z podatku czynności zakupu gospodarstwa rolnego przysługuje niezależnie od tego, czy kwota obliczonego podatku mieści się we wskazanym limicie pomocy de minimis w rolnictwie?
Czy od zakupionych w 2018 r. działek Wnioskodawczyni musi dopłacić 62.625,00 zł podatku od czynności cywilnoprawnych? Jeśli Urząd Skarbowy nie naliczył jeszcze pomocy de minimis a od lutego 2019 r. limit tej pomocy wynosi 20.000,00 EURO, to czy Wnioskodawczyni mieści się w danym limicie i czy może z niego skorzystać i będzie obejmował rok, w którym została dokonana transakcja?
Czy od zakupionych w 2016 i 2017 r. działek rolnych przysługuje Wnioskodawcy zwolnienie z podatku od czynności cywilnoprawnych?