Artykuł
30.04.2019 Podatki

Podatnik, który nie jest w stanie ustalić ceny nabycia środka trwałego, może jego wartość początkową ustalić na podstawie dokonanej przez siebie wyceny uwzględniającej cenę rynkową tego rodzaju środka trwałego oraz stan i stopień jego zużycia. Potwierdził to Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji, której fragment przedstawiamy.

Interpretacja
12.12.2018 Podatki

skutki podatkowe wycofania nieruchomości z majątku spółki cywilnej i przekazania jej na cele osobiste wspólników

Interpretacja
17.05.2018 Podatki

Sposób dokonywania odpisów amortyzacyjnych oddanego do korzystania środka trwałego, możliwość zaliczenia do kosztów wydatków związanych z ubezpieczeniem i czynszem za cumowanie jachtu, prac malarskich napisów reklamowych oraz innych oznakowani jachtu, możliwość zaliczenia do kosztów kwot z tytułu rat w leasingu finansowym bądź wydatków związanych z zawarciem leasingu finansowego

Interpretacja
01.02.2018 Podatki

Czy Wnioskodawca w wyniku wycofania nieruchomości z ewidencji środków trwałych będzie zobowiązany do korekty odliczonego podatku naliczonego w stosunku do nieruchomości w związku, z którą przysługiwało prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego?

Interpretacja
25.01.2016 Podatki

opodatkowanie podatkiem VAT czynności wycofania składników majątkowych z ewidencji środków trwałych w prowadzonej działalności gospodarczej i przeznaczenia ich do wynajmu prywatnego oraz korekty podatku naliczonego w związku z tą czynnością

Interpretacja
27.04.2015 Podatki

1. Czy Licencja nabyta przez Wnioskodawcę stanowi wartość niematerialną i prawną, którą należy wprowadzić do ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych prowadzonej dla celów podatkowych, podlegającą amortyzacji?2. Czy wartość początkowa Licencji powinna obejmować opisane w zdarzeniu przyszłym koszty usług wykonanych na podstawie Umowy wdrożeniowej, Usług konsultantów związanych z wdrożeniem

Interpretacja
27.04.2015 Podatki

w zakresie zakwalifikowania licencji do programu komputerowego do wartości niematerialnych i prawnych, zasady ustalenia wartości początkowej licencji oraz wskazania momentu i sposobu ujęcia licencji w ewidencji wartości niematerialnychi prawnych.

Interpretacja
10.10.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie amortyzacji niskocennych składników majątkowych wprowadzonych do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych.

Interpretacja
10.10.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie amortyzacji niskocennych składników majątkowych jako ujawnionych środków trwałych.

Interpretacja
28.01.2014 Podatki

Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie ustalenia wartości początkowej środka trwałego.

Interpretacja
16.12.2013 Podatki

1. Z jaką datą Wnioskodawca powinien wprowadzić do ewidencji środków trwałych nową maszynę poligraficzną?2. W jaki sposób powinna być określona wartość początkowa nowej maszyny poligraficznej w ewidencji środków trwałych prowadzonej przez Wnioskodawcę?3. W jaki sposób Wnioskodawca powinien dokonywać odpisów amortyzacyjnych od nowej maszyny poligraficznej otrzymanej wskutek reklamacji?

Interpretacja
04.07.2012 Podatki

Czy w celu ustalenia jednostkowych wartości początkowych wszystkich nabytych obiektów w ramach nabytej nieruchomości Wnioskodawca ma możliwość dokonania wyceny we własnym zakresie lub w formie wyceny rzeczoznawcy, tak aby łączna wartość tych składników majątku równała się cenie określonej w akcie notarialnym, pomniejszonej o skonkretyzowaną w akcie cenę gruntu?

Interpretacja
16.04.2012 Podatki

Czy Wnioskodawca może wnieść samochód osobowy zarejestrowany na Jego żonę do prowadzonej działalności gospodarczej?

Interpretacja
16.04.2012 Podatki

1) Jaka jest wartość początkowa samochodu i komputera będąca podstawą amortyzacji? 2) Jak należy ustalić wartość początkową środka trwałego nabytego przed rozpoczęciem prowadzenia działalności gospodarczej, gdy znana i udokumentowana jest cena zakupu?

Interpretacja
13.02.2012 Podatki

Wartość początkową samochodu osobowego należy ustalić wg ceny nabycia. Samochód ten spełnia definicję używanego środka trwałego, zatem zastosowanie wobec niego indywidualnej stawki amortyzacyjnej w wysokości 40% będzie możliwe.

Interpretacja
29.11.2011 Podatki

Czy Spółdzielnia powinna skorygować cenę nabycia w przypadku, gdy w drugim toczącym się postępowaniu sądowym zostanie zasądzona cena wyższa lub niższa, niż przyjęta do wyceny? /pytanie wymienione we wniosku jako 2/?

Interpretacja
05.10.2011 Podatki

Wartość początkową przedmiotowego samochodu osobowego stanowi jego cena nabycia, wynikająca z faktury VAT. Jeżeli Wnioskodawcy nie przysługiwało obniżenie kwoty należnego podatku o podatek naliczony albo zwrot różnicy w podatku w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług wówczas wartość początkowa przedmiotowego samochodu osobowego winna być ustalona według ceny brutto wynikającej z faktury VAT

Interpretacja
11.03.2011 Podatki

wartość początkową przedmiotowego samochodu osobowego stanowi jego cena nabycia, wynikająca z faktury VAT. Jeżeli Wnioskodawczyni nie przysługiwało obniżenie kwoty należnego podatku o podatek naliczony albo zwrot różnicy w podatku w rozumieniu ustawy o podatku od towarów i usług wówczas wartość początkowa przedmiotowego samochodu osobowego winna być ustalona według ceny brutto wynikającej z faktury

Interpretacja
07.07.2010 Podatki

Wnioskodawca może ustalić wartość początkową przedmiotowego środka trwałego na podstawie art. 22g ust. 8. Wycena dokonana przez Wnioskodawcę winna obejmować całość środka trwałego i dopiero od tak ustalonej wartości, do odpisów amortyzacyjnych, należy, w oparciu o art. 22f ust. 4 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, określić wartość początkową części wykorzystywanej do działalności gospodarczej

Interpretacja
09.06.2010 Podatki

sposób określenia wartości początkowej środka trwałego (samochodu osobowego)

Interpretacja
22.01.2010 Podatki

1. Czy samochód osobowy zakupiony oraz zarejestrowany na nazwisko męża może wprowadzić do ewidencji środków trwałych swojej firmy? Z mężem mają ustawową współwłasność majątkową. 2. Czy może przyjąć w ewidencji środków trwałych wartość początkową samochodu z faktury zakupu samochodu w 2002 r.?

Poprzednia Następna