Możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego w przypadku wydatków poniesionych na wykończenie domu letniskowego.
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej w sytuacji wydatkowania całości środków pozyskanych ze sprzedaży kawalerek na nabycie gruntu pod budowę budynku mieszkalnego w terminie 3 lat od końca roku podatkowego, w którym nastąpiło ich zbycie, na którym znajduje się budynek letniskowy.
Zwolnienie przedmiotowe - nabycie gruntu oraz budowa domku letniskowego.
Ustalenie, czy dochód z odpłatnego zbycia nieruchomości podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych w części odpowiadającej iloczynowi tego dochodu i udziału wydatków poniesionych na budowę domu letniskowego w przychodzie z odpłatnego zbycia nieruchomości.
Skutki podatkowe sytuacji przeznaczenia środków finansowych ze sprzedaży nieruchomości na nabycie domu letniskowego (całorocznego), uwzględniając fakt, że Wnioskodawczyni zamieszkuje w dwóch miejscach przez określony czas, tj. w obecnym lokalu mieszkalnym oraz w opisanym domu letniskowym, ma zastosowanie zwolnienie przedmiotowe.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego w związku z wydatkowaniem przychodu na nabycie działki letniskowej z domkiem.
Realizacja własnych celów mieszkaniowych, zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 131.
Prawo do pełnego odliczenia podatku naliczonego od poniesionych wydatków (na budowę, wyposażenie i kosztów bieżących) i opodatkowanie okazjonalnego wykorzystania domu do celów prywatnych.
Możliwość skorzystania z zaniechania poboru podatku z tytułu umorzonego kredytu zaciągniętego w części na budowę domu i na dowolny cel.
Własnością Wnioskodawczyni jest wyłącznie budynek, w którym nie można zaspokajać potrzeb mieszkaniowych, bo jest on tylko do wykorzystania latem – zatem możliwe było zastosowanie zwolnienia z art. 9 pkt 17 uPCC.
Prawo do skorzystania ze zwolnienia wskazanego w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy w odniesieniu do wydatków poniesionych na budowę domu oraz remont domu.
Wydatkowanie środków z odpłatnego zbycia nieruchomości na remont domu jako własne cele mieszkaniowe.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego na własne cele mieszkaniowe.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego - przychód uzyskany ze sprzedaży własnościowego mieszkania wydatkowany na własne cele mieszkaniowe, tj. na kupno i rozbudowę domu letniskowego całorocznego.
Wydatkowanie przychodu z odpłatnego zbycia udziału w nieruchomości otrzymanego w darowiźnie na spłatę kredytów zaciągniętych przez męża.
Możliwości uznania za wydatki na własne cele mieszkaniowe, częściowej spłaty kredytu, zakupu usług transportowych, wykończeniowych i montażowych oraz zakupu materiałów i urządzeń do domu jednorodzinnego.
Zwolnienie od podatku dochodu ze sprzedaży nieruchomości w związku z wydatkowaniem na własne cele mieszkaniowe przychodu z odpłatnego zbycia garażu na spłatę byłej żony z tytułu podziału majątku wspólnego dokonaną w zamian za udział w domu mieszkalnym.
Skorzystanie z ulgi mieszkaniowej (poniesienie kosztów na budowę domu).
Ulga mieszkaniowa (rozpoczęcie budowy domu bez pozwolenia na budowę).
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego dla sprzedaży domu jednorodzinnego, w którym mieszkano, celem spłaty kredytu na nabycie i remont tego domu oraz na spłatę kredytu zaciągniętego na nabycie innego, zamieszkiwanego domu jednorodzinnego.
Możliwość zastosowania zaniechania poboru podatku dochodowego, przy umorzeniu przez bank kwoty kapitału i odsetek od kredytu hipotecznego, we frankach szwajcarskich (CHF), udzielonego małżonkom na cele mieszkaniowe - zakup domu, na podstawie rozporządzenia Ministra Finansów z 11 marca 2022 r.
Możliwość skorzystania z ulgi mieszkaniowej, o której mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowego od osób fizycznych.
Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego (zakup mieszkania w Hiszpanii).