Opodatkowanie podatkiem VAT transakcji dostawy lokalu mieszkalnego otrzymanego wcześniej od Dewelopera, z jednoczesną cesją umowy deweloperskiej, jako dostawy towaru w rozumieniu art. 7 ust. 1 ustawy.
Dotyczy ustalenia, czy obowiązek podatkowy w podatku VAT wystąpi w dniu wydania lokalu oraz skutków podatkowych w podatku VAT zawarcia umowy rezerwacyjnej, przyjęcia opłaty rezerwacyjnej oraz przekazania opłaty rezerwacyjnej na rachunek powierniczy.
Zatrzymanie części lub całości opłaty rezerwacyjnej na poczet odszkodowania stanowi więc rekompensatę finansową dla Państwa, jako strony dotkniętej niewykonaniem umowy i nie wiąże się ze spełnieniem świadczenia wzajemnego przez Klienta. Zatem, opłata pełniąca funkcję odszkodowawczą (rekompensacyjną) za poniesione straty, nie mieści się w katalogu czynności podlegających opodatkowaniu wymienionych w
Podatek od towarów i usług w zakresie: braku uznania planowanej sprzedaży Nieruchomości za transakcję zbycia zorganizowanej części przedsiębiorstwa, o której mowa w art. 6 pkt 1 ustawy o VAT oraz prawa do odliczenia przez nabywcę podatku naliczonego wynikającego z faktury dokumentującej sprzedaż Nieruchomości.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z tytułu wydatków poniesionych na realizację Infrastruktury Drogowej
Spółka – na zasadach określonych w art. 86 ust. 1 ustawy – ma prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących wydatki na realizację Inwestycji Drogowej.
Zastosowanie 8% stawki podatku dla sprzedaży lokalu mieszkalnego wraz z niezbędną infrastrukturą oraz z prawem korzystania z części wspólnej nieruchomości stanowiącej miejsce postojowe z udziałem w nieruchomości wspólnej na zasadzie podziału do użytkowania (quoad usum)
Czy czynsz płacony kwartalnie (na koniec danego kwartału) przez Spółkę nabywcom mieszkań na podstawie Umowy najmu powinien zostać zaliczany kwartalnie (tj. na koniec danego kwartału) do kosztów uzyskania przychodów Wnioskodawcy z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej za pośrednictwem Spółki w części odpowiadającej udziałowi Wnioskodawcy w zysku Spółki?
Należy stwierdzić, iż czynność podziału przez wydzielenie nie podlega opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Tym samym przyjęcie w ramach podziału przez wydzielenie przez Wnioskodawcę Spółkę Przejmującą zorganizowanej części przedsiębiorstwa w formie Pionu Działalności Deweloperskiej nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Czy wobec przedstawionych faktów, stanowisko Spółki w zakresie nie opodatkowywania podatkiem dochodowym od osób prawnych: 1. dochodów z tytułu naliczonych odsetek za zwłokę od nieterminowych wpłat opłat za używanie lokali, w tym czynszów najmu, 2. dochodów z tytułu uzyskanych odsetek bankowych: -od środków pochodzących z opłat za używanie lokali, w tym czynszów najmu znajdujących się na rachunku bieżącym
W zakresie momentu zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów poniesionych wydatków w zakresie realizacji projektu budownictwa mieszkaniowego.
skutki podatkowe związane ze zbyciem udziałów Spółce z o. o. z siedzibą w Polsce poprzez sprzedaż lub wniesienie aportem do Spółki z o. o. na terytorium Cypru
Czy zwolniona od zryczałtowanego podatku dochodowego jest spłata kredytu wraz z odsetkami zaciągniętego wcześniej na zakup mieszkania, które ma zostać sprzedane, dokonana po sprzedaży tego mieszkania?Czy zwolniona od ryczałtowego podatku dochodowego jest spłata kredytu wraz z odsetkami zaciągniętego na zakup nowego mieszkania?Czy data umowy przedwstępnej (akt notarialny) i przekazania zadatku jest
Czy koszty związane z nabyciem gruntu (odsetki, opłata początkowa), który zostanie wykorzystany do działalności deweloperskiej powinny być rozliczane w czasie w proporcji do zaawansowania projektu deweloperskiego ?