Czy podstawa opodatkowania odpowiadająca wartości rynkowej nabywanych praw majątkowych winna zostać ustalona i zadeklarowana nie później niż w ciągu 14 dnia od daty zawarcia umowy kupna akcji/udziałów na podstawie danych i informacji dostępnych wówczas podatnikowi; zaś ewentualna późniejsza zmiana ustalonej pierwotnie ceny nie powinna mieć konsekwencji podatkowych?
Jak ustalić wartość początkową środka trwałego, który wspólnicy chcą wprowadzić do działalności gospodarczej?
Czy zaprowadzona w 2015 r. ewidencja środków trwałych, ustalenie wartości początkowej posiadanych środków trwałych i stopnia ich zużycia do dnia 31 grudnia 2015 r. będzie podstawą odpisów stanowiących koszty uzyskania przychodu przy prowadzeniu ksiąg rachunkowych?
Czy Podatnik może skorzystać z możliwości określonej w art. 22g ust. 9 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i określić wartość początkową środka trwałego korzystając z wyceny dokonanej przez biegłego?
Czy dla ustalenia wartości początkowej na potrzeby amortyzacji w roku 2009 należy zastosować przepis art. 22g ust. 1 pkt 1, czyli wg ceny nabycia czy też zgodnie z art. 22g ust. 8, tj. wg wyceny z uwzględnieniem cen rynkowych z grudnia roku poprzedzającego rok założenia ewidencji lub sporządzenia wykazu?
Czy biegły skarbowy za wydanie opinii ma obowiązek wystawić rachunek czy fakturę VAT?
1. czy wydawanie opinii w charakterze biegłego sądowego, na zlecenie sądu, stanowi czynność podlegającą opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług, czy też jest to czynność, która nie jest uznawana za działalność gospodarczą wykonywaną samodzielnie, a więc nie podlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT,2. czy Wnioskodawca jest zobowiązany do odprowadzania podatku od towarów i usług z tytułu świadczenia
Podatnik zapytuje czy usługi świadczone przez biegłego sądowego na zlecenie sądów, Policji, Prokuratury podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług? PI/005-56/05/Z/08, decyzja w sprawie interpretacji prawa podatkowego