Możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów składki opłaconej przez Spółkę z tytułu umowy ubezpieczenia z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym zawartej na rzecz podmiotów wymienionych we wniosku.
Czy Wnioskodawca powinien pobrać zaliczkę na podatek dochodowy z tytułu opłaconej na rzecz członków zarządu składki ubezpieczeniowej w części inwestycyjnej lub od środków wypłaconych z części inwestycyjnej polisy na rzecz członka zarządu?
Obowiązki płatnika w związku z opłaceniem polisy z funduszem kapitałowym
obowiązki płatnika w związku z opłaceniem przez pracodawcę (ubezpieczającego) na rzecz pracowników części składek inwestowanych w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe przed dokonaniem cesji praw i obowiązków wynikających z zawartej umowy ubezpieczenia
Obowiązki płatnika w związku z opłaceniem polisy z funduszem kapitałowym.
Obowiązki płatnika w związku z opłaceniem polisy z funduszem kapitałowym.
Kwestia możliwości podatkowego rozliczenia przez Zainteresowanego straty poniesionej przez niego w związku z wypłatą na jego rzecz przychodów z wykupu certyfikatów inwestycyjnych przez fundusz kapitałowy, gdy cena wykupu była niższa niż koszty objęcia tych certyfikatów.
Obowiązki płatnika w związku z zawarciem na rzecz członków zarządu umowy indywidualnego ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.
możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów składek opłaconych przez Spółkę z tytułu umowy ubezpieczenia z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym zawartej na rzecz członków zarządu
Wykazanie w zeznaniu o wysokości osiągniętego dochodu (poniesionej straty) otrzymanego zwrotu części wpłaconego kapitału do funduszu kapitałowego zagranicznego.
w zakresie obowiązków płatnika związanych z przeliczaniem przychodów i kosztów na złote polskie, w związku z wykupem certyfikatów inwestycyjnych
W zakresie skutków podatkowych powstałych po stronie pracowników oraz ciążących na Wnioskodawcy obowiązkach płatnika w związku z zawarciem przez Wnioskodawcę umowy ubezpieczenia z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym.
przyjmując za Wnioskodawcą, iż umowa cesji nie przybierze postaci którejkolwiek z czynności wymienionej w art. 1 ustawy o podatku od spadków i darowizn, powyższa czynność nie będzie podlegał opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn.
Zakres skutków podatkowych dokonania cesji praw i obowiązków wynikających z Umowy ubezpieczenia.
Zakres skutków podatkowych powstałych po stronie pracownika z tytułu opłacania przez pracodawcę (ubezpieczającego) części składek inwestowanych w ubezpieczeniowe fundusze kapitałowe przed dokonaniem cesji praw i obowiązków wynikających z zawartej na rzecz pracowników umowy ubezpieczenia.
Czy dokonanie przez Wnioskodawcę darowizny Aktywów na rzecz Funduszu nie spowoduje powstania po stronie Wnioskodawcy przychodu (lub dochodu) w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Zapłacone przez Wnioskodawcę składki stanowią przychód pracownika w momencie zapłaty zgodnie z art. 12 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, jednakże w części składki przypadającej na część ochronną.Natomiast przychód pracownika ze stosunku pracy z tytułu opłacania przez Spółkę składki w części przypadającej na część inwestycyjną powstanie w momencie cesji, przeniesienia praw i przekazania
w zakresie skutków podatkowych zawarcia przez pracodawcę umowy ubezpieczenia pracownika
Czy Wnioskodawca jest uprawniony dla celów dokonania rozliczenia podatkowego połączyć zysk osiągnięty ze sprzedaży akcji ze stratą poniesioną z tytułu inwestycji w certyfikaty inwestycyjne i jednostki uczestnictwa?
Czy Wnioskodawca jest uprawniony dla celów dokonania rozliczenia podatkowego połączyć zysk osiągnięty ze sprzedaży akcji ze stratą poniesioną z tytułu inwestycji w certyfikaty inwestycyjne i jednostki uczestnictwa?
W przypadku transferu lub sprzedaży papierów wartościowych i nie uwzględnienia wydatków związanych z nabyciem w informacji PIT-8C przez instytucję finansową wykazanie ewentualnych kosztów należy do podatnika, co znajdzie odzwierciedlenie w składanej deklaracji PIT 38 dotyczącej rozliczenia uzyskanych przychodów z kapitałów pieniężnych (akcji i obligacji) za rok, w którym dokonana będzie sprzedaż. W