Czy przychody otrzymane z tytułu nadwykonań świadczeń o charakterze zdrowotnym po zakończeniu danego roku podatkowego ale odnoszące się do świadczeń tegoż roku podatkowego należy uwzględnić w podstawie opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych, dalej jako „podatek CIT” roku podatkowego, w którym te świadczenia faktycznie wykonano (zgodnie z zasadą memoriałową) czy też ze względu na zawarcie
Uznanie umożliwienia pracownikom Spółki oraz Członkom Zarządu korzystania ze świadczeń zdrowotnych za niepodlegające opodatkowaniu świadczenie usług, braku obowiązku wykazywania w deklaracji składanej dla celów podatku od towarów i usług obrotu z tytułu umożliwienia pracownikom Spółki oraz Członkom Zarządu korzystania ze świadczeń zdrowotnych oraz braku obowiązku uwzględniania wartości świadczeń zdrowotnych
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Brak prawa do odliczenia podatku VAT w związku z realizacją projektu.
Czy koszty świadczeń na rzecz członków rodzin oddelegowanych pracowników, będących obcokrajowcami, stanowią dla Oddziału koszty uzyskania przychodów na potrzeby podatku dochodowego od osób prawnych w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (w dalszej części updop)?
Możliwość zaliczenia wydatków na zakup pakietów medycznych dotyczących pracowników i członków ich rodzin do kosztów uzyskania przychodu.
Czy umowa pożyczki zawarta przez Szpital z przeznaczeniem jej na spłatę zobowiązań płatniczych Szpitala wobec kontrahentów dostarczających mu leki i materiały medyczne podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?
Czy wydatki na świadczenia zdrowotne i sportowe dla osób, z którymi Spółka podpisała umowy o dzieło, stanowią koszty uzyskania przychodu dla Spółki?
Czy wydatki poniesione na świadczenia zdrowotne i sportowe dla członka zarządu stanowią koszty uzyskania przychodu dla Spółki?
opodatkowania świadczeń medycznych opłacanych przez pracodawcę na rzecz pracowników i członków ich rodzin
Czy umowa pożyczki z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań cywilnoprawnych publicznoprawnych podlega wyłączeniu z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 1 lit. f) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?