Skoro przedmiotem nabycia będzie wyłącznie udział w nieruchomości, w której Wnioskodawczyni posiada już udział nabyty innym tytułem niż spadek, to w takiej sytuacji nie będzie mogła skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa art. 9 pkt 17 uPCC.
Skoro obdarowany, przyszły nabywca udziału w spółce cywilnej w drodze darowizny – przejmie długi i ciężary oraz zobowiązania występującego ze spółki wspólnika - to to umowa darowizny będzie stanowiła czynność podlegającą opodatkowaniu PCC.
Obniżenie kapitału prostej spółki akcyjnej oraz zwrot środków akcjonariuszowi nie powoduje powstania obowiązku podatkowego w PCC, gdyż nie jest objęta zakresem tej ustawy.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia Umowy CPR oraz czynności realizowanych w ramach Umowy.
W zakresie skutków podatkowych podziału spółki przez wyodrębnienie.
Umowy, na podstawie których doszło do przeniesienia rzeczy i praw majątkowych w ramach zmiany modelu biznesowego, nie podlegają opodatkowaniu, ponieważ nie przyjęły formy prawnej żadnej z czynności cywilnoprawnych wymienionych w art. 1 ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Jeżeli umowa darowizny nie będzie wiązała się z przejęciem długów, ciężarów i zobowiązań Darczyńcy (rodzica), to umowa ta nie będzie stanowiła czynności podlegającej opodatkowaniu PCC.
Zawarta umowa, na mocy której Wnioskodawca obejmie udziały w spółce, nie stanowi umowy wymienionej w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, więc jej zawarcie nie podlega opodatkowaniu.
Skutki podatkowe posiadania domu z pozwoleniem na rozbiórkę w związku z możliwością skorzystania ze zwolnienia okreslonego w art. 9 pkt 17.
Własnością Wnioskodawczyni jest wyłącznie budynek, w którym nie można zaspokajać potrzeb mieszkaniowych, bo jest on tylko do wykorzystania latem – zatem możliwe było zastosowanie zwolnienia z art. 9 pkt 17 uPCC.
Skutki podatkowe zwolnienia z długu, dokonanego w formie darowizny.
Wnioskodawczyni w drodze dziedziczenia nabyła całą nieruchomość (mieszkanie po dziadkach) zatem nie zostały spełnione warunki do zwolnienia określone w art. 9 pkt 17 pcc.
W zakresie skutków podatkowych zawarcia umowy o wspólnym zarządzaniu płynnością finansową-zerowanie sald.
Zawierając umowę sprzedaży mieszkania Wnioskodawczyni będzie mogła skorzystać ze zwolnienia z art. 9 pkt 17 PCC.
Przy zawieraniu umowy sprzedaży lokalu mieszkalnego Zainteresowani mieli prawo do zwolnienia z podatku od czynności cywilnoprawnych określonego w art. 9 pkt 17 ustawy. Zainteresowani mogą się ubiegać o stwierdzenie i zwrot nadpłaty w trybie określonym przepisami Ordynacji podatkowej.
W sprawie będzie miał zastosowanie przepis art. 2 pkt 6 lit. c) tiret pierwsze ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych, bo zorganizowana część przedsiębiorstwa spółki kapitałowej będzie wniesiona w zamian za udziały w innej spółce kapitałowej.
Skoro nabycie ogółu praw i obowiązków komandytariusza w spółce komandytowej odbyło się na podstawie umowy sprzedaży, to umowa ta podlegała opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Żona wnioskodawcy jest właścicielem lokalu mieszkalnego, zatem w przedmiotowej sprawie nie ma zastosowania przepis art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych.
Zbycie przez Wnioskodawcę udziałów w celu ich umorzenia za wynagrodzeniem, jako szczególny rodzaj umowy niewymienionej w katalogu zawartym w art. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych nie jest opodatkowane podatkiem od czynności cywilnoprawnych.
Wnioskodawczyni nabyła udział ½ w drodze dziedziczenia, następnie nabyła pozostałą część udziału tytułem działu spadku. Zatem w takiej sytuacji nie może skorzystać ze zwolnienia, o którym mowa w art. 9 pkt 17 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych do nowo zakupionego mieszkania.
Dom w stanie surowym zamkniętym - nabyty w drodze licytacji komorniczej - nie podlega zwolnieniu z art. 9 pkt 17 ze względu na brak zezwolenia na użytkowanie domu.
Jeżeli więc, w związku z darowizną lokalu mieszkalnego (udziału w nim) obciążonego hipoteką, Wnioskodawczyni nie przejmie żadnych osobistych zobowiązań, czy też długów lub ciężarów darującego , to nie będzie ciążył na niej obowiązek zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych.