Uznanie wniesienia w formie aportu koparko-ładowarki do Spółki za czynność pozostającą poza zakresem opodatkowania VAT, brak obowiązku wystawiania faktury VAT na Spółkę w związku z wniesieniem w formie aportu koparko-ładowarki.
Brak opodatkowania podatkiem od towarów i usług przekazanych Wnioskodawcy przez Handlowców środków pieniężnych (money back) oraz braku opodatkowania przekazania przez Wnioskodawcę na rzecz Operatora Platformy środków pieniężnych (money back), które Wnioskodawca otrzymał od Handlowców.
Poniesione przez Wnioskodawcę wydatki w związku z wykonywanymi przez pracowników zadaniami służbowymi, które nie mieszą się w katalogu art. 16 ustawy o CIT i które Wnioskodawca zamierza księgować w oparciu o raport złożony przez pracownika zgodnie z wewnętrzną polityką z załączonym zdjęciem/skanem dokumentu, Wnioskodawca ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów.
Brak dokumentów, z których jednoznacznie wynika, że to Wnioskodawca, w określonym terminie i danej kwocie poniósł konkretne wydatki, w związku z remontem budynku mieszkalnego i budową nowego budynku mieszkalnego, nie uprawnia do uwzględnienia ich przy obliczaniu przez Wnioskodawcę dochodu zwolnionego.
Darowizna w gotówce wpłacona jako wpłata własna w imieniu darczyńcy nie wypełnia wymogu właściwego udokumentowania, w związku z czym nie można skorzystać ze zwolnienia.
Skutki podatkowe wypłacanych przez Zbywcę Płatności Gwarancyjnych, zwrotu przez Nabywcę części Płatności Gwarancyjnej z tytułu Rozliczenia Rocznych Opłat Eksploatacyjnych oraz rozliczenia dokonywanego w związku z wypłatą przez najemców na rzecz Nabywcy kar umownych.
Ustalenie momentu powstania obowiązku podatkowego w podatku VAT z tytułu świadczenia usług, w zamian za które pobierane są opłaty dodatkowe, nieuznanie opłaty dodatkowej za wynagrodzenie za świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, w przypadku gdy nie można zidentyfikować usługobiorcy, a co za tym idzie także wyegzekwować tej opłaty i sposób dokumentowania opłaty dodatkowej w przypadku
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT otrzymanego od brokera zwrotu kosztów oceny ryzyka oraz brak dokumentowania fakturą otrzymanego zwrotu ww. kosztów.
Brak podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wykonywanych jako lekarz weterynarii na rzecz Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz sposób udokumentowania ww. czynności.
Niepodleganie opodatkowaniu podatkiem VAT czynności wykonywanych przez lekarza weterynarii (niebędącego pracownikiem Inspekcji Weterynaryjnej) na rzecz Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz dokumentowanie na podstawie faktury ww. czynności.
Uznanie wykonywanych przez Wspólnika na rzecz Spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem VAT, brak możliwości skorzystania przez Wspólnika ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 113 ustawy oraz dokumentowanie wykonywanych przez Wspólnika powtarzających się świadczeń niepieniężnych.
Podleganie opodatkowaniu usług świadczonych przez lekarza weterynarii niebędącego pracownikiem Inspekcji Weterynaryjnej na rzecz Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz sposób ich udokumentowania.
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania opłat dodatkowych, których zapłata będzie przekazywana przekazem pocztowym lub na rachunek bankowy, dokumentowanie dla celów ewidencji JPK_VAT opłat dodatkowych za parkowanie, obowiązek wystawienia faktur VAT dokumentujących nałożenie opłat dodatkowych za parkowanie oraz moment powstania obowiązku podatkowego z tytułu tych opłat.
Brak opodatkowania usług świadczonych przez lekarza weterynarii (niebędącego pracownikiem Inspekcji Weterynaryjnej) na rzecz Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz sposób ich udokumentowania.
Opodatkowanie usług świadczonych przez lekarza weterynarii (niebędącego pracownikiem Powiatowego Inspektoratu Weterynarii) na rzecz Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz sposobu ich udokumentowania.
Brak opodatkowania czynności wykonywanych na rzecz Powiatowego Lekarza Weterynarii oraz sposob udokumentowania ww. czynności.
Uznanie wykonywanych przez wspólnika na rzecz spółki powtarzających się świadczeń niepieniężnych za odpłatne świadczenie usług podlegające opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, możliwości skorzystania przez wspólnika ze zwolnienia podmiotowego określonego w art. 113 ustawy oraz prawo spółki do odliczenia podatku od towarów i usług wynikającego z faktury wystawionej przez wspólnika, sposób dokumentowania
Uznanie świadczonych na rzecz spółki usług za podlegające opodatkowaniu, możliwości skorzystania ze zwolnienia podmiotowego z art. 113 oraz sposobu dokumentowania wykonywanych czynności.
Wykonując powtarzające się świadczenia niepieniężne na rzecz Spółki, Wnioskodawca działa w charakterze podatnika podatku VAT, ww. świadczenia podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT. Zainteresowany jest zobowiązany do udokumentowania usługi poprzez wystawienie faktury, w myśl art. 106b ust. 1 pkt 1 ustawy.
Uznanie Wnioskodawcy za podatnika z tytułu wykonywania powtarzających się świadczeń niepieniężnych na rzecz Spółki, podlegania opodatkowaniu podatkiem VAT tych świadczeń, zwolnienia podmiotowego z art. 113 ust. 1 i ust. 9 ustawy, dokumentowania ww. świadczeń.
Wykonując powtarzające się świadczenia niepieniężne na rzecz Spółki, Wnioskodawca działa w charakterze podatnika podatku VAT, ww. świadczenia podlegają opodatkowaniu podatkiem VAT. Zainteresowany jest zobowiązany do udokumentowania usługi poprzez wystawienie faktury, w myśl art. 106b ust. 1 pkt 1 ustawy.
Rozliczenie wspólnika spółki z tytułu świadczeń na jej rzecz (opodatkowanie, prawo do odliczenia, fakturowanie, możliwość skorzystania ze zwolnienia podmiotowego).
Wystawienie noty obciążeniowej zamiast faktury VAT na Miejsko-Gminną Spółkę Wodną, będącą podstawą zwrotu kosztów z tytułu umowy zlecenie i pozostałych opłat administracyjnych wygenerowanych w toku sporządzania operatu wodnoprawnego.