Wobec ustalenia, że momentem rozpoznania przychodu jest w rozpoznawanej sprawie uzgodniony przez strony umowy wykonawczej termin zakończenia danego etapu prac/miesiąc świadczenia usługi potwierdzony protokołem odbioru, to w konsekwencji również z tym momentem należy rozpoznać koszty uzyskania przychodów związane bezpośrednio z uzyskiwanym przychodem (z danym zakończonym etapem prac).
zwolnienia od podatku VAT dopłat uczestników projektu do egzaminu na zakończenie szkolenia komputerowego i językowego na podstawie § 3 ust. 1 pkt 14 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 20 grudnia 2013 r. w sprawie zwolnień od podatku od towarów i usług oraz warunków stosowania tych zwolnień, obowiązku ewidencji w rejestrze sprzedaży VAT dopłat uczestników do egzaminu na zakończenie szkolenia.
Opodatkowanie sprzedaży działki (w całości lub podzielonej na kilka lub kilkanaście działek), którą Wnioskodawca otrzymał w drodze darowizny we współwłasności w 1/3 części.
Opodatkowanie zbycia prawa wieczystego użytkowania nieruchomości gruntowej.
Opodatkowanie sprzedaży nieruchomości gruntowych wraz z rozpoczętymi inwestycjami budowlanymi.
Czy Wnioskodawca ma obowiązek zapłaty podatku VAT od sprzedaży nieruchomości gruntowych?
Czy sprzedaż ww. działki podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług?
Czy Wnioskodawca jako osoba fizyczna dokonująca sprzedaży kilku działek budowlanych w świetle przedstawionego stanu faktycznego, powinien zapłacić podatek VAT od sprzedaży kolejnych sprzedawanych działek?
Czy druga transakcja zbycia nieruchomości temu samemu nabywcy będzie objęta podatkiem VAT oraz czy w tym przypadku pierwsza transakcja mogła być opodatkowana podatkiem od towarów i usług? Zatem czy w przedmiotowej sprawie Wnioskodawca nie będzie płatnikiem podatku od towarów i usług?
Czy w przypadku sprzedaży tych działek w różnym czasie lub jednocześnie, spełnione zostaną przesłanki art. 5 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 marca 2004r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 ze zm.) oraz art. 15 ust. 1 i 2 tej ustawy, tj. będzie Pan podatnikiem podatku VAT wykonującym działalność gospodarczą, czyli będzie zobligowany do zapłacenia VAT od sprzedaży tych działek?
Czy wartość obrotu (kwota odsetek) z tytułu udzielonych incydentalnych pożyczek powinna być wyłączona z wartości obrotu służącego do wyliczenia proporcji o której mowa w art. 90 ust. 3 ustawy o podatku od towarów i usług?
Spółka zwraca się z zapytaniem czy w stosunku do towarów i usług, które są wykorzystywane przez podatnika zarówno do wykonywania czynności opodatkowanych, jak i zwolnionych z opodatkowania podatkiem VAT, powinna ustalić proporcję na podstawie wielkości obrotu osiągniętego w 2005 r. oraz czy w związku z tym wykonywane przez podatnika czynności nie będące podstawowym przedmiotem prowadzonej działalności
Wątpliwości Podatnika dotyczą tego czy usługi pośrednictwa finansowego świadczone przez Spółkę sporadycznie powinny powiększać obrót całkowity ujmowany w mianowniku proporcji.
Strona jest zdania, że sprzedaż przedmiotowej nieruchomości gruntowej korzysta ze zwolnienia z podatku VAT, ponieważ minęło ponad 11 lat od dnia zakupu gruntu. Według Wnioskodawcy jego stanowisko jest zgodne z art. 43 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku od towarów i usług.
Czy wykonywane usługi wynajmu lokalu w sposób incydentalny (jeden najemca przez dłuższy okres czasu), na cele inne niż mieszkaniowe podlegają opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług ?
Kiedy nastąpi utrata zwolnienia podmiotowego i powstanie obowiązku podatkowego z tytułu najmu garażu (100% udziałów) oraz lokalu użytkowego (50% udziałów)?
Czy wynajem lokalu użytkowego dla jednego podmiotu jest czynnością opodatkowaną podatkiem od towarów i usług?