dług spadkowy
Interpretacja
24.10.2023 Podatki

Skutki podatkowe odpłatnego zbycia nieruchomości nabytej w drodze spadku i wydatkowania uzyskanych środków na długi spadkowe oraz spłatę kredytu hipotecznego.

Interpretacja
17.10.2022 Podatki

Czy w związku z tym, że na podstawie art. 7 ust. 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn, wartość obciążenia z tytułu ww. zapisów testamentowych zwykłych stanowi ciężar spadku, który wyczerpuje całą wartość spadku, jest Pan zobowiązany do złożenia deklaracji podatkowej dotyczącej spadku oraz do zapłaty podatku od spadków i darowizn?

Interpretacja
28.04.2022 Podatki

Skutki podatkowe zwolnienia z długu, odpłatnego zbycia nieruchomości i kosztów uzyskania przychodu oraz możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego.

Interpretacja
26.10.2021 Podatki

Wydatki ponoszone w związku z opieką nad zmarłą – wydatki na pobyt w domu seniora a także lekarstwa i inne koszty bezpośrednio związane z opieką nad spadkodawczynią mogą być odliczone od podstawy opodatkowania podatkiem od spadków i darowizn jako długi i ciężary spadku, pomniejszając tym samym jej wysokość, jak i wysokość samego podatku. Przy czym należy podkreślić, że tylko wymienione w przepisie

Interpretacja
15.12.2020 Podatki

Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego oraz możliwość zaliczenia spłaty kredytu spadkodawcy do kosztów uzyskania przychodu.

Interpretacja
23.11.2020 Podatki

Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego oraz możliwość zaliczenia spłaty kredytu spadkodawcy do kosztów uzyskania przychodu.

Interpretacja
26.09.2019 Podatki

Należy wskazać, że w opisanym stanie faktycznym nie istnieje materialnoprawna podstawa odpowiedzialności Spadkobierczyni za zobowiązanie podatkowe Spadkodawcy z tytułu ewentualnych przychodów nieznajdujących pokrycia w ujawnionych źródłach lub pochodzących ze źródeł nieujawnionych.

Interpretacja
04.01.2019 Podatki

1. Czy podstawą opodatkowania, od której należy obliczyć podatek dochodowy jest kwota, za którą sprzedano należący uprzednio do zmarłego i przypadający Wnioskodawczyni udział w nieruchomości (1/4 części całości), czy też podstawę tę stanowi różnica wartości ceny sprzedaży przypadłego jej udziału (§ 4 ust. 1 umowy notarialnej) oraz wartości pozostałego do spłacenia kredytu ustalona na dzień otwarcia

Interpretacja
20.07.2018 Podatki

Spłata długu hipotecznego nie jest kosztem odpłatnego zbycia ani kosztem uzyskania przychodu. Brak możliwości skorzystania ze zwolnienia w przypadku nabycia udziału w nieruchomości w zamian za zwolnienie z długu matki, której Wnioskodawczyni udzieliła pożyczki na zakup tej nieruchomości.

Interpretacja
18.06.2018 Podatki

Możliwość skorzystania ze zwolnienia przedmiotowego oraz możliwość zaliczenia spłaty kredytu spadkodawcy do kosztów uzyskania przychodu

Interpretacja
02.05.2016 Podatki

Koszty uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży nieruchomości nabytej w spadku.

Interpretacja
07.04.2016 Podatki

Czy za dochód należy uznać dochód ze sprzedaży zadłużonego mieszkania, który w całości został przeznaczony na spłatę odziedziczonych wraz z tym mieszkaniem zaciągniętych wierzytelności po zmarłym ojcu?

Interpretacja
03.10.2013 Podatki

możliwości uznania za koszt uzyskania przychodu ze sprzedaży nieruchomości nabytej w spadku spłaty hipoteki ciążącej na nieruchomości

Interpretacja
17.08.2011 Podatki

Czy przychód uzyskany ze sprzedaży spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego, nabytego przez spadkodawcę na podstawie umowy z dnia 23 sierpnia 2006 r., podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych w momencie sprzedaży ww. prawa przez spadkobierców w dniu 25 marca 2011 r.?

Interpretacja
05.05.2010 Podatki

Czy w przedstawionym we wniosku stanie faktycznym wnioskodawczyni zasadnie uważa, że wypłacona jej przez armatora kwota polisy w wysokości 35 tyś. USD a więc pomniejszona o kwotę 15 tys. USD, pozwala uznać, że to wnioskodawczyni poniosła wydatki w wysokości 15 tyś. USD na leczenie i transport spadkodawcy zaliczane do długów i ciężarów spadkowych i że dowodami wystarczającymi do udokumentowania tych

Interpretacja
19.01.2010 Podatki

Czy różnica pomiędzy kwotą należną z umowy ubezpieczeniowej a kwotą faktycznie wypłaconą może być zaliczona do długów i ciężarów spadkowych?

Interpretacja
09.10.2006 Podatki

Czy wykonanie zapisu testamentowego w postaci obowiązku ustanowienia służebności osobistej mieszkania stanowi ciężar spadku pomimo, że zapis nie został jeszcze wykonany.