Ustalenie czy zbiorowe certyfikaty rezydencji stanowią certyfikat rezydencji w rozumieniu ustawy o CIT.
Brak prawa do skorzystania z ulgi na własne cele mieszkaniowe, o której mowa w art. 21 ust.1 pkt 131 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych w przypadku zakupu mieszkania, w którym nie będzie się realizowało celów mieszkaniowych.
Brak opodatkowania podatkiem VAT w Polsce dostawy towarów na rzecz klientów ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.
Czy certyfikat posiadający datę wystawienia i potwierdzający rezydencję podatkową wspólnika zagranicznego na dzień wystawienia, będzie ważny przez kolejnych 12 miesięcy od dnia wystawienia certyfikatu na podstawie art. 26 ust. 1i u.p.d.o.p?
Nabycie przez Pana, jako beneficjenta Trustów, środków pieniężnych i praw majątkowych przekazywanych przez Trusty, nie będzie podlegało opodatkowaniu podatkiem od spadków i darowizn, nie stanowi bowiem czynności wymienionej w art. 1 ust. 1 i ust. 2 ustawy o podatku od spadków i darowizn.
Opodatkowanie wierzytelności od firmy ubezpieczeniowej nabytej w spadku.
Chociaż w przedmiotowej sprawie spełnienie warunków niepobrania podatku u źródła tj. kwalifikacji wypłacanych należności do zysków przedsiębiorstwa winno wynikać z umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania zawartej pomiędzy Polską a krajem danego kontrahenta to jednak obowiązki płatnika wynikają z art. 26 ustawy o CIT.
Zmiana nazwy oraz adresu biura A. nie wpływa na możliwość posługiwania się przez Spółkę aktualnym certyfikatem rezydencji A. wydanym przed dokonaniem tej zmiany i zawierającym poprzednią nazwę podatnika oraz siedzibę (w ramach tej samej jurysdykcji podatkowej) oraz nie wyłącza prawa Spółki do niestosowania art. 26 ust. 2e w zw. z art. 26 ust. 7f Ustawy o CIT w zakresie dalszych wypłat na rzecz A.,
W zakresie ustalenia, czy zbiorcze certyfikaty rezydencji podatkowej spełniają definicję z art. 4a pkt 12 ustawy o CIT.
W analizowanym przypadku w żadnym momencie towar nie znajduje się na terytorium Polski, a tym samym towar nie jest przemieszczany na terytorium Polski bądź z terytorium Polski, opisana transakcja zakupu i dostawy towarów dokonana przez Państwa nie podlega opodatkowaniu podatkiem od towarów i usług w Polsce. Ani bowiem nabycie przez Państwa towaru od Kontrahenta, ani dostawa towaru do odbiorcy, nie
Ustalenie, czy należności z tytułu licencji gier komputerowych oraz należności z tytułu procesu dystrybucji, świadczenia usługi serwisowej i marketingowej dotyczących oprogramowania będą polegały opodatkowaniu podatkiem u źródła.
Czy Wnioskodawca może zastosować postanowienia Umowy PL-US i zaniechać poboru Podatku u źródła bądź zastosować preferencyjną stawkę Podatku u źródła do płatności na rzecz Kontrahenta w sytuacji, gdy w momencie realizacji danej płatności nie będzie posiadać Certyfikatu rezydencji Kontrahenta, niemniej po dokonaniu płatności na rzecz Kontrahenta uzyska Certyfikat rezydencji Kontrahenta (obejmujący swoim
Czy Wnioskodawca może zastosować postanowienia Umowy PL-US i zaniechać poboru Podatku u źródła bądź zastosować preferencyjną stawkę Podatku u źródła w sytuacji, gdy w momencie realizacji danej płatności nie będzie posiadać Certyfikatu rezydencji, niemniej po dokonaniu płatności uzyska Certyfikat rezydencji (obejmujący swoim okresem ważności datę płatności)?
Ustalenie, czy: 1) Czy Spółka dokonując płatności zagranicznym dostawcom licencji ze Stanów Zjednoczonych, z Estonii, z Czech i z Rosji będzie zobowiązana na podstawie art. 26 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych do pobrania od tej należności zryczałtowanego podatku dochodowego (tzw. „podatku u źródła”)? 2) Czy opis na fakturze jaki stosują kontrahenci przy fakturach na rzecz Wnioskodawcy ma
w zakresie skutków podatkowych związanych z nabyciem licencji użytkownika końcowego na oprogramowanie komputerowe (Licencje EULA).
Koszty uzyskania przychodów ze sprzedaży akcji, które podatnik nabył nieodpłatnie, a ich wartość opodatkował jako przychód ze stosunku pracy w Czechach.
Obowiązki płatnika w związku z wypłatą wynagrodzenia za usługi niematerialne na rzecz spółek osobowych mających siedzibę na terytorium Stanów Zjednoczonych oraz Wielkiej Brytanii.
czy Wnioskodawca jest zobowiązany do pobierania jako płatnik tzw. podatku u źródła, od przychodów osiąganych przez zagranicznych dostawców z tytułu odpłatnego prawa do korzystania z praw do korzystania oprogramowania
w zakresie skutków podatkowych nabycia w spadku środków pieniężnych zgromadzonych na rachunkach bankowych znajdujących się w Polsce.
W zakresie braku opodatkowania płatności dokonywanej na rzecz spółki izraelskiej, chińskiej, holenderskiej, szwedzkiej i amerykańskiej z tytułu nabycia licencji/oprogramowania przeznaczonego do dalszej odsprzedaży.
w zakresie skutków podatkowych związanych z wypłatą należności na rzecz podmiotów zagranicznych z tytułu nabycia materiałów szkoleniowych z licencją tzw. użytkownika końcowego
w zakresie obowiązków płatnika związanych z uczestnictwem pracowników oraz członków zarządu w programie motywacyjnym organizowanym przez spółkę amerykańską