Możliwość odliczenia darowizny na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą.
Możliwość rozliczenia dochodów i uzyskania nadpłaty podatku za zmarłą matkę.
Darowiznę pieniężną na rzecz stowarzyszenia, które nie jest podmiotem realizującym działania odnoszące się do praktyk, obrzędów lub uroczystości religijnych, dotyczących obiektów sakralnych lub związanej z nimi infrastruktury nie można uznać za darowiznę na cele kultu religijnego podlegającą odliczeniu na podstawie art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.
W zakresie możliwości odliczenia darowizny na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą.
Prawo do odliczenia od dochodu darowizny na cele kultu religijnego.
Otrzymana darowizna akcji, a następnie ich sprzedaż z przeznaczeniem środków na cele statutowe (cele kultu religijnego) nie będą skutkować dla Fundacji powstaniem przychodu podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych.
Ustalenie, czy korzyść wynikająca z nieodpłatnego użyczenia gruntu i budynków podlega opodatkowaniu tytułem podatku dochodowego od osób prawnych, jeśli cały dochód Spółka przekaże na cele kultu religijnego.
możliwość odliczenia od dochodu darowizny przekazanej na cele kultu religijnego
Wnioskodawca nie może dokonać odliczenia darowizn przekazanych na cele kultu religijnego za pośrednictwem F. K. M., bądź przekazanych na cele pożytku publicznego na Fundację, z uwagi na niespełnienie przesłanek do odliczenia.
Co należy rozumieć pod pojęciem cele kultu religijnego, użytym w art. 17 ust. 1 pkt 4a lit b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych? Czy pojęcie cele kultu religijnego zawarte w art. 17 ust. 1 pkt |4a lit. b ustawy z dnia 15.02.1992 o podatku dochodowym od osób prawnych, tj. Dz. U. 2014, poz 851, należy rozumieć w szerokim znaczeniu tego pojęcia?
Czy istnieje możliwości odliczenia od dochodu przekazanego na rzecz klasztoru wynagrodzenia ze stosunku pracy jako darowizny na kościelną działalność charytatywno-opiekuńczą?
Czy istnieje możliwości odliczenia od dochodu darowizny działki na cele kultu religijnego?
Podatku dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości odliczenia od dochodu darowizny.
Czy przelane kwoty można odliczyć od dochodu tytułem darowizny na cele określone w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych zgodnie z art. 26 ust. 1 pkt 9 wyżej wymienionej ustawy?
Czy ksiądz z danej parafii ma prawo do odliczenia od dochodu, w zeznaniu rocznym w zakresie podatku dochodowego od osób fizycznych płaconego na zasadach ogólnych, kwoty darowizny na cele kultu religijnego, za pomocą rachunku bankowego, o ile nie przekracza ona 6% jego dochodów?
Możliwość odliczania od dochodu darowizn na cele kultu religijnego.
Dochody kościelnej osoby prawnej uzyskiwane z najmu budynku, przeznaczane na cele kultu są wolne od podatku na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4a lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Czy darowizna ta może być uznana jako darowizna na cele kultu religijnego i odliczona w ramach limitu od postawy opodatkowania zgodnie z art. 18 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych ?
Czy w sytuacji opisanej powyżej, zwolnieniem będzie objęta kwota 4.200 zł. (tj. 6% dochodu Wnioskodawczyni), czy też cała kwota 5.100 zł, którą w 2010 roku Wnioskodawczyni planowała przeznaczyć na cele kultu religijnego (dokonując przelewu ze swojego konta bankowego i wskazując, iż darowizna przekazywana zostanie na cele kultu religijnego)?
Czy darowizna ta może być uznana jako darowizna przekazana na cele kultu religijnego i odliczona od podstawy opodatkowania zgodnie z art. 18 ust. 1 pkt 7 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?
1) Czy Stowarzyszenie może korzystać z określonego w art. 55 ust. 2 ustawy o stosunku państwa do kościoła katolickiego zwolnienia podmiotowego z podatku dochodowego od przychodów z działalności niegospodarczej? 2) Czy Stowarzyszenie może korzystać z uregulowanego w/w przepisem zwolnienia z obowiązku prowadzenia dokumentacji? 3) Czy w przypadku rozpoczęcia działalności gospodarczej w formie określonej
Czy w rozliczeniu za 2009r. wnioskodawca może odliczyć od dochodu kwotę przekazaną tytułem darowizny na cele kultu religijnego na rachunek bankowy proboszcza?
Czy w związku z opisanym stanem faktycznym Spółka miała prawo, zgodnie z przepisami ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (art. 18 ust. 1 pkt 7 i ust. 1c) odliczyć darowiznę od podstawy opodatkowania w zeznaniu rocznym CIT-8 za rok 2008?