Ustalenie, czy Szpital ma prawo do skorzystania ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych w części dotyczącej wpłat składek na PFRON.
Obowiązek przekazania kwot pobranych zaliczek na podatek dochodowy na zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych.
Czy otrzymane dofinansowanie z PFRON do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych wskazane w stanie faktycznym stanowi przychód Wnioskodawcy z działalności rolniczej, a jeśli tak to czy prawidłowym jest rozpoznawanie momentu uzyskania przychodu z chwilą otrzymania (wpływu) środków na rachunek bankowy Wnioskodawcy?
możliwość zwolnienia z opodatkowania dochodu przeznaczonego na wpłaty na PFRON oraz odsetki budżetowe, w sytuacji poniesienia straty podatkowej.
Zwolnienie od podatku dochodowego dochodu ustalonego jako równowartość wydatków na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych finansowanych z dotacji z budżetu jednostki samorządu terytorialnego.
Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych dokonania wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ze środków finansowych pochodzących z dotacji otrzymanej z budżetu państwa.
Czy dochód, który Wnioskodawca przeznaczył na cele statutowe musi być pomniejszony o kwoty naliczonych i zapłaconych składek na PFRON oraz na zapłatę kary umownej?
Czy z tytułu składki PFRON jednostka musi płacić podatek dochodowy od osób prawnych?
Czy dochód w wysokości wydatków na PFRON finansowanych z dotacji organizatora, korzysta ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych?
Czy dochód z działalności własnej stanowiący równowartość wydatków na PFRON korzysta ze zwolnienia w podatku dochodowym od osób prawnych i czy opodatkowaniu podlega wpłata na PFRON do wysokości osiągniętego dochodu?
1. Czy w zaistniałej sytuacji, czyli w przypadku osiągnięcia przez Instytut dochodu tylko na części działalności gospodarczej (tylko na wynajmie pomieszczeń wolnych), oraz w sytuacji, gdy pozostała część działalności gospodarczej przyniosła stratę i to stratę większą niż dochód na działalności związanej z wynajmem, czyli globalnie cała działalność gospodarcza też przyniosła stratę, oraz spełniając
Czy zgodnie z treścią art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o pdop w Instytucji wydatki na PFRON, które są finansowane dotacją otrzymaną od organizatora, są wolne od podatku dochodowego od osóbprawnych?
1. Czy od przychodów przeznaczonych na pokrycie kosztów wpłat na PFRON w sytuacji opisanej powyżej należy płacić podatek dochodowy w wysokości stawki 19% od wartości kosztów wpłat na PFRON? 2. Jeżeli od przychodów przeznaczonych na pokrycie kosztów wpłat na PFRON w sytuacji opisanej powyżej należy płacić podatek dochodowy w wysokości stawki 19% od wartości kosztów wpłat na PFRON, to w których pozycjach
Czy istnieje obowiązek naliczenia i opłacenia podatku dochodowego od osób prawnych z tytułu dochodów z lat poprzednich przeznaczonych na cele statutowe na mocy art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, a wydatkowanych na cele inne niż wskazane w tym przepisie mimo ponoszenia straty podatkowej w roku, w którym tych wydatków się dokonuje? Czy w przypadku wystąpienia takiego obowiązku
Czy jeżeli Podatnik zwolniony przedmiotowo z podatku dochodowego na mocy art. 17 ust. 1 pkt 4 updop odprowadza zaliczki na podatek dochodowy od uiszczanych w trakcie roku składek na PFRON, zaś w rozliczeniu rocznym okaże się, że osiągnął w danym roku stratę w podatku dochodowym, to czy zapłacone w trakcie tego roku zaliczki na wydatki pozastatutowe - PFRON, stanowią nadpłatę?
Czy Szpital w przedstawionej sytuacji powinien zapłacić podatek dochodowy od kwoty zapłaconych odsetek, jak i wpłat na PFRON?
Czy w sytuacji gdy Wnioskodawca poniósł w danym roku stratę podatkową, a ponadto dochód z roku poprzedniego w całości przeznaczył na cele statutowe powstał dla niego obowiązek podatkowy od dochodu przeznaczonego na wydatki niezaliczone do kosztów podatkowych składki PFRON?
Czy przedszkola szkoły i placówki oświatowe Wnioskodawcy, zgodnie z przepisami art.17 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 1993 r. Nr.106,poz.482 ze zm.) przeznaczając swój dochód warunkowo zwolniony na podstawie ww. przepisu, powinny opodatkować koszty opłat PFRON, jako wydatki, które nie wiążą się z realizacją celów statutowych.?Czy przedszkola
Czy Szpital postępuje prawidłowo nie płacąc podatku dochodowego od osób prawnych i nie wykazując w deklaracji CIT-8 w części K, poz. Inne zobowiązania podatkowe od wpłat na PFRON i odsetek budżetowych?
Czy zgodnie z treścią art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o pop w Instytucji wydatki na PFRON, które finansowane są dotacją otrzymaną z budżetu jednostki samorządu terytorialnego, są wolne od podatku dochodowego od osób prawnych?
wydatki na cele inne niż statutowe (wpłaty na PFRON) w deklaracji CIT-8
1. Czy stanowisko Szpitala opisane w rubryce 54, jest prawidłowe i zgodne z obowiązującymi przepisami? 2. Czy Szpital może dokonać korekt CIT-8 za 2005, 2006, 2007, 2008, w zakresie wpłat na podatek dochodowy od osób prawnych, tak jak w latach 2002 - 2004, opierając się na wykładni Naczelnika Urzędu Skarbowego (postanowienie) oraz na podstawie wyroku?
1) Czy w zeznaniu rocznym CIT-8/O: a) w poz. 9 - należy wykazywać jako zwolniony od pdop dochód z działalności gospodarczej (statutowej, pozostałej?), przeznaczany na działalność statutową Instytutu? a w sytuacji kiedy Instytut osiągnął stratę w polu tym należy wpisać "O" (zero)? b)należy wykazywać uzyskiwaną dotację budżetową, o której mowa w art. 17 ust. 1 pkt 47 updop? (pytanie oznaczone we wniosku
Wydatki wynikające z duplikatów faktur za lata poprzednie, dotyczące usług zrealizowanych w poprzednich latach finansowych nie będą stanowiły kosztów uzyskania przychodów roku bieżącego. Reasumując, stanowisko Wnioskodawcy, iż duplikaty faktur kosztowych za lata poprzednie (usługi zrealizowane w poprzednich latach finansowych, w przypadku których wpływ dokumentów do działu księgowości nastąpił w roku