Darowizna w gotówce wpłacona jako wpłata własna w imieniu darczyńcy nie wypełnia wymogu właściwego udokumentowania, w związku z czym nie można skorzystać ze zwolnienia.
Opodatkowanie wpłat otrzymanych od Mieszkańców. Zwolnienie z obowiązku dokumentowania fakturami bądź ewidencjonowania przy zastosowaniu kasy rejestrującej otrzymanych wpłat. Zaliczenie do podstawy opodatkowania otrzymanej dotacji i jej opodatkowanie. Prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w związku z realizacją projektu.
W jaki sposób powinny być rozliczone podatkowo wpłaty członków Stowarzyszenia z tytułu zaległych podatków, a w szczególności w jaki sposób powinny być udokumentowane i księgowane wpłaty z tego tytułu?
Czy można odliczyć od dochodu darowiznę na cele charytatywno-opiekuńcze na rzecz kościelnych osób prawnych, w przypadku, gdy na udokumentowanie dokonania tej darowiznypodatnik posiada jedynie pokwitowanie jej odbioru?
Podatnik przekazał w formie gotówkowej na rzecz kościelnej osoby prawnej darowizny na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą. Za każdą przekazaną darowiznę otrzymał pokwitowanie odbioru wystawione przez obdarowanego. Ponadto, po wydatkowaniu całości kwot darowizny na w/w działalność kościelna osoba prawna przedstawi podatnikowi stosowne sprawozdanie. W związku z powyższym podatnik prosi o udzielenie
Czy przyjęty przez spółdzielnię niżej podany sposób dokumentowania obrotów dla potrzeb rozliczeń z tytułu podatku od towarów i usług jest prawidłowy:1. usługi wymienione w art. 43 ust. 1 pkt 1 ustawy będą rejestrowane w rejestrze sprzedaży VAT na podstawie noty księgowej zawierającej obrót dotyczący wszystkich lokali mieszkalnych,2. usługi dotyczące opłat eksploatacyjnych za garaże ewidencjonowane
Czy dokument elektroniczny może być uznany jako potwierdzenie dokonania darowizny np. na szkołę, kościół?
dotyczy opłat ewidencyjnych od wpisu do dowodu rejestracyjnego kolejnego terminu badania technicznego