Uznanie wniesienia składników majątku za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa.
Ustalenie, czy w związku z brakiem wypłaty wynagrodzenia za wykonywanie funkcji członków zarządu przez fundatorów będących jednocześnie beneficjentami Fundacji Rodzinnej Fundacja Rodzinna uzyskuje przychód z tytułu nieodpłatnego świadczenia w rozumieniu art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz czy w związku z brakiem wypłaty wynagrodzenia za wykonywanie funkcji członków
Brak opodatkowania podatkiem VAT darowizny lokalu mieszkalnego na rzecz Fundacji Rodzinnej.
Czy dochód Fundacji, w części przeznaczonej na darowizny pieniężne przyznane i przekazane na sfinansowanie zadań/wydatków związanych z usuwaniem skutków powodzi i pomocą ofiarom powodzi, korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 6c ustawy o CIT?
Czy fakt, że osoba będąca większościowym udziałowcem spółki, jest jednocześnie fundatorem i członkiem zarządu fundacji, z czego z tytułu powołania do zarządu pobiera wynagrodzenie, stanowi przesłankę negatywną, tj. posiadanie prawa majątkowego związanego z prawem do otrzymywania świadczeń, o których mowa w art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT i związku z tym utraci prawo do opodatkowania ryczałtem od
Dotyczy ustalenia, czy przychody Wnioskodawcy przeznaczone na zakup nieruchomości zlokalizowanej (…) na siedzibę Wnioskodawcy będzie dla Wnioskodawcy stanowił dochód wydatkowany na cele określone w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT w zw. z art. 17 ust. 1b ustawy o CIT, a więc podlegający zwolnieniu z opodatkowania na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT.
Czy dochód wydatkowany na budowę, wykończenie i utrzymanie budynku mającego służyć Fundacji do wykorzystywania i realizacji celów statutowych, uzyskiwany przez Fundację z darowizn, aukcji, zbiórek, wystaw i majątku Fundacji, korzysta ze zwolnienia, o którym mowa w art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT?
Ustalenie obowiązku podatkowego od dochodów Spółki Cypryjskiej dla Fundacji Rodzinnej oraz obowiązku prowadzenia przez Fundację rejestru zagranicznych jednostek.
Uznanie Zespołu składników wnoszonych do fundacji rodzinnej za przedsiębiorstwo i wyłączenie tej czynności z opodatkowania podatkiem od towarów i usług na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Czy dochody Fundacji lokowane przez nabycie Certyfikatów, a następnie po ich wykupie przeznaczone na działalność statutową, będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 6c w zw. z art. 17 ust. 1e ustawy o CIT.
Dochody pochodzące z tytułu Bezpośrednich Inwestycji kapitałowych będą w Fundacji Rodzinnej zwolnione z podatku na podstawie art. 6 ust. 1 pkt 25 ustawy o CIT. Również wypłaty zysków ze Spółki na rzecz Fundacji Rodzinnej będą neutralne podatkowo i nie będą podlegały opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Czynności pośrednictwa w zawieraniu umów z obywatelami Ukrainy jako działalność gospodarcza, o której mowa w art. 15 ust. 2 ustawy o VAT, wykonywana przez podatnika; wyłączenie z podstawy opodatkowania kosztów wynikających z zatrudnienia obywateli Ukrainy i brak obowiązku ujmowania ich na fakturze.
Zwolnienie od podatku VAT świadczonej usługi organizacji wydarzeń artystycznych.
Czy dochody Fundacji lokowane przez nabycie Certyfikatów, a następnie po ich wykupie przeznaczone na działalność statutową, będą podlegały zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 6c w zw. z art. 17 ust. 1e ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT planowanego przekazania udziału w nieruchomości na podstawie umowy darowizny na rzecz Fundacji Rodzinnej; - zastosowanie zwolnienia od podatku VAT dla transakcji przekazania udziału w nieruchomości na podstawie umowy darowizny na rzecz Fundacji Rodzinnej.
Skutki podatkowe udzielenia przez Spółkę nieoprocentowanej pożyczki na rzecz Fundacji rodzinnej.
Czy sam fakt posiadania statusu Fundatora Fundacji przez Wnioskodawcę wyłącza na podstawie art. 28j ust. 1 pkt 5 Ustawy o CIT, możliwość stosowania przez Wnioskodawcę ryczałtu od dochodów spółek; - Czy finansowanie przez Fundację projektów Wnioskodawcy skutkujących realizacją celów statutowych Fundacji wyłącza na podstawie art. 28j ust. 1 pkt 5 Ustawy o CIT, możliwość stosowania przez Wnioskodawcę
Opodatkowanie podatkiem VAT wniesienia Nieruchomości do Fundacji rodzinnej oraz możliwość zastosowania zwolnienia z podatku VAT.
Dotyczy ustalenia, czy: - fakt posiadania statusu fundatora Fundacji i członka Zarządu Fundacji przez wspólnika Wnioskodawcy oraz fakt posiadania statusu członka Rady Fundacji przez drugiego wspólnika Wnioskodawcy wyłącza na podstawie art. 28j ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych możliwość stosowania przez Wnioskodawcę ryczałtu od dochodów spółek; - świadczenie usług lub dostawa
Czy uzyskanie przez Fundację przychodów z tytułu otrzymanych dochodów z Funduszu przysługujących Fundacji na zasadach przewidzianych w Ustawie o FI oraz statucie Funduszu bez wykupywania CI, będzie korzystać ze zwolnienia przewidzianego w art. 6 ust. 1 pkt 25 Ustawy o CIT, a co za tym idzie stawka, o której mowa w art. 24r ust. 1 ww. ustawy nie znajdzie w tym przypadku zastosowania? Czy uzyskanie przez
Uznanie, że wniesienie do fundacji rodzinnej całego przedsiębiorstwa będzie wyłączone z opodatkowania na podstawie art. 6 pkt 1 ustawy.
Czy dochód Fundacji, w części przeznaczonej na darowiznę pieniężną przekazaną na realizację projektu wskazanego w opisie stanu faktycznego, korzysta ze zwolnienia od podatku dochodowego od osób prawnych, na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 6c ustawy o CIT
Uznanie wniesienia przez Wnioskodawcę do fundacji rodzinnej znaku towarowego, który stanowił wcześniej aktywo Spółki, za odpłatne świadczenie usług.
Zwolnienie przedmiotowe dochodów Uczelni przeznaczonych na rzecz Fundacji tytułem darowizn na cele pomocy finansowej dla studentów.