Czy Wnioskodawczyni może zaliczyć w ciężar kosztów uzyskania przychodów prowadzonej działalności gospodarczej opłaty za studia współpracownika?
Czy opłaty za studia i inne ponoszone wydatki związane z nauką, np. koszt dojazdów na zajęcia, opłaty za noclegi, będą stanowiły koszty uzyskania przychodu w prowadzonej działalności gospodarczej?
Stanowisko Wnioskodawcy w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia z podatku dla kursów kształcących Instruktorów rekreacji ruchowej uznać należy za nieprawidłowe, natomiast w zakresie możliwości zastosowania zwolnienia z podatku dla kursów kształcących Instruktorów sportu uznać należy za prawidłowe.
Wydatki poniesione w związku z podjęciem nauki na podyplomowych studiach menadżerskich, choć trudno je przypisać konkretnym przychodom, to jako przydatne do wykonywania działalności gospodarczej, faktycznie poniesione i właściwie udokumentowane mogą stanowić koszty uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej. Jednakże zauważyć należy, iż to na podatniku spoczywa ciężar
w zakresie możliwości zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów prowadzonej pozarolniczej działalności gospodarczej wydatków z tytułu studiów uzupełniających
Czy można zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów z prowadzonej działalności gospodarczej związanej ze świadczeniem usług informatycznych opłaty za studia wyższe na kierunku informatycznym?
Czy wydatek poniesiony przez pracodawcę na opłacenie studiów podyplomowych pracownika korzysta ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób fizycznych?
Czy od dopłat do czesnego (opłat pobieranych przez uczelnie) dla doskonalących się nauczycieli należy potrącać podatek dochodowy?
Z opisu stanu faktycznego w przedmiotowej sprawie wynika, że prowadzi Pani pozarolniczą działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług matrymonialnych oraz usług wypożyczania samochodów. Podała Pani, że w celu podniesienia poziomu świadczonych usług - zwłaszcza w biurze matrymonialnym - rozpoczęła Pani naukę na studiach podyplomowych z zakresu "Poradnictwo i pomoc psychologiczna". W związku z
Czy wydatek na dofinansowanie do doskonalenia zawodowego na rzecz zrzeszonych członków jest kosztem uzyskania przychodu wynikającym z art. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy w związku z poniesieniem w 2003 r. wydatków na szkolenie na kursie "przewoźnik (certyfikat kompetencji zawodowych)", zakończonym egzaminem, podatnik może skorzystać z ulgi podatkowej z tytułu odpłatnego dokształcania i doskonalenia zawodowego, w przypadku opodatkowania w formie zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych?