Towarzystwo Budownictwa Społecznego
Interpretacja
21.05.2015 Podatki

W przypadku przeznaczenia przychodu ze sprzedaży nieruchomości na zakup prawa partycypacyjnego do udziału w lokalu mieszkalnym, wydatek ten nie będzie spełniał przesłanki warunkującej możliwość zastosowania zwolnienia przedmiotowego, o którym mowa w art. 21 ust. 1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, tj. warunku nabycia lokalu mieszkalnego stanowiącego własność lub współwłasność

Interpretacja
30.04.2015 Podatki

Opodatkowania wpłaty od Gminy bezzwrotnej partycypacji w kosztach budowy lokali.

Interpretacja
22.10.2014 Podatki

Powstanie obowiązku podatkowego, w sytuacji gdy na podstawie umowy Gmina podwyższyła wpłatą pieniężną kapitał zakładowy TBS obejmując nowe udziały a także uzyskała prawo najmu lokali mieszkalnych z prawem do ich podnajmowania

Interpretacja
20.09.2013 Podatki

Opodatkowanie umowy cesji praw wynikających z umowy partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego, realizowanej przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

Interpretacja
20.09.2013 Podatki

Czy nieodpłatna cesja praw wynikających z umowy partycypacji w kosztach budowy mieszkania, realizowanej przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego, podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?

Interpretacja
15.04.2013 Podatki

1. Czy ze względu na to, że wpłacona przez wnioskodawcę do TBS kwota partycypacji w kosztach budowy mieszkania (35844,90 zł) jest wyższa niż kwota uzyskana następnie z umowy cesji (34769,55 zł) to w zeznaniu podatkowym za 2012 rok - PIT-37 wnioskodawca będzie mógł przychód z umowy cesji pomniejszyć o koszta przeznaczone na ten cel, a w związku z powyższym wykazać minusowy dochód czyli stratę?2. Czy

Interpretacja
08.01.2013 Podatki

Czy przychód z tytułu czynszu otrzymywany od najemców, w części przeznaczonej na spłatę odsetek od kredytu służącego sfinansowaniu budowy budynku mieszkalnego przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego, jest przychodem z zasobów mieszkaniowych i jest zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, a co za tym idzie odsetki płacone od tego kredytu przez Wnioskodawcę stanowią koszt zasobów

Interpretacja
26.11.2012 Podatki

Czy przychód z tytułu umowy cesji partycypacji w kosztach budowy lokalu mieszkalnego w TBS jest przychodem z tytułu udziału w nieruchomości, czy też z tytułu sprzedaży innych rzeczy, o których mowa w art. 10 ust. 1 pkt 8 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

Interpretacja
15.06.2012 Podatki

1. Czy przychodem z gospodarki zasobami mieszkaniowymi jest cały czynsz otrzymany od najemców, łącznie z częścią czynszu przypadającą na spłatę kredytu? 2. Czy spłata odsetek z tytułu zaciągniętego kredytu mieszkaniowego stanowi koszt uzyskania przychodów gospodarki zasobami mieszkaniowymi?

Interpretacja
04.05.2011 Podatki

Czy nieodpłatna cesja praw wynikających z umowy partycypacji w kosztach budowy mieszkania, realizowanej przez Towarzystwo Budownictwa Społecznego podlega opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn?

Interpretacja
04.05.2011 Podatki

Czy przychód ze sprzedaży praw majątkowych powstaje zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych z chwilą odpłatnego zbycia?

Interpretacja
19.11.2009 Podatki

Możliwośc zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy dochodu uzyskanego z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, przeznaczonego na spłatę kredytów mieszkaniowych (kapitał podstawowy) zaciągniętych na wybudowanie tych zasobów.

Interpretacja
03.09.2009 Podatki

Czy dochód z czynszu najmu lokali mieszkalnych przeznaczony na spłatę kredytu i odsetek zaciągniętych celem budowy lokali mieszkalnych jest zwolniony od podatku dochodowego stosownie do art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
31.07.2009 Podatki

Czy dochody uzyskane z tytułu czynszu najmu lokali mieszkalnych w części przeznaczonej na spłatę kredytów i odsetek od tych kredytów otrzymanych ze środków Krajowego Funduszu Mieszkaniowego są wolne od podatku dochodowego na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
23.07.2009 Podatki

Dotyczy możliwości zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy dochodu uzyskanego z gospodarki zasobami mieszkaniowymi, przeznaczonego na spłatę kredytów mieszkaniowych (kapitał podstawowy) zaciągniętych na wybudowanie tych zasobów.

Interpretacja
20.04.2009 Podatki

Czy przychód otrzymany z tytułu najmu lokalu mieszkalnego, w oparciu o umowę najmu jest w całości przychodem z gospodarowania zasobem mieszkaniowym?

Interpretacja
19.03.2009 Podatki

Czy dochody Spółki pochodzące z zarządzania częściami wspólnymi wspólnot mieszkaniowych są wolne od podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 44 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, pod warunkiem przeznaczenia ich na cele związane z utrzymaniem tych zasobów?

Interpretacja
16.03.2009 Podatki

Czy dochód osiągnięty z gospodarowania zasobem mieszkaniowym (przychody z czynszów minus koszty bieżącej eksploatacji) przeznaczony na nabycie w przyszłości środka trwałego (budowa budynku mieszkalnego pod wynajem) podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych na podstawie art. 17 ust. 1b ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

Interpretacja
18.11.2008 Podatki

Czy odsetki za zwłokę w opłatach za zaległy czynsz od lokali mieszkalnych są zwolnione z podatku dochodowego od osób prawnych?

Interpretacja
07.10.2008 Podatki

Czy Towarzystwo Budownictwa Społecznego prawidłowo kwalifikuje otrzymywaną od Miasta różnicę w wysokościach czynszów nie do przychodów z tytułu czynszów a do pozostałych przychodów operacyjnych i przyjmuje ją do ustalania dochodów opodatkowanych? Czy spłata odsetek od kredytów na budowę mieszkań finansowana z ww. przychodów jest kosztem uzyskania przychodów przy ustalaniu podstawy opodatkowania?

Interpretacja
12.06.2008 Podatki

Czy zaliczki wnoszone przez właścicieli lokali mieszkalnych i użytkowych we wspólnotach mieszkaniowych na koszty zarządu nieruchomościami wspólnymi i media w formie bieżących opłat (zgodnie z art. 15 ust. 1 ustawy o własności lokali) można rozliczać w stosunku rocznym, w myśl art. 29 ust. 1a ww. ustawy?