W sytuacji gdy koszty opisanych świadczeń dodatkowych dla gości nieprowadzących działalności gospodarczej w całości będą korzystały ze zwolnienia od podatku dochodowego, na Wnioskodawcy z tytułu sfinansowania tych świadczeń nie będą ciążyły obowiązki płatnika.
W sytuacji gdy koszty opisanych świadczeń dodatkowych dla artystów polskich i zagranicznych nieprowadzących działalności gospodarczej w całości będą korzystały ze zwolnienia od podatku dochodowego, na Wnioskodawcy z tytułu sfinansowania tych świadczeń nie będą ciążyły obowiązki płatnika.
W sytuacji gdy koszty opisanych świadczeń dodatkowych poniesionych na podstawie umów zawieranych z agencją artystyczną dla artystów polskich i zagranicznych nieprowadzących działalności gospodarczej w całości będą korzystały ze zwolnienia od podatku dochodowego, na Wnioskodawcy z tytułu sfinansowania tych świadczeń nie będą ciążyły obowiązki płatnika.
Obowiązki płatnika w związku z podjęciem współpracy z artystą zagranicznym przedsiębiorcą z Japonii.
Obowiązki płatnika w związku z podjęciem współpracy z artystą zagranicznym przedsiębiorcą z Japonii.
Czy zryczałtowany 20% podatek (tzw. podatek u źródła) Wnioskodawca jest zobowiązany pobrać tylko od łącznych kwot wynagrodzeń artystów (bez uwzględnienia kwoty prowizji przypadającej Agencji)?
Czy wynagrodzenie należne Wykonawcy (rezydentowi Wielkiej Brytanii) na mocy umowy zawartej z Wnioskodawcą, tj. z tytułu wykonania przez Wykonawcę obowiązków określonych w pkt 1-5 opisanego stanu faktycznego winno być opodatkowane 20% podatkiem dochodowym od osób fizycznych, tj. zgodnie z przepisami prawa polskiego?
Czy prawidłowe będzie postępowanie Teatru w sprawie potrącenia podatku ryczałtowego w wysokości 20% na podstawie przepisów art. 21 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i umów o unikaniu podwójnego opodatkowania z Francją, Chorwacją i Wielką Brytanią.
w zakresie obowiązku potrącenia przez Wnioskodawcę zryczałtowanego podatku dochodowego od należności wypłacanych na rzecz teatru z Czech z tytułu prowadzonej przez niego na terenie Polski działalności artystycznej
Czy prawidłowe jest zwolnienie artystów pochodzących z Włoch, Francji, Norwegii i Turcji w przypadku osób prawnych na podstawie art. 7, bez konieczności pozyskania z ministerstwa pisma o występie tychże artystów w ramach wymiany kulturalnej?
w zakresie możliwości zaliczenia do zysków przedsiębiorstwa przychodów uzyskanych przez osoby prawne mające siedzibę za granicą prowadzące działalność artystyczną na terytorium Polski na podstawie: - umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej ze Stanami Zjednoczonymi - jest prawidłowe -umów o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartych z Niemcami, Wielką Brytanią, Holandią, Włochami, Austrią
Czy w świetle przepisów umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania z Republiką Czeską, gdzie w art. 17 zostały wymienione dochody artystów i sportowców jako opodatkowane w drugim umawiającym się państwie (czyli w Polsce), podatek dochodowy winien być pobrany w pełnej wysokości niezależnie od posiadanego certyfikatu rezydencji?
Czy dochody uzyskane na terytorium Polski przez artystów pochodzących z Niemiec, Zjednoczonego Królestwa, Holandii, Austrii i Litwy podlegają opodatkowaniu w Polsce, w związku z czym czy spoczywa na Wnioskodawcy obowiązek poboru podatku dochodowego od osób fizycznych w Polsce.
Czy należności czeskiego teatru wypłacone przez Wnioskodawcę w związku z działalnością artystyczną wykonaną w Polsce podlegają opodatkowaniu w Polsce ?Czy słowo "może" w kontekście art. 17. ust. 2 umowy o upo między Rządem Rzeczypospolitej Polskiej a Rządem Republiki Czeskiej oznacza "musi" pobrać podatek?