W przypadku, gdy Gmina nie ma możliwości przypisania ponoszonych wydatków w całości do działalności gospodarczej, to przysługuje Gminie, na podstawie art. 86 ust. 1 ustawy, prawo do obniżenia kwoty podatku należnego o kwotę podatku naliczonego w takim zakresie w jakim wydatki te są związane z wykonywaniem czynności opodatkowanych podatkiem VAT z uwzględnieniem zasad określonych w art. 86 ust. 2a i
Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu budowy świetlicy wiejskiej.
Opodatkowanie usług najmu świetlic oraz częściowe prawo do odliczenia podatku VAT od wydatków na inwestycje.
Brak prawa do pełnego odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków związanych z realizacją zadania.
Brak odliczenia podatku od wydatków poniesionych w ramach projektu.
Podatek od towarów i usług w zakresie braku obniżenia podatku od wydatków poniesionych w ramach projektu.
Prawo do odliczenia kwoty podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących zakupy związane z utrzymaniem i funkcjonowaniem świetlic wiejskich, przy zastosowaniu proporcji, o której mowa w art. 86 ust. 2a ustawy z uwzględnieniem przepisów rozporządzenia, tj. w części w jakiej są one związane z wykonywanymi czynnościami opodatkowanymi.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT od wydatków poniesionych na realizację projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego wynikającego z faktur dokumentujących wydatki ponoszone w ramach realizacji projektu polegającego na tworzeniu miejsc spotkań, rekreacji i integracji dla lokalnej społeczności poprzez modernizację (przebudowę) świetlic wiejskich.
Brak prawa do odliczenia podatku od towarów i usług w związku z realizacją projektu.
Wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług w zakresie uznania czynności udostępniania świetlic mieszkańcom za czynność niepodlegającą opodatkowaniu podatkiem VAT oraz braku prawa do obniżenia kwoty podatku VAT od nabytych oraz nabywanych w przyszłości towarów i usług związanych z realizacją Inwestycji.
Brak prawa do odliczenia i odzyskania kwoty podatku naliczonego w związku z realizacją zadania inwestycyjnego.
Brak prawa do odliczenia podatku naliczonego w związku z realizacją inwestycji.
Dochody Stowarzyszenia przeznaczone na statutowe cele związane z utworzeniem punktu przedszkolnego oraz świetlicy środowiskowej będą korzystały ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT
Brak prawa do obniżenia kwoty podatku należnego o kwoty podatku naliczonego oraz otrzymania zwrot podatku.
Opodatkowanie podatkiem od towarów i usług wprowadzonej do sieci energetycznej energii oraz braku prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację Projektu.
Gminie nie przysługuje prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od wydatków poniesionych na realizację projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT naliczonego z faktur dokumentujących zakupy związane z przebudową świetlicy wiejskiej i zakupem wyposażenia. Brak opodatkowania dotacji otrzymanej na przebudowę świetlicy.
W zakresie braku prawa do odliczenia podatku VAT w odniesieniu do wydatków poniesionych w związku z realizacją Inwestycji oraz utrzymaniem powstałej infrastruktury.
Gmina nie będzie miała możliwość odzyskania naliczonego podatku VAT wynikającego z faktur, które będą dokumentowały poniesione wydatki związane z realizacją zadania na budowę świetlicy.
Brak prawa do częściowego odliczenia podatku VAT wynikającego z faktur dokumentujących wydatki bieżące związane z utrzymaniem Świetlic.
Opodatkowanie podatkiem VAT dzierżawy, korekta podatku naliczonego (art. 91 ustawy).
Gmina ma/będzie miała prawo do odliczenia podatku VAT naliczonego od poniesionych przez nią wydatków związanych z Inwestycją w zakresie, w jakim nabywane towary i usługi są/będą wykorzystywane do wykonywania czynności opodatkowanych podatkiem VAT.