Podatek od towarów i usług w zakresie prawa do odliczenia podatku VAT wskazanego na fakturach związanych z art. spożywczymi i usługami cateringowymi.
Spółka ma prawo zaliczyć poniesione wydatki na artykuły spożywcze i higieniczne oraz catering, udostępniane w siedzibie Spółki podczas pracy Pracownikom do kosztów uzyskania przychodów. Wydatki te nie stanowią kosztów reprezentacji, o których w art. 16 ust. 1 pkt 28 ustawy o CIT. Nie podlegają także wyłączeniu z kosztów uzyskania przychodów w świetle art. 16 ust. 1 pkt 45 ustawy o CIT.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakupy artykułów spożywczych i posiłków z dowozem, udostępnianych podczas spotkań i pracy Kontrahentom i Personelowi.
Ustalenie czy opłacie od środków spożywczych podlega wprowadzenie na rynek krajowy koncentratu oraz ustalenie sposobu obliczania wysokości opłaty, o której mowa w art. 12a ust. 1 ustawy o zdrowiu publicznym w przypadku wprowadzenia na rynek krajowy koncentratu
Brak obowiązku naliczenia i odprowadzenia opłaty od środków spożywczych w związku z wprowadzeniem na rynek krajowy produktów w postaci żelu.
Obowiązek uiszczenia opłaty od napojów, w których udział masowy soku owocowego, warzywnego lub owocowo-warzywnego wynosić będzie nie mniej niż 20% składu surowcowego oraz zawartość cukrów będzie większa niż 5 g w przeliczeniu na 100 ml napoju i które będą zawierać substancje słodzące, a także dodatek kofeiny i/lub tauryny.
Czy za wprowadzenie napojów na rynek krajowy można uznać: - sprzedaż napojów za pomocą automatów sprzedażowych, - sprzedaż napojów na rzecz pracowników za pośrednictwem platformy elektronicznej, - sprzedaż napojów do sklepów prowadzących sprzedaż wyłącznie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, - nieodpłatne przekazanie napojów do dyspozycji pracowników i gości, - nieodpłatne przekazanie
Brak obowiązku naliczenia i odprowadzenia opłaty od środków spożywczych w związku: • ze sprzedażą napojów nabywanych i sprzedawanych od 1 stycznia 2021 r., • ze sprzedażą w 2021 r. napojów, znajdujących się na stanie magazynowym na dzień 31 grudnia 2020 r.
Brak obowiązku naliczenia i odprowadzenia opłaty od środków spożywczych w związku: • ze sprzedażą napojów nabywanych i sprzedawanych od 1 stycznia 2021 r., • ze sprzedażą w 2021 r. napojów, znajdujących się na stanie magazynowym na dzień 31 grudnia 2020 r.
Ustalenie czy opłacie od środków spożywczych podlega napój zawierający niemierzalne ilości cukrów pochodzenia naturalnego, z etykietą napoju wskazującą ilość cukrów 0 g na 100 ml.
Ustalenie sposobu obliczania wysokości opłaty, o której mowa w art. 12a ust. 1 ustawy o zdrowiu publicznym w przypadku wprowadzenia na rynek krajowy koncentratów.
Ustalenie, czy opłacie od środków spożywczych podlegają: • produkty będące napojami, zawierające w swoim składzie soki owocowe, warzywne lub owocowo-warzywne, • produkty będące sokami owocowymi w rozumieniu Dyrektywy Rady 2001/112/WE oraz 100% soki warzywne i 100% soki owocowo-warzywne.
Brak obowiązku uiszczania opłaty od środków spożywczych, w przypadku wprowadzenia na rynek krajowy piwa bezalkoholowego zawierającego cukry ze słodu, niedodane do produktu jako odrębny składnik.
Brak obowiązku naliczenia i odprowadzenia opłaty od środków spożywczych w związku ze sprzedażą w 2021 r. napojów, o których mowa w art. 12a ust. 1 ustawy, znajdujących się na stanie magazynowym na dzień 31 grudnia 2020 r.
Opłata od środków spożywczych od napojów nabytych przed 1 stycznia 2021 r. (stan magazynowy na dzień 31 grudnia 2020 r.) od podmiotów krajowych, a następnie sprzedanych w 2021 r., na rzecz podmiotów prowadzących jednocześnie sprzedaż detaliczna i hurtową napojów.
Opłata od środków spożywczych w zakresie ustalenia czy napój fermentowany podlega tejże opłacie.
Opłata od środków spożywczych w zakresie ustalenia czy napoje owocowe i owocowo-warzywne podlegają tejże opłacie.
Opłata od środków spożywczych w zakresie: - nieodpłatnego przekazania dystrybutorom dodatkowej ilości napojów po spełnieniu określonych wymagań, - nieodpłatnego wydawania napojów konsumentom, - nieodpłatnego wydania napojów konsumentom w zamian za udostępnienie przez organizatora eventu powierzchni reklamowej.
Opłata od środków spożywczych w zakresie: -niepodlegania opłacie od środków spożywczych Produktów będących sokami niezawierającymi dodatków substancji, o których mowa w art. 12a ust. 1 ustawy o zdrowiu publicznym poza substancjami występującymi naturalnie w tych Produktach, -opłaty od środków spożywczych za wprowadzenie na rynek krajowy Produktów zawierających cukry pochodzące z użytych do wytworzenia
Obowiązek uiszczenia opłaty od napojów oznaczonych w treści wniosku nr 1, 3, 4 oraz 5. Obowiązek uiszczenia opłaty od napojów oznaczonych w treści wniosku nr 2 oraz 6.