Możliwość objęcia wsparciem firm zatrudniających od 10 do 49 osób w postaci zwolnienia w wysokości 50% składek ZUS za okres od marca do maja 2020 r. oraz prawo do ponownego przyznania świadczenia postojowego, ale nie więcej niż trzykrotnie - to najważniejsze rozwiązania, jakie wprowadza nowelizacja tarczy antykryzysowej.
Czy jako koszt uzyskania przychodu dla celów podatkowych firmy traktować można także składki na ubezpieczenie społeczne, FP, FGŚP, obciążające pracodawcę z tytułu nieodpłatnego świadczenia?
Od 1 stycznia 2015 r. członkowie rad nadzorczych podlegają obowiązkowo składkom na ubezpieczenia emerytalne i rentowe. Płatnik składek jest również zobowiązany opłacać za te osoby składkę na Fundusz Pracy, jeśli zostaną spełnione odpowiednie warunki. Nie opłaca się za nich natomiast składek na Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.
Prawo do odliczenia podatku naliczonego z faktur dokumentujących zakup wyposażenia biura, sfinansowanych ze środków otrzymanych z Powiatowego Urzędu pracy.
Dotyczy momentu zaliczania do kosztów uzyskania przychodów podatku od nieruchomości, ubezpieczenia majątkowego płaconego z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej i czynszu inicjalnego oraz zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów spółki jawnej składki dotyczącej wspólnika spółki - na Fundusz Pracy. PD3.2-415-5/05, postanowienie w sprawie interpretacji prawa podatkowego
Czy odsetki naliczone przez ZUS od niezapłaconych składek na Fundusz Pracy powinny być przez organizację posiadającą status organizacji pożytku publicznego opodatkowane podatkiem dochodowym od osób prawnych?