Czy opłaty, związane z użytkowaniem przedmiotu najmu należne spółdzielni mieszkaniowej, ponoszone przez najemcę i wpłacane bezpośrednio na konto Wnioskodawczyni, będą stanowiły składniki przychodu z tego najmu, jeśli z umowy wynika, że najemca jest zobowiązany do ich ponoszenia, a Wnioskodawczyni w jego imieniu przekazuje te opłaty na konto spółdzielni mieszkaniowej?
W jaki sposób obliczyć kwotę przychodu z najmu mieszkania, która powinna zostać opodatkowana zryczałtowanym podatkiem dochodowym?
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie obowiązku ponownego uiszczenia podatku.
Czy Wnioskodawca będzie zobowiązany do płacenia podatku z tytułu najmu, jeżeli fizycznie nie będzie otrzymywał żadnych pieniędzy?
Prawo do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony związany z zadaniem pn. .
Czy opłaty za użytkowanie lokalu oraz za media ponoszone przez najemcę i wpłacane na konto wynajmującego związane z przedmiotem najmu nie są składnikiem przychodu z najmu?
Czy należności z tytułu opłat dodatkowych, do których zobowiązany jest zgodnie z zawartą umową najmu najemca stanowić będą przychód Wnioskodawcy podlegający opodatkowaniu?
Czy wynajem mieszkania w Czechach przez obywatelkę Czech mieszkającą na stałe w Polsce jest opodatkowany w Polsce czy w Czechach?
Czy refakturowane koszty opłat eksploatacyjnych i inne koszty obciążające wynajmowaną nieruchomość stanowią przychód podlegający opodatkowaniu zgodnie z art. 6 ust. 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów uzyskiwanych przez osoby fizyczne?
Czy refakturowane koszty opłat eksploatacyjnych i inne koszty obciążające wynajmowaną nieruchomość stanowią przychód podlegający opodatkowaniu zgodnie z art. 6 ust. 1a ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów uzyskiwanych przez
Czy można uznać, że kwota zwracana przez Najemcę Wynajmującemu za poniesione w imieniu Najemcy opłaty eksploatacyjne nie jest przychodem Wynajmującego podlegającym opodatkowaniu ryczałtowemu?
Jaka kwota podlega opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem od przychodów ewidencjonowanych. Czy będzie to tylko kwota stanowiąca równowartość określonego umową czynszu miesięcznego, czy może kwota obejmująca obok czynszu kwoty opłat za media. Czy za sierpień 2009 r. do podstawy opodatkowania Wnioskodawca powinien uwzględnić kwotę 800,00 zł, czy kwotę 935,17 zł?
Czy opodatkowaniu ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, obok kwoty czynszu określonej w umowie, podlegają również kwoty należności uiszczane przez najemcę za wywóz śmieci, energię elektryczną, wodę, gaz oraz z tytułu podatku od nieruchomości? Czy kwota podatku od nieruchomości uwidoczniona na refakturze podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług a tym samym jaką stawkę należy zastosować
Czy przychodem osiąganym z najmu przez wynajmującego w rozumieniu art. 6 ust. 1a ustawy z dnia 20 listopada 1998 r. o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne, będzie wyłącznie suma pieniędzy wręczana wynajmującemu przez przyszłego najemcę tytułem czynszu za najem rozumianego jako wynagrodzenie za oddanie lokalu do używania, czy także - oprócz powyższego
Czy Spółdzielnia ma prawo do zwolnienia przedmiotowego z podatku dochodowego od osób prawnych opłat wnoszonych przez lokatorów za pomieszczenia oddane im do indywidualnego użytkowania, tj. pomieszczenia w części wspólnej takie jak: wnęki, pralnie, suszarnie, wózkownie?
Jaką kwotę powinna opodatkowywać ryczałtem, czy całą kwotę jaką wpłaca jej najemca czyli 1230 zł., czy przychód ten pomniejszony o czynsz jaki wpłaca do administracji budynku czyli kwotę 867,80 zł?
Czy jeden ze współwłaścicieli może w 100% rozliczać podatek VAT skoro jest dla najemców jedynym sprzedającym usługi (czynsz + media) oraz jedynym otrzymującym na siebie w 100% faktury kosztowe?Czy kwota ugody sądowej winna stanowić koszt uzyskania przychodów właścicieli wyłącznie ją wypłacających oraz przychód właścicieli ją otrzymujących?Czy kwota ugody sądowej jest zwolniona z podatku VAT?Czy kwoty
Kto jest zobowiązany do opłacania podatku dochodowego od osób fizycznych od dochodu uzyskiwanego z najmu lokali użytkowych (Wnioskodawca, czy Jego babcia), w związku ze sprawowaniem zarządu nad nieruchomością oraz osiąganiem przychodów z tytułu czynszu lokali użytkowych przez babcię Wnioskodawcy.
Czy powstały po stronie Stowarzyszenia dochód uzyskany ze sprzedaży lub zamiany nieruchomości podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, zgodnie z art. 17 ust. 1 pkt 4 tej ustawy, w sytuacji gdy nowy budynek służyć będzie działalności statutowej w ten sposób, że wykorzystywany będzie na potrzeby własne Stowarzyszenia oraz pod wynajem, gdzie dochód z najmu przeznaczany
Czy do dochodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi można zakwalifikować odsetki za zwłokę uiszczane przez mieszkańców, odsetki od lokat bankowych, dochody z wynajmu lokali użytkowych oraz dochody z eksploatacji garaży przez mieszkańców ?Czy do kosztów uzyskania przychodów z gospodarki zasobami mieszkaniowymi można zakwalifikować koszty prowadzenia windykacji należności, których źródłem są czynsze
Jakie podatki będzie uiszczać uczelnia w związku z odpłatnym udostępnieniem części powierzchni budynku szkoły? Czy usługa polegająca na odpłatnym udostępnieniu przez Uczelnię część powierzchni budynku szkoły (sale wykładowe i sale komputerowe) innym podmiotom, których działalnością jest także edukacja i kształcenie, może korzystać ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych?